Crisis in Oostburg: 'Iemand moest de klap geven' ZEELAND 11 Tientallen Zeeuwen zijn er actief bij Studenten Tennis Breda (STB). Inèz de Bruijn was afgelopen weekend 'terug'in Heikant en sprak namens hen. uit Terneuzen namens Zeeuws- Vlaanderen is vertegenwoordigd in het bestuur. Maxime van Een- ennaam uit Hulst is tennisleraar bij de Bredase tennisclub, terwijl zijn vriendin Emelie Bral (afkom stig uit St-Jansteen) een actieve rol vervult als vrijwilligerscoördina- tor. meteen effect na de oprichting van STB. Twee lingzus Laura (inmiddels lid van de spon sorcommissie) en oudere zus Ellen de Bruijn (22) sloten zich aan. Ook diverse andere uit Zeeuws- Vlaanderen afkomstige studenten reageerde enthousiast. „Ik noem Breda altijd 'groot Hulst', omdat alle uitgaansmogelijkheden zich bij elkaar in de binnenstad bevin den", vertelt Inèz de Bruijn. Rijke historie Er zijn in Nederland vele studen tentennisverenigingen, allemaal met een rijke historie, gaat Inez verder. „Dan vragen ze aan ons 'het hoeveelste bestuur wij zijn', haha. Als ze vervolgens horen dat wij nog maar kort geleden onze ei gen club hebben opgericht vinden ze dat superleuk. Komende zomer gaan we weer met een grote groep studenten van STB naar het Vlie gende Hollander Toernooi in Ter- neuzen om te kamperen, tennis sen en feesten. Iedereen kan het zo bont maken als hij zelf wil. Som migen leven voor de sport en an deren zijn meer recreatietennis sers", zegt 'feestbeest' Inez de Bruijn. De 5-speelster tennist sinds kort ook in Breda competi tie, in een damesteam met onder andere de Clingse Romy Bonte, de Terneuzense Kristl Janssens en de Aardenburgse Romy Van den Abeele. Fysiotherapeut en tennisleraar Sander Pleijte, afkomstig uit Goes, nam ruim een jaar geleden het ini tiatief tot de oprichting van Stu denten Tennis Breda (STB). Het is een club die gelieerd is aan Tennis Vereniging Breda Noord (TVBN). Die vereniging had twee jaar gele den nog maar een vijftigtal leden over, waardoor het toekomstper spectief weinig rooskleurig was. „Inmiddels zijn er al 81 nieuwe le den via STB bijgekomen. Voor slechts 99 euro kunnen studenten een heel jaar tennissen bij TVBN en tevens aan allerlei evenemen ten en 'borrels' meedoen. Onze stamkroeg is Sociëteit het Forum", aldus Inèz de Bruijn, die chemi sche technologie studeert aan Avans Hogeschool. Sinds anderhalve maand is ze vicevoorzitter bij haar club in Breda, terwijl ook Kristl Janssens Lobbyen Het lobbyen van Inèz sorteerde Ik noem Breda altijd 'groot Hulst' omdat alle uitgaans mogelijkheden zich bij elkaar inde binnenstad bevinden 'Een gebrek aan res pect binnen een deel van de selectie', wordt als reden aangevoerd voor het vertrek van Alme kinders en zijn staf. In hun kielzog houdt Jan Klaassen het na vijftien jaar voor gezien als voorzitter van Oostburg. Hij zal volgens eigen zeg gen de lopende zaken zo goed mo gelijk afhandelen, maar zich niet meer bemoeien met de opvolging van de technische staf. ,,De vereni ging vindt het jammer dat de sa menwerking met de technische staf zo moet eindigen", aldus de schei dend voorzitter. Klaassen wilde giste ren nog niet verder in gaan op de ontstane 'stuurloze situatie' bij Oostburg. Aanvoer der Arjen Versluijs wilde wel reageren: „Het mag duidelijk zijn dat het niet lekker liep", vertelt hij. „Iemand moest de klap uitdelen." Versluijs doelt daarmee op assistent-trainer Mels de Vos, die de onvrede bij een deel van de selectie goed aanvoelde en dit -met toestemming van de Oplossing Het is jammer dat het zo heeft uitgepakt en dat Mels daar nu ten onrechte op wordt aangekeken woensdag 11 december 2019 Zeeuwse tennisenclave in Breda Henk van de Voorde Hulst Inèz de Bruijn is vice-voorzitter bij de 'Zeeuwse' Studenten Tennis Club Breda (STB). FOTO PETER NICOLAI - Inèz de Bruijn (20) V Zeeuws-Vlaamse ten nissers aan het feesten in Breda, fotolarsdenijs Trainer David Almekinders (foto) en zijn assistenten zijn per direct opgestapt bij SV Oost burg. Ook een bestuurslid van de vereniging houdt het voor ge zien, terwijl de voorzitter per 1 januari zijn taken neer zal leggen. Menno Kole Oostburg groep- bespreekbaar wilde maken met trainer en bestuur. ,,Het is jam mer dat het zo heeft uitgepakt en dat Mels daar nu ten onrechte op wordt aangekeken'', vindt Versluij s. Dat 'gebrek aan respect', zoals het bestuur van Oostburg de reden van opstappen noemt, vindt Versluijs een eenzijdige afspiegeling van za ken. ,,Een deel van de groep dacht dat het plezier en de prestaties niet zouden terugkeren als er niets zou veranderen en was ook van mening dat er niets zou veranderen als de trainer aan zou blijven'', legt Ver- sluijs de situatie uit. ,,Die situatie is vrij recent ontstaan en daarover is weinig tot niets ge communiceerd. Persoonlijk heb ik één gesprek gehad, dat een vervolg zou krijgen om naar een oplossing te zoeken. Nu wordt de stekker er abrupt uitgetrokken. Als spelers- - Arjen Versluijs, aanvoerder groep betreuren we het vooral dat naast de trainer ook zijn assistenten en een deel van het bestuur op stapt.'' Versluijs erkent dat er daardoor nu sprake is van een heuse crisis bij Oostburg. ,,Wie gaat de training deze week leiden? Wie staat er zon dag voor de groep? Wie gaat de zoektocht naar een nieuwe techni sche staf leiden? Als aanvoerder zal ik in ieder geval mijn verantwoor delijkheid nemen, ook in die zoek tocht. Dat kan ik niet alleen, daar heb ik de hulp van de spelersgroep en de overgebleven bestuursleden en betrokken mensen binnen de vereniging bij nodig. We zitten nu in een vervelende situatie, maar dat moet je ook een keer meegemaakt hebben. Vanavond is een mooi mo ment om even samen te zitten en te kijken hoe we nu verder moeten.'' Oostburg bezet momenteel de zevende plek in de 4e klasse A op zondag. Komend weekend staat een thuiswedstrijd tegen Honte- nisse op het programma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43