O 0 O 1 i) Soccertoernooi met achttien clubs Spits Oostkapelle opgelucht na knieoperatie 10 ZEELAND Nieuwe bekerkans driebanders Pearl Zware dobber voor DZK in kwartfinale Na de nodige onzekerheid, weet de topscoorder van Oostkapelle/Domburg nu waar hij aan toe is. De 20- jarige aanvaller had al maanden last van zijn knie. Die problemen zijn tijdens een kijkoperatie verholpen. Vanaf begin februari hoopt hij weer inzetbaar te zijn. De driebanders van Pearle Opticiens krijgen een herkansing in de derde ronde van de na tionale beker. De Sassenaren strandden vorige week in een immense file rondom Antwerpen en konden onmogelijk op tijd zijn in het Bra bantse dorp Zeeland voor de bekerwedstrijd tegen Van den Berg Biljarts. Op veel begrip en medewerking van de tegenstander konden zij niet rekenen. Die zag kennelijk een gemakke lijke kans op een plek in de volgende ronde en zette een 8-0-overwinning op de site wegens niet opkomen van de tegenstander. Jens van Dam: ,,We tekenden daartegen protest aan bij de wedstrijdleiding van de KNBB en die be sloot dat de wedstrijd alsnog moet worden ge speeld, omdat er sprake was van overmacht. Dinsdag 17 december wagen we opnieuw een poging om tijdig in Zeeland te geraken." Voor de kwartfinale van de ManMeer!-Cup is DZK gekoppeld aan eersteklasser MNC Dor drecht. Na De Mors (Rijssen) en eersteklasser BZC Brandenburg (Bilthoven) speelt DZK voor de derde bekerronde op rij een uitwed strijd, ditmaal wel dichter bij huis. MNC Dordrecht is de nummer drie en één van de meest scorende ploegen van de eerste klasse. Tweedeklasser DZK bereikte vorig sei zoen ook de kwartfinale van het bekertoer nooi. In Oldenzaal bleek OZ&PC toen een maatje te groot voor de Vlissingse ploeg: 16-8. Bakx De loting voor de 34ste editie van het Pluym Indoor Soccertoernooi vindt aanstaande vrij dag plaats in Philippine. Zestien Zeeuws- Vlaamse voetbalverenigingen en de Wal- cherse voetbalclubs RCS en Walcheren heb ben zich ingeschreven, voor het evenement dat traditioneel rond de jaarwisseling in Ter- neuzen wordt gehouden. In januari van dit jaar deden ook achttien ploegen mee. Opval lendste afwezigen zijn Steen en Clinge. De voorronden zijn op 28 en 30 december 2019 en 2 januari 2020. De finaledag is op zaterdag 4 ja nuari. De loting begint vrijdag om 19.30 uur in café-restaurant De Zwaan. SGB Na de nodige onzekerheid, weet Maarten Hazelaar sinds maandag waar hij aan toe is. De 20-jarige aan valler had al maanden last van zijn knie, tijdens een kijkoperatie zijn de problemen verholpen. Vanaf be gin februari hoopt hij weer inzet baar te zijn. Voor het ontstaan van de knie problemen van de topscorer van Oostkapelle/Domburg moeten we vijf maanden terug in de tijd. Tij dens de laatste wedstrijd van vorig seizoen kreeg Hazelaar een trap op zijn knie, sindsdien bleef de jonge aanvaller eigenlijk continu last houden. Toch voetbalde hij gewoon door, want volgens de orthopeed kon het geen kwaad. ,,Uit een MRI- scan bleek dat er niks met mijn banden aan de hand was, maar ze wisten ook niet precies wat het wel was. Voetballen was niet gevaarlijk. De laatste weken speelde ik altijd met pijnstillers en doordeweeks was het oplappen, zodat ik op zater dag weer kon spelen." Noodzakelijk De klachten werden steeds erger en dus was een operatie noodzakelijk, zo vlak voor de winterstop was een goed moment. ,,Doordat ik