g-s Verbod lachgas is welkom UCR trekt in pand van Porthos in Middelburg Ferry rekt hoogseizoen in2020acht weken op Mug 2 KERSTPAKKETTEN INPAKKEN Als Sint terugvaart naar Spanje, staat bij het Walcherse sociaal werkbedrijf Orionis de stoom pas echt op de ketel. De kerstman komt eraan. Dus pakt Kim van Helvoirt (22) met haar collega's duizenden kerstpakketten in. Commentaar len groot deel van de Tweede Kamer is niet enthousiast over een verbod op lachgas. Sommige Kamerleden heb- Iben liever goede voorlichting over de gevaren. Anderen wijzen erop dat de handhaving kansloos is. Weer anderen voe len zich overvallen door het kabinetsplan. Al deze volksverte genwoordigers hebben geen boodschap aan de duidelijke wens van burgemeesters, artsen, politiemensen, cafébazen en organisatoren van festivals. Die willen allemaal een verbod. Terwijl Nederland nog praat over de zin van een lachgasver bod doemt mistalcohol op. Dat is een uit Engeland overge waaid gebruik om vernevelde alcohol uit een ballon in te ade men. Mistalcohol is in opkomst sinds lachgas in Engeland werd verboden. Dit laat zien dat het een beetje vreemd is lachgas hard aan te pakken en alcohol niet. Moet het kabinet dan maar niets doen? Het lachgasverbod is geen wondermiddel. De ballonnetjes zullen niet meteen verdwijnen. Maar het verbod is toch welkom. Het helpt de politie uitwassen tegen te gaan. En met het ver bod geeft de overheid iedereen de duidelijke waarschuwing dat lachgas gevaarlijk kan zijn. Zo'n stevige rem is precies wat je van een zorgzame overheid verwacht. Verder is het mede aan de burger ervoor te zorgen dat het gebruik van lachgas weer net zo abnormaal en dwaas wordt als het een paar jaar geleden was, en natuurlijk dat mistalcohol nooit voet aan de grond krijgt. Van een zorgzame overheid verwacht je een stevige rem op het gebruik van lachgas De UCR wordt niet zelf eigenaar van het pand, maar huurt het van een stichting die is verbonden aan de Universiteit van Utrecht. Naar verwachting neemt de universiteit het pand aan het begin van het aca demische jaar 2020/2021 in gebruik. Op hetzelfde moment start de en- gineeringopleiding. Het aan kun nen bieden van de opleiding is mede mogelijk gemaakt met gelden ALMANAK De operatie was ingrijpend maar geslaagd. De Bruënaar was echter gewaarschuwd voor de napijn. En dus hadden ze hem alvast flink platgespoten. Dat hielp. De mug die zijn dorst kwam lessen op de ziekenhuis kamer moet het ook gemerkt hebben. Gulzig zoog het beestje van Regio Deal. Dat is een initiatief waarmee regionale vraagstukken worden opgepakt met bijdragen van het Rijk, provincie en ge meente. Gedeputeerde Harry van der Maas stelt dat de opleiding goed De opleiding sluit goed aan bij de vraag van het bedrijfsleven aansluit bij de vraag van het be drijfsleven. Wethouder Chris Dek ker verwacht dat de komst van het engineeringprogramma bij UCR een krachtige impuls geeft aan Middelburg als studentenstad. zich vol. Ongestoord kon hij te werk gaan, want zijn gastheer had niks in de gaten. De mug wel. Bij het terugvliegen naar buiten, miste hij het open raam. En vloog zich, zwaar onder in vloed, te pletter. Naar verluidt heeft het arme beestje er niks van gevoeld. Dag van Zeeuwse Visserij keert terug Akkoord treedt op in Paradiso Breda Zeeuwen samen in Bredase tennisclub De Vlissingse Kim, een opgewekte meid met een gezonde blos op de wangen, staat met vijf collega's aan een meterslange tafel. Lege dozen staan klaar om te worden gevuld. Rondom liggen pallets die dozen met producten torsen. Kim verza melt er vier en legt ze volgens een voorgeschreven inpakmethode in de doos. ,,Nu schuif ik de doos door naar een collega die er ook vier of vijf producten in stopt. Zo gaat de doos de tafel rond tot hij vol is. Ge middeld zitten er 14 tot 15 produc ten in een kerstpakket. Het idee achter dat doorschuiven, is dat we als team leren samenwerken." Kim heeft een vaste aanstelling bij Orionis. Formeel heet het een beschutte werkplek. Het is een leuke baan, zegt ze. ,,De sfeer is goed. Ik heb hier ook vrienden ge maakt." De meeste van haar inpak- collega's zijn mensen met een bij standsuitkering die bij Orionis werkervaring opdoen. Ze willen liever buiten beeld blijven. In drie tot vier weken vult de in- pakafdeling van Orionis zo'n 4500 kerstpakketten, zegt Edwin Ruisch, teamleider productie bij Orionis. ,,We hebben een grote order gehad van horecagroothandel Sligro. Deze week zijn we een eind