Kamer wil verbod op lachgas torpederen NIEUWS 3 Eigenaar ingestorte grillroom in Coevorden doet zijn verhaal Dakloze eet zich 's nachts vol in super Na de grote klap in Coevorden is Mahmoud alles kwijt. Maar de Libanees, die vier jaar geleden uit Syrië vluchtte, is dolgelukkig. Na uren ploeteren wordt zijn 5-jarige zoontje Kenan uit het puin gered. Urenlang verkeert Mahmoud Ha san (29) zaterdag in onzekerheid over de toestand van zijn 5-jarige zoon Kenan. ,,Baba, ik ben hier'', hoort Hasan nog van onder het puin van zijn grillroom in Coevor den. Daarna blijft het stil, voor Ha san althans. Pas bij de hereniging in het ziekenhuis in Groningen vallen alle zorgen weg. Kenan geeft zijn vader een aai over de bol en vraagt hoe het met hém gaat. ,,Kenan zat juist over mij in. Dat terwijl hij al die uren had vastge zeten onder het puin. Ik was zó ge lukkig toen ik hem weer zag. Ik dacht dat hij dood was. Eerder had ik in het ziekenhuis te horen ge kregen dat het juist niet goed ging, via een vriend die dat op Facebook had gelezen. En dan ineens zie ik hem met eigen ogen. Ik ben nog nooit zo blij geweest!'' Hasans gezicht is gehavend, vooral aan de rechterkant. Op zijn rechterarm zitten de ergste brand wonden. ,,Kijk'', zegt hij als hij het verband even een stukje opzij- schuift. Vuurrode plekken komen tevoorschijn. Paracetamol en een zalfje moeten de pijn verzachten. Straks gaat hij weer naar het UMCG. Voor zijn arm, maar vooral om zijn zoontje weer te zien. „Al les is weg, maar ik ben blij. Want mijn zoon leeft!'' Naar de plek des onheils is Ha san nog niet terug geweest. In het huis van zijn vrouw in Coevorden, van wie hij gescheiden leeft, doet hij zijn relaas. Zijn 3-jarige doch tertje Leen zit op de bank spelen. Het stel heeft nog een meisje, Elein van negen maanden. Kenan moet nog even in het zie kenhuis blijven, maar hij wil zo snel mogelijk weer naar school. Zelf sliep Hasan de nacht voor de ontploffing boven zijn restau rant aan de Sallandsestraat, samen met zijn zoon. ,,Ik had vrijdag nacht lang doorgewerkt. Rond half drie 's middags werd ik wakker. Ik wilde de tv aanzetten, maar omdat ik een vreemde lucht rook ging ik op onderzoek uit. Die geur leek vanuit de kelder te komen. Ik deed daar het licht aan en ineens was er alleen maar vuur.'' Mahmoud was even in de ver onderstelling dat hij dood was. Maar bij het zien van een gat tus- Ik ben er ook achter dat alles om je familie draait, in plaats van het restaurant sen het puin realiseerde hij zich dat hij weg moest. ,,Ik hoorde mijn zoon maar een keer roepen, daarna bleef het stil. Ik dacht dat hij ach ter mij was. Ik kroop naar boven en zag als eerste een vriend.'' Ook de hulpdiensten waren in middels ter plekke. Een uur lang lag Hasan in een ambulance achter het restaurant, te wachten op nieuws over zijn zoon. Nadat hem was bezworen dat er contact met hem was - en verplegend perso neel begon aan te dringen op ver trek naar het ziekenhuis - werd Hasan wat rustiger. ,,Ik voelde me zo schuldig. Allerlei vragen scho ten door mijn hoofd. Waarom had ik hem meegenomen naar het res taurant? Wat is er gebeurd? Hij is nog maar zo klein. Ik moet voor hem zorgen. Ik ben groot. Als mij iets overkomt, ben ik daar zelf ver antwoordelijk voor. Maar hij moet helemaal op mij kunnen rekenen. En dan gebeurt er ineens zoiets.'' Hasan verwacht dat zijn zoon over enkele dagen het ziekenhuis mag verlaten. ,,Hij heeft met zijn arm vastgezeten onder het puin. Daardoor stroomde er geen bloed meer naar zijn hand. Hij is nu ge opereerd en het gaat op zich goed met hem. Hij wil