anders ging lopen kreeg ik ook steeds meer last van andere spieren. Door nu te opereren mis ik minder wedstrij den." Afgelopen maandag was het dus zo ver, een spannend moment voor de jongeling, want vooraf wist hij eigenlijk niet wat er gevonden zou worden in zijn knie. Het goede nieuws dat hij na afloop kreeg zorgde voor opluchting en blijd schap. ,,Ze hebben twee plooien weggebrand en een stukje van mijn knieschijf geschaafd. Door die plooien zat er een ontsteking in mijn knie, dat zorgde voor irritatie Iedereen heeft er nu een mening over, ook mensen die niet bij de wedstrijd waren en pijn. De onzekerheid was lastig. Het had ook kraakbeen kunnen zijn, dan was het einde seizoen ge weest." Einde seizoen is het dus zeker niet, want Hazelaar hoopt over vier weken weer voorzichtig zijn eerste stappen op het veld te zetten. Tot die tijd is het been omhoog, 'ga- men' en over een week of twee rus tig beginnen met fysiotherapie. Wanneer hij weer helemaal fit is, is nog even lastig te zeggen. ,,Ik heb altijd geroepen dat ik er de eerste wedstrijd na de winterstop weer wilde staan, maar dat is niet realis tisch denk ik. Hopelijk haal ik begin februari." Veelbesproken Oostkapelle zal het hoogstwaar schijnlijk dus een aantal wedstrij den moeten doen zonder de man van elf treffers dit seizoen. Afgelo pen zaterdag was hij nog trefzeker vanaf de strafschopstip, in de veel besproken wedstrijd tegen Nieu- wenhoorn. Nu de emotie een beetje is gezakt, kijkt hij voor de laatste keer terug op het hectische duel met de koploper. ,,Er is al veel over gezegd. Ieder een heeft er nu een mening over, ook mensen die niet bij de wed strijd waren. De beelden zeggen niet alles, nu wordt Oostkapelle in een kwaad daglicht gesteld terwijl er ook veel andere beslissingen wa ren die voor frustratie zorgden. Na tuurlijk hadden wij anders kunnen reageren, maar dat is achteraf mak kelijk gezegd. Tijdens een wedstrijd zit je vol in de emotie." Quote van de dag Tussen 2007 en 2017 maakte de 'Gerd Müller van Zaamslag' elf hattricks in de competitie zonder dat een ploeggenoot dat ook lukte. woensdag 11 december 2019 GO BILJARTEN WATERPOLO 8BBHH K^ïS^SHKKÈËSËBfi u'3jj|| ■-iijéi*'- DZK-keeper Mees Leijnse kan een drukke dag verwachten. archieffoto yvonne stap VOETBAL J Ajax Cape Town, met Vlis- singer Istvan Bakx (foto) in de basis, heeft gisteravond een 1-3-zege geboekt bij University of Pretoria. De club uit Kaap stad klom daar door naar de 3de plaats in het GladAfrica Championship. 12 Sportclub Ge handicapten Beveland (SGB) is op zoek naar een trainer/coach voor handbe- wogen hockey. De groep be staat uit 12 spelers, in de leeftijd van 14 tot 30 jaar, met een lichame lijke beperking. Zij komen met twee teams uit in de competi tie. SGB zoekt een enthousi aste en spor tieve train(st)er, met hockey-er- varing of erva ring met an dere teamspor ten. Hazelaar kan weer fris vooruit kijken Daniel Wissel Oostkapelle -Maarten Hazelaar over de gestaakte wedstrijd van afglopen zaterdag - In de rubriek RudeStats op pzc.nl wordt ge sproken over Peter Dieleman en zijn voorma lige alleenrecht op hattricks bij Zaamslag. a (O Maarten Hazelaar vindt dat Oostkapelle in een kwaad daglicht wordt gesteld, na de gestaakte wed strijd van afgelopen zaterdag: „Tijdens een wedstrijd zit je vol in de emotie.'' foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42