LEZERS HELPEN LEZERS 9 Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal achter deze oproepjes? En is het gelukt om het gevraagde te bemachtigen? Vandaag: Een krat vol kopjes voor Terra Maris. woensdag 11 december 2019 Monique Jankowksi (links) en Wietske Verschragen, met de ingezamelde kopjes. De kopjes worden gebruikt voor een kinderactiviteit in het museum, tijdens deze activiteit kunnen kinderen de kopjes vullen met vogelvoer. foto lex de meester wat eten hier." Het krantenbe richt leverde zeker vijftig kopjes op. ,,De aanbiedingen komen zelfs vanuit Zeeuws-Vlaanderen", lacht ze. ,,Maar ook kwam iemand bij mij thuis kopjes brengen. Die kwam aan met een hele tas vol. Hij was alleen tegen een paaltje gereden, dus waren er een paar gesneuveld." Het oproepje: Voor een kinderactiviteit hebben we kopjes zonder schotels nodig. Dus heb je nog oude kopjes ach terin de kast mail me dan even. Alvast bedankt! Met deze activiteit speelt Terra Maris in op de winter. Dan kun nen de vogels alle hulp om voed sel te vinden gebruiken. Verschra gen kwam op het idee. ,,In de zo mer is dit niet zo makkelijk. Dan stolt het vet niet'', zegt ze. ,,Wij zoeken altijd naar activiteiten die leerzaam zijn voor de gasten, maar waar dieren ook wat aan hebben. We leren de gasten dat ze het be ste vanaf september al kunnen be ginnen met het ophangen van voedsel voor de vogels. Dan weten ze al vroeg waar ze in de winter voedsel kunnen vinden. Vaak ge- ven we de kinderen ook een tak mee. Zo kunnen ze het kopje zelf thuis ophangen." „Spelenderwijs praten we met de kinderen over de natuur'', voegt Jankowski er aan toe. ,,Die komen natuurlijk naar Terra Maris omdat ze interesse hebben in de natuur. Het zou leuk zijn als we deze activiteit op locaties als ba sisscholen kunnen doen." Vakanties De activiteit vindt vooral in de vakanties plaats. Volgens Jan- kowski mogen de kopjes binnen blijven komen. ,,Zo lang de vogels blijven komen, hebben ze eten nodig. We zijn van plan om ze ze ker nog nog een aantal jaar te hel pen met de kopjes. Dus we heb ben er nog heel wat nodig. Bezoe kers mogen ook altijd hun eigen kopje meenemen om aan de acti viteit mee te doen." Koen Florusse Vrolijk eten de vogeltjes uit de kopjes die aan tak ken hangen buiten het vogelrestaurant van na tuurhistorisch museum Terra Ma- ris in Oostkapelle. Monique Jan kowski (58) en Wietske Verschra gen (25), medewerkers van het museum, kijken toe. Zij kwamen met de activiteit waar kinderen een kopje mogen uitkiezen, om daar vervolgens voer in te doen voor de vogeltjes. Om genoeg kop jes zonder schotel te verzamelen, zette Jankowski een verzoek in de krant. ,,Dit leek mij een snelle ma nier om aan kopjes te komen", zegt ze. ,,Dit soort 'weeskopjes' willen mensen vaak graag kwijt. Zonder schoteltje weten ze vaak niet wat ze ermee aan moeten. Wij zijn er heel blij mee, en de vo geltjes ook. Die kunnen lekker Oude kopjes voor hongerige vogels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41