...een correcte kilometerstand. (g) AutoTrack 27 HANDBAL WK IN JAPAN De wedstrijd tegen Zuid-Korea op het WK vandaag (07.00 uur) is cruciaal voor de Nederlandse handbalsters. Estavana Polman: ,,Als het hierna klaar is, hebben we het verkloot.'' Aan simpele oneliners geen gebrek bij Estavana Polman (27), aan ge vatte antwoorden evenmin. De handbalsters spelen vanmorgen een allesbeslissende wedstrijd te gen Zuid-Korea voor een plaats in de halve finale van het WK. Na twee nederlagen op rij is het bla kende zelfvertrouwen uit de ploeg verdwenen. Tegelijkertijd weet Ne derland dat het eerder dit toernooi juist goed presteerde toen de druk het hoogst was. Polman: „Daarom hebben we het nu ook extra span nend gemaakt." De spot druipt ervan af, al moet ze vervolgens om zichzelf lachen. Het gaat redelijk, zegt Polman tele fonisch vanaf haar hotelkamer in Japan, een dag voor het treffen met Zuid-Korea. De twee opeenvol gende nederlagen tegen Duitsland en Denemarken zijn nog niet ver geten. ,,Het is pittig. Vooral als het aan jezelf ligt." Nederland kan nog wereldkampi oen worden, maar heeft niets meer in eigen hand. Winst op Zuid-Ko- rea is noodzakelijk, vervolgens moet Oranje afwachten. Zolang Noorwegen - Duitsland niet in ge lijkspel eindigt, is Nederland door naar de laatste vier. In handbal is de kans op een ge lijkspel klein, weet ook Polman. Maar eerst moet Oranje zelf zien te winnen van Zuid-Korea. ,,Zij spe len een heel ander spelletje. Snel, heel snel. Dus dat wordt pittig en het wordt wennen. Zij spelen met een heel open dekking, wat niet zo vaak gebeurt, maar wij moeten ge woon voor onze kansen gaan. Ik ben benieuwd wat er dan gebeurt." Het team kwam gisteren bij el kaar voor een analyse van de afgelo pen wedstrijden. Polman: ,,We creëren goede kansen, maar vervol gens gaat het mis, maken we het niet af. Dan denk je al snel: dat moet anders, terwijl het eigenlijk hele maal niet anders moet. Want we hadden een fantastische kans die mm alleen niet goed werd afgemaakt. Die twijfel die dus toeslaat, dat is de hoofdreden. We moeten gas erop en gewoon ballen scoren." Wisselvallig Voorafgaand aan het toernooi zei Polman: ,,Ik weet niet wanneer ik tevreden ben. Dat kan ook zijn als we er alles uit hebben gehaald en zesde worden. Maar niet als we het verkloten." Nu: ,,Ja, als het na de WKHANDBAL Programma Stand wedstrijd tegen Zuid-Korea klaar is, hebben we het voor mijn gevoel wel verkloot. Maar daar ga ik niet vanuit, we gaan gewoon knallen." Geen WK in de carrière van Pol man was zo wisselvallig als deze. Van een diepe teleurstelling door de nederlaag tegen Slovenië in de poulefase naar uiterst sterk spel en een overtuigende overwinning te gen Servië. Daarna de winst op Noorwegen, voor het eerst in twin- tig jaar. Maar lang duurde de euforie niet, toen in de hoofdronde van achtereenvolgens Duitsland en De nemarken werd verloren. Polman: ,,Het is net een achtbaan. Ik denk dat het mentaal wel goed voor ons is, je leert ervan. In één keer in de wolken en dan flikker je er zo vanaf. En diep ook. Maar goed, we kunnen weer helemaal in de wolken komen. Dat alles weer top, perfect en halleluja is. Of niet." Dat wil je toch graag weten. Alleen bij AutoTrack check je gratis de geschiedenis van een auto. Van de eerste eigenaar tot de laatste keuring. Dan weet je dat de kilometerteller de waarheid vertelt. woensdag 11 december 2019 GO 'Dit toernooi is een achtbaan' Lisette van der Geest Rotterdam/Kumamoto n GROEP1 Vandaag 07.00 uur Nederland - Zuid-Korea 10.00 uur Servië - Denemarken 12.30 uur Noorwegen - Duitsland gespeeld pt (v-t) 1 Noorwegen 4 6 (114-99) 2 Duitsland 4 5 (106-104) 3 Nederland 4 4 (113-103) 4 Servië 4 4 (113-125) 5 Denemarken 4 3 (97-98) 6 Zuid-Korea 4 2 (111- 125) Nummer 1 en 2 naar halve finales M Estavana Polman in het verlo ren duel met Denemarken. foto Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 27