m 'Moeder liet dochters misbruiken voor geld' Straks mogen heli's 4000 keer heen-en-weer vanaf Midden-Zeeland 2 JAN VAN DAMME Column Houd de deur goed vast. Als de wind er vat op krijgt, slaat 'ie kapot. Ik zette me schrap. Met het lichten van de klink gooide ik er mijn volle ge wicht tegenaan. De wind stond uit het zuidwesten, drukte de schuur deur dicht. Ik moest uiteindelijk trekken om een opening te krij gen. Tot er een spleet kierde. Opeens leek er een stormbries vanuit de schuur op te steken, de deur wilde open zwiepen. Het ging net goed. doorgezakte fauteuil naast de werkbank vallen. De sluitbalk zat stevig op de mendeur, ik had het gecontroleerd. Met dat onstuimige decemberweer wist je het maar nooit. zegd. Het was een Belg. Die keken meestal niet op een half of een heel uurtje. Motorwagen met een rek boven de cabine. Een aanhanger voor zien van achterover hangende lad ders. Ik had de combinatie die on derweg was al eens eerder helpen laden. Ongeveer zeshonderd pak ken stro konden erop. We moesten aan de bak als de chauffeur voor het donker richting België wilde vertrekken. Ik monsterde de in de schuur opgeslagen voorraad stro. Twaalf pakken hoog, tot bijna in de nok. Ruw geschat genoeg voor tien vrachtwagens. Als ze het nou goed uitkienden, kon ik op mijn vrije zaterdagen vast nog een paar keer meedraaien. DE STELLING Vandaag: Ik word blij van een kerstpakket Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters FILEMELWN6EN STEE&S LOKALER Vrijlating in zaak- Hrieps: man uit Kruiningen blijft wel verdachte Veel rook bij brand in appartement Middelburg Tweetal opgepakt voor steekincident Het duo wordt verdacht van tien zware zedenzaken, waaronder mensenhandel, uitbuiting, ver krachting, kinderporno en ontucht met de twee dochters van de Ter- neuzense en een vriendinnetje. Het seksueel misbruik zou hebben plaatsgevonden in de jaren 2008 tot en met medio juni 2019. De slacht offers zouden ook gedrogeerd zijn met slaappillen, alcohol en/of drugs. Een van de meisjes zou zijn meegenomen naar parenclubs en parkeerplaatsen voor seks. De moe der faciliteerde het misbruik door haar vriend en maakte ook naaktfo to's van haar dochters onder de douche voor hem. De dochters zijn inmiddels 13 en 19 jaar. Volgens de officier vormde het stel een team dat de meisjes in de verhuur deed. Getuige Het onderzoek naar deze zaak is grotendeels afgerond. De getuige, die het gesprek bij de garage van P. in Waterlandkerkje zou hebben op gevangen, wordt later nog door de politie gehoord. De vrouw - die zegt zich niets meer te herinneren - moet ook nog door de politie wor den gehoord. Ook moet er nog een onderzoek worden verricht naar Verdachte Terneuzense wijst naar haar vriend als de kwade genius haar gezondheidstoestand. Verder wijst ze naar P. als de kwade genius die haar met geweld dwong om haar kinderen te laten misbruiken. De volgende niet-inhoudelijke be handeling staat gepland voor 25 fe bruari. Dan beslist de rechtbank ook of de zaak tegen het duo gelijk tijdig wordt behandeld of niet. Beide verdachten waren niet bij de zitting aanwezig. Vliegveld Midden-Zeeland krijgt van de provincie toestemming meer helikopters te laten opstijgen en lan den. Ze worden ingezet voor het on derhoud van windparken op zee. Nu zijn per jaar maximaal 800 vliegbewegingen van helikopters toegestaan. Een beweging is een start of een landing. Dat aantal wordt uitgebreid tot 4000. Feitelijk gaat het dus om 2000 helikopter- vluchten per jaar. Daarvoor legt het vliegveld een aparte helikopterspot aan. Vanaf die nieuwe start- en lan- dingsplek vliegen de helikopters in zuidelijke richting af en aan. Tot dusver kwamen ze vanuit het oos ten om te landen en stegen ze op in westelijke richting. De nieuwe route zorgt ervoor dat de geluidsoverlast bij camping De Witte Raaf/Oranje plaat afneemt. Om zo snel mogelijk bij de windmolens te komen en zo- veel mogelijk over dun bevolkt ge bied te vliegen gaan de helikopters direct richting de