Titelhouder Liverpool overleeft 22 CHAMPIONS LEAGUE AJAX -VALENCIA A Het seizoen voor Ajax in de Champions League is voorbij. In het cruciale duel met Valencia ging het gisteren helemaal mis voor de Amsterdammers: 0-1. Wat rest is de Europa League. Kort Voetbal De Ligt ontbreekt bij Juve Matthijs de Ligt (20, foto) ontbreekt in de wedstrijdselectie van Juventus voor het uit- duel met Bayer Leverkusen in de Champi ons League. Behalve De Ligt (20) ontbreken ook onder anderen Aaron Ramsey en Dou glas Costa in de selectie van de Italiaanse club. Cristiano Ronaldo is vanavond wel van de partij in Leverkusen. Het duel begint om 21.00 uur. Juve is in groep D al zeker van groepswinst. Het Bayer Leverkusen van trai ner Peter Bosz staat derde in de groep met zes punten. Atlético Madrid, dat Lokomotiv Moskou ontvangt, heeft één punt meer. AZ in eigen huis tegen Ajax De topper AZ-Ajax kan zondag met publiek in het AZ-stadion worden gespeeld. Uit in spectie is gebleken dat het stadion weer vei lig is. Een deel van het AZ-stadiondak stortte in augustus in, waardoor de Alk- maarse club de thuisduels in de competitie afwerkte bij ADO. AZ trainde gisteren al in het eigen stadion (foto). Danny Makkelie leidt AZ-Ajax zondag om 16.45 uur. Shukrula zorgt voor primeur Scheidsrechter Shona Shukrula (28) is de eerste vrouw die een wedstrijd in de tweede divisie, het hoogste amateurniveau in Ne derland, leidt. Ze heeft zaterdag de leiding over het competitieduel tussen Jong Sparta en ASWH. De wedstrijd wordt gespeeld op het Rotterdamse Kasteel. Flitsen Quote van de dag 'Geld is niet alles. Geluk kan je niet kopen, ik voel me rijk van binnen.' Voetbal NBA Stampvoetend meldt Andre Onana zich na 24 minuten tussen zijn me despelers. Hij schreeuwt het uit en klapt zijn handen hard tegen elkaar. Vol ongenoegen moest de Kame- roener enkele tellen eerder toezien hoe Rodrigo plotseling helemaal vrij voor hem opdook en de bal ge nadeloos binnen schoot. Sommige Ajacieden denken nog aan buiten spel, maar J oël Veltman staat in nie mandsland en heft dat eigenhandig op. Het is een symbolisch slotstuk van een openingsfase als een flip perkast. En het begin van een Am sterdamse avond vol chagrijn en te leurstelling. Een kolkende Johan Cruijff Arena, met daarnaast een stamp volle Ziggo Dome, waar de wed strijd op groot scherm werd uitge zonden. Alles was aanwezig voor opnieuw een Champions League avond, waar een deken van euforie over Amsterdam zou vallen. Maar het liep helemaal anders. Vanaf het eerste fluitsignaal is Ajax aan het ja gen. Op de bal, de tegenstander, maar vooral op zichzelf. Onnodig wordt vaak voor de allerhoogste versnelling gekozen, met foute keu- CHAMPIONS LEAGUE Groep H zes en onzorgvuldigheid in de pas sing tot gevolg. Valencia liet Ajax razen, trok een muur op en beperkte zich tot het hard naar voren schieten van de bal om vanuit daar de snelle aanvallers aan het werk te zetten. Nog voor rust had Valencia de voorsprong kunnen verdubbelen, toen Rodrigo in het strafschopgebied Daley Blind uitkapte. Onana redde ternauwer nood. Na rust ging de zoektocht van Ajax naar die bevrijdende gelijkma ker verder, maar de frustraties na men met de seconde toe. Ergernis sen om de lepe en tijdrekkende Spanjaarden, de Franse scheids rechter Clément Turpin, maar evenzeer om het eigen spel. De Amsterdammers baanden zich met hangen en wurgen een weg rich ting het vijandelijke doel, maar een mix van kwaliteit, scherpte en for tuin in de afwerking brak de ploeg op. Nachtmerrie De Champions League, die Ajax in de afgelopen anderhalf jaar zo veel plezier en euforie had gegeven, zorgde zo voor een Amsterdamse nachtmerrie. De gedachten gingen onherroepelijk terug naar mei, waarin Tottenham Hotspur en Lu cas Moura voor een sportieve ramp zorgde. Ook gisteren volstond een gelijkspel, maar dat bleek te veel ge vraagd. De twijfel regeerde al en- Naby Keïta stak zijn handen ver ontschuldigend in de lucht. Zijn kopbal, kort na rust, zorgde er voor dat de Oostenrijkse storm van Red Bull Salzburg even ging liggen. De middenvelder, die in het verleden voor de Oostenrijkse club speelde, leek bovenal opgelucht. De aanpak van Red Bull Salzburg mag inmiddels bekend zijn. Vol druk op de tegenstander, alles en iedereen in beweging bij balverlies en in balbezit en bij voorkeur negen van de tien ballen vooruit. Toch blijft het ook met die wetenschap erg lastig voetballen tegen de ploeg van de Amerikaanse trainer Jesse Marsch. Liverpool zag de Noor Er- ling Braut Haaland - tot gister avond trefzeker in alle groepsduels in de Champions League dit sei zoen - en de Aziaten Takumi Mina- mino en Hee-Chan Hwang zo on vermoeibaar over het veld sprinten, dat het leek alsof ze voor de wed strijd een krat Red Bull hadden op geslurpt. Minamino, een 24-jarige Japanner die door Salzburg werd weggeplukt bij Cerezo Osaka, zou naadloos bij Liverpool passen. En dat geldt zeker voor de handige Hwang, door de scouting van Salzburg weggeplukt uit zijn vaderland Zuid-Korea maar eerst nog gestald bij Liefering en HSV. Maar hoe sterk de start van de Oostenrijkers ook was, zo gedurfd voetballen tegen de titelhouder in de Champions League betekent ook dat je altijd kansen weggeeft. En in de laatste linie bij de Oostenrijkers zit de minste klasse. Twee spelers bijvoorbeeld die bij Ajax zijn gewo gen en te licht bevonden. Max Wö- ber en Rasmus Kristensen hadden dan ook een zware avond. Mo Salah verscheen bij tegensto ten verscheidene keren in kansrijke woensdag 11 december 2019 VOETBAL wwfR»; m VOETBAL VOETBAL Als het nieuwe stadion er komt, speelt Feyenoord daar pas vanaf 2025 in. Dat is een jaar later dan aanvankelijk gepland. Vincent Janssen, spits van het Mexi caanse Monterrey, mist het WK voor clubs door een spierblessure. De organisatie van het WK darts heeft een bonus van 120