weer naar school. Kenan is een slimme jongen. Hoe wel hij nog maar 5 is, praat hij als iemand van 8 of 9 jaar.'' Dat Coevordenaren acties voor het gezin hebben opgezet doet hem goed. Zo staan er spaarpotten op toonbanken van winkels. ,,Maar ik hoef helemaal geen geld. Ik heb al les al wat ik wilde: mijn zoon!'' Toch kan financiële ondersteu ning uitkomst bieden, want er is onduidelijkheid over de verzeke ring. ,,Die is op een gegeven mo ment stopgezet, ik weet niet waarom. Misschien omdat ze het pand te oud vonden. Ik heb de ei genaar er op aangesproken het ge bouw op te knappen. Ik de bin nenkant, hij de buitenkant. Maar hij wilde nooit wat doen, terwijl ik alles binnen heb opgeknapt.'' Prioriteit Hoe het straks verder moet? Hasan heeft geen idee. Het restaurant heeft ineens niet meer de eerste prioriteit. Tien maanden geleden kocht hij Ali Baba van de vorige ei genaar, na er zelf eerst anderhalf jaar te hebben gewerkt. ,,Ik maak me wel zorgen om de schulden die ik heb gemaakt om de grillroom te kunnen kopen. Maar ik ben er nu ook achter dat alles uiteindelijk om je familie draait, in plaats van het restaurant waar ik zo veel zor gen om heb gehad. Mijn zus kwam vanuit Berlijn over om mij te on dersteunen. Dat was zó fijn. Ik wil straks met Kenan daarnaartoe. En ik ga denk ik binnenkort naar mijn broer in Libanon.'' ,,We hebben over het voorstel gesproken en besloten dat we gaan kijken waar de ruimte ligt om dit te voorkomen", aldus D66-Tweede Kamerlid Antje Diertens gisteren in de wandel gangen. De VVD gaf maandag avond al aan dat het kabinets plan om lachgas onder de Opi umwet te laten vallen, voelt als 'met een kanon op een mug schieten'. Maandag werd bekend dat het kabinet, na gedegen onderzoek door wetenschappers, de ko mende maanden wil regelen dat lachgas een softdrug wordt. Hierdoor wordt het bezit, de handel, verkoop, vervoer en de productie van dit geestverrui mende middel verboden. Re creatief gebruik van lachgas blijft wel toegestaan. Vrij snel daarna bleek al dat re geringspartijen VVD en D66 morden over het kabinetsplan. Ze zeiden erdoor verrast te zijn en noemden het besluit 'over haast'. Diertens kondigde toen al aan dat 'hier het laatste woord nog niet over is gezegd' en dat ze in tern wilde overleggen over ver volgstappen. PARIJS Je bent dakloos, je hebt niks te eten en 's nachts is het koud. Wat doe je dan? Een 34-jarige Fransman wist het wel: hij verstopte zich 's avonds in de supermarkt van het Zuid-Franse Saint-Martin- d'Hères toen deze dicht ging. Niemand merkte het, de dakloze bleef alleen achter in de winkel, en had de rest van de nacht alle schappen met producten voor zichzelf. Personeel trof de man de volgende ochtend aan in de directiekamer van de su permarkt. De medewerkers belden meteen de politie. Tegen de agenten zei de dakloze dat hij die nacht in de supermarkt 'gegeten en gedronken' had. Vervolgens had hij de deur van de di rectiekamer geforceerd om daar op een bank te kunnen slapen en het toilet te ge bruiken. Veel Fransen von den zijn actie prachtig. woensdag 11 december 2019 M Mahmoud Hasan, de vader van Kenan, met dochtertje Leen. Ze kunnen niet wachten tot Kenan uit het ziekenhuis komt. FOTO JAN ANNINGA 'Ik was zo gelukkig toen ik mijn Kenan weer zag' Gerton Albers Coevorden - Mahmoud Hasan, vader Kenan Kenan wil zo snel mogelijk weer naar school. foto albers Een Kamermeerderheid wil voorkomen dat lachgas als softdrug wordt aangemerkt. Vooralsnog met steun van re geringspartijen VVD en D66. Edwin van der Aa Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 3