Westerschelde. De heli's gaan vooral onderhouds personeel vervoeren. Papieren maatregel Om de uitbreiding van het aantal helikoptervluchten mogelijk te ma ken, wordt het aantal bewegingen met vaste vleugelvliegtuigen met 3200 per jaar verlaagd. Dat is voorlo pig een papieren maatregel, omdat het jaarlijks toegestane aantal van 46.558 vliegbewegingen niet wordt gehaald. Vorig jaar vonden er in to taal 25.500 starts en landingen plaats. Na jaren van daling was dat wel een aanzienlijke stijging ten op zichte van 2017. Toen vonden er 20.754 vliegbewegingen plaats. Uit cijfers van het CBS blijkt dat vlieg veld Midden-Zeeland dit jaar de hardst groeiende kleine luchthaven van Nederland is. In het tweede kwartaal van 2019 steeg het aantal vliegbewegingen met 12 procent. In een hoek van de schuur stond de aardappelrooier in winterstand Nu begon het wachten. Vanuit Poperinge was een strohandelaar onderweg met zijn vrachtwagen. Aankomst rond 11 uur, had hij ge- Een streep zonlicht gleed door een dakvenster naar binnen. Er rammelden pannen op het dak. Boven de deel kraakte een balk. Het gebint hield het al meer dan honderd jaar. In een hoek van de schuur stond de aardappelrooier in winterstand. Dik in het vet, vol gend najaar moest 'ie weer kwiek uit de startblokken komen. Stof dwarrelde in de lichtbaan boven het stro. Nee, geen stikstof. deden we in de Groedsche Polder. Vol overtuiging. Tot de camion de deel opdraaide. 4 dagen in Hanzestad Tiel nabij Nijmegen incl. ontbijt woensdag 11 december 2019 Wintersto Binnen liet ik me opgelucht in de Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik zie geen ar moede in Zee land 910 reacties UWts ..EN 48 meter IN OE AH VAN SCHIJNCEL IN VERB AN t> MET EEN OEFECTE HIER ALLEEN PINNEN KASSA. MIDDELBURG De 34-jarige man uit Kruiningen, die twee weken geleden werd op gepakt voor betrokken heid bij de overval na mu ziekfestival Hrieps, is vrij gelaten. Hij blijft wel ver dachte. Het Openbaar Ministerie vroeg de raad kamer om het voorarrest van de man te verlengen, maar de vordering werd gistermiddag afgewezen. Daarom is hij vrijgelaten. De 34-jarige is de twaalfde verdachte in het onderzoek naar de roof waarbij maanden terug de dagopbrengst van Hrieps werd gestolen. VLISSINGEN In een appartement in de Dreesstraat in Vlissingen heeft in de nacht van maandag op dinsdag een kleine brand gewoed. Er zijn geen gewonden ge vallen. De brand was in een flat op de vierde etage. Hoewel de brand beperkt bleef tot de keu ken kwam er veel rook vrij. Buren werden ge waarschuwd en zijn tijde lijk uit hun huis gehaald. Een man ademde rook in. Hij is in een ambulance behan deld. De stichting Sal vage is ingeschakeld om bewoners bij te staan bij het afhandelen van de schade. Twee Middelburgers (14 en 18 jaar) worden ver dacht van betrokken heid bij een steekpartij aan de Loskade in Mid delburg. Daarbij raakte maandagavond een 20- jarige man uit Middel burg gewond. De ver dachten zijn kort na de steekpartij aangehou den, de politie onder zoekt hun rol. Volgens politiewoordvoerder Ri chard Mes ging er aan het incident een vecht partij vooraf. Het slacht offer was in elkaar ge slagen en in de rug ge stoken. Hij werd gewond afgevoerd naar het zie kenhuis. De 43-jarige Terneuzense T. D. kon van haar vriend- de 46-ja- rige Aardenburger P. P - veel geld krijgen als hij haar twee jonge dochters mocht 'gebrui ken'. Daar had zij wel oren naar. Een toehoorder vertelde giste ren tijdens de tweede behande ling van de Zeeuws-Vlaamse ze denzaak over het gesprek tus sen de twee verdachten dat hij had opgevangen. Ad Roos Middelburg Ernst Jan Rozendaal Arnemuiden Wachten, geduld oefenen, dat Van der Valk Hotel Tiel 3 overnachtingen in een 2-persoonskamer "V 3 x Live Cooking ontbijtbuffet t.w.v. 46,50 p.p. Vrij gebruik zwembad en fitness V Gratis Wi-Fi en parkeren bij hotel Tip! Bezoek Nijmegen of Arnhem hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur (,088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2