klaar met de kerstpakketten. Vrijdag worden ze uitgeleverd. Vanmorgen stonden hier nog twintig mensen in te pakken. Vanmiddag doen we het met vijf." De grap is dat het quintet van- middag de kerstpakketten klaar maakt voor het personeel van Ori- onis zelf. Natuurlijk gaat het als een lopend vuurtje wat er in zit. Thijs Tichen, de voorman van de inpakploeg die als werkzoekende bij Orionis in dienst is gekomen, houdt een oogje in het zeil. ,,Het is goed opletten dat er geen verkeerde producten in de dozen belanden. Ja, ik leer hier veel. Hoe je organisato risch te werk moet gaan. Het is leuk werk, maar je staat wel de hele dag." Kom mee naar het magazijn, wenkt Ruisch. Daar staan 36.000 Fair Tradepakketten klaar voor verzending. ,,Dat zijn prijzen van een grote loterij. Vol gend jaar maken we een sprong naar 144.000 pakketten. We zijn blij met zulke orders. Inpakwerk is een belangrijke bron van werk voor Orionis. Het is afwisselend en tege lijk passend werk voor veel cliën ten." Kim, die doorgaans van 's mor gens acht tot's middags half vijf op de werkvloer staat, is opgetogen dat ze even van de inpaktafel weg kan. Ze beent mee naar het magazijn. ,,Even rust voor je hoofd en je han den, dat is prettig. Er zijn weken dat je elke dag blikjes met babbelaars vult. Ik lust ze graag, maar je bent blij als je dan weer iets anders mag gaan doen." De Westerschelde Ferry tussen Vlissingen en Breskens gaat ko mend jaar vaker varen. De periode van het hoogseizoen, waarin er elk half uur een boot vertrekt, wordt met acht weken verlengd. Het zo merseizoen gaat daarmee lopen van 1 mei tot en met 20 september. Volgens directeur Martin Martins van de Westerschelde Ferry wordt de periode van de zomerdienstre geling verlengd om beter aan de vraag te kunnen voldoen. ,,Zo zorgen we ervoor dat reizi gers ook in het populaire voor- en naseizoen elk half uur de overtocht kunnen maken en wachttijden zo veel als mogelijk voorkomen wor den." De prijs van een kaartje gaat in 2020 iets omhoog. In het laagsei- zoen kost een los ticket straks 3,30 euro (in 2019 3,25 euro) en in het hoogseizoen 4,65 euro (in 2019 nog 4,50 euro). Losse overtochten Volgens het bedrijf worden de ta rieven alleen verhoogd met de lan delijke index van 2,23 procent. Rei zigers met een b-tag zijn het goed koopst uit. De b-tag is een kaart waarmee zowel losse overtochten als een abonnement afgerekend kunnen worden. woensdag 11 december 2019 Het University College Roos evelt (UCR) is met de gemeente Middelburg tot overeenstem ming gekomen over de aankoop van het voormalige Porthospand aan de Sint Sebastiaanstraat in Middelburg. Het gebouw biedt UCR de ruimte om de opleiding engineering aan te bieden. Michiel van Dongen Middelburg -Harry van der Maas, gedeputeerde Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN De Dag van de Zeeuwse Visserij komt terug. Van 2005 tot en met 2012 werd dit evenement met succes gehouden. De laatste editie trok 15.000 bezoekers. Daarna was het klaar, door geldge brek en organisatiepro blemen. Op 20 juni houdt de Zeeuwse Visveilingen BV het evenement weer. Doel is de visserijsector op een positieve manier onder de aandacht te brengen. Het dagelijks provinciebestuur verleent een subsidie van 20.000 euro. De rest van de kos ten komt voor rekening van de organisator en di verse sponsoren. SINT JANSTEEN ,,Een droom die uitkomt!" Zo typeren de leden van het Zeeuws-Vlaamse popkoor Akkoord hun op treden in poptempel Pa radiso in Amsterdam. Za terdag 18 en zondag 19 januari zijn in Paradiso de Korendagen. In totaal 140 koren staan op de plan ken. Zij krijgen ieder een kwartier om het publiek te overdonderen. Zater dag om 15.50 uur is het optreden van Akkoord gepland. Onder leiding van dirigente Marjolijn Polfliet zingt Akkoord Earth Song (Michael Jackson), Gold Digger (Kanye West) en No Sur prises (Radiohead). Groot-Hulst noemt Inèz de Bruijn uit Heikant Breda altijd, omdat alle uitgaansgelegenheden vlak bij elkaar in het centrum zitten. Niet al leen de kroegen zitten er dicht bij elkaar, ook de tennissende studen ten uit Zeeland. Tiental len Zeeuwen zijn betrok ken bij Studenten Tennis Breda (STB), een club die verbonden is met Tennis Vereniging Breda Noord. Twee jaar gele den had deze club nog maar vijftig leden, maar met de 81 leden die STB inbracht is de club weer springlevend. Orionis in Frank Balkenende Vlissingen Miriam van den Broek Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34