12 ZEELAND MEGAHIT DANNY VERA woensdag 11 december 2019 De meeste ogen zijn misschien gericht op Danny Vera. Maar de basis voor megahit 'Roller Coaster' werd toch echt gelegd met de gitaar van singer- songwriter John Verhoeven uit Veghel. Natuurlijk wist hij dat het een goed liedje was. En natuurlijk zou er massaal op gestemd worden. Maar de vierde plek? Zelfs een paar dagen na de bekendmaking kan John Verhoeven het nog amper geloven. ,,De telefoon bleef maar rinkelen zaterdagavond", zegt hij. ,,Ik had geen idee dat de top 10 al bekend zou worden, dus ik dacht eerst nog dat het persoonlijke lijstjes waren. Dat vrienden lieten weten dat ze op ons hadden gestemd. Maar het was dus de échte lijst. We staan gewoon boven Led Zeppelin!" En dan te bedenken dat de mu zikant in eerste instantie beschei den verwachtingen had van zijn eigen schrijfwerk. Zenuwachtig stapte Verhoeven - artiestennaam Mercy John - in het voorjaar van 2018 in de auto naar Middelburg, om bij Danny Vera thuis wat te schrijven. Om niet met lege han den aan te komen, had hij wat kleine dingen voorbereid. Wat no tities met flarden van liedjes en opnames van tokkeltjes die mis schien in een nummer verwerkt konden worden. Danny 1 tot en met 5, had hij ze genummerd. ,,Danny is een ontzettende aar- We staan gewoon boven Led Zeppelin! dige gast", zegt Verhoeven. ,,Toen ik in 2017 mijn debuutalbum uit bracht, stuurde hij gelijk een be richtje. 'Goeie plaat, pik'. We ont moetten elkaar later voor het eerst tijdens een concert in Eindhoven en er was een klik. We gingen sa men schrijven en het Roller Coaster-tokkeltje sloeg meteen bij hem aan. Dat heette toen trou wens nog gewoon Danny i.mp3." Burn-out Terwijl Verhoeven in Middelburg gitaar speelde, begon Vera wat te neuriën. Net zo lang tot hij het woord 'Roller Coaster' over de me lodie legde. Een metafoor voor de pieken en dalen in de levens van de twee muzikanten. Verhoeven heeft immers een burn-out achter de rug, Vera verloor zijn beide ou ders. ,,Maar iedereen maakt na tuurlijk veel mee. Juist die herken baarheid is volgens mij de kracht van het nummer." Danny Vera zet het nummer op zijn dubbelalbum dat begin dit jaar uitkomt. Het past perfect op de tweede, wat rustigere kant. Verhoeven speelt zelf de tweede gitaarpartij in en wordt vermeld als co-auteur. Hitpotentie zien de muzikanten er niet direct in. Daarom wordt Roller Coaster ook niet als single uitgebracht. De Veg- helaar plaatst het liedje op zijn Fa- cebook-pagina zodra het album in de winkel ligt. Het bericht wordt een bescheiden vier keer gedeeld. Rob Stenders Pas als Rob Stenders het nummer draait op NPO Radio i, komt alles in een stroomversnelling. Bij het station komen talloze berichtjes De top 5 van de Top 2000 dit jaar: Bohemian Rhapsody Hotel California Piano Man Roller Coaster Stairway To Heaven binnen van luisteraars. Mensen schrijven zelfs dat ze de auto aan de kant moesten zetten omdat ze achter het stuur overmand werden door emotie. Het lied wordt een slordige 175.000 keer per dag ge- streamd op Spotify. De teller staat inmiddels op 16,5 miljoen. DSt het hoog zou binnenkomen in de Top 2000 zat er dan ook dik in. Maar met een unieke vierde plaats hield Verhoeven geen se conde rekening. ,,Het mooiste vind ik nog wel dat het een pu- blieksding is. Dit betekent dat er misschien wel een miljoen men sen zijn die dit één van de mooiste liedjes aller tijden vinden. Een groter compliment kan je als mu zikant bijna niet krijgen." Dat verreweg de meeste aan dacht nu uitgaat naar de leadzan ger en niet naar de schrijver van de melodie, maakt Verhoeven weinig uit. ,,Ik kan dat in mijn hoofd aar- dig rechtlullen. Als ik het zelf had opgenomen, was het bereik na tuurlijk veel minder groot ge weest. En ik denk dat ik het ook niet op dezelfde manier zou kun nen zingen. Alle aandacht is hem meer dan gegund." Prachtig Een nieuwe samenwerking van de twee muzikanten is bovendien al opgenomen. Stuck in a Day dream, gaat het volgende nummer heten. Ook andere artiesten staan sinds Roller Coaster in de rij om met de Veghelaar samen te wer ken. ,,Sowieso wordt 2020 een prachtig jaar. Met de Mercy John- clubtour staan we nog in Paradiso en in het voorprogramma van Danny Vera in AFAS Live. Op de volgende plaat van Mercy John komt Danny waarschijnlijk een liedje doen. Zijn de rollen mooi omgekeerd." GO Mercy John stapte met tokkeltje voor Roller Coaster in de auto naar Danny Roy van der Lee Veghel - John Verhoeven - Queen - Eagles - Billy Joel - Danny Vera - Led Zeppelin John Verhoeven, alias Mercy John (rechts), met Danny Vera. Met hem schreef hij de hit Roller Coaster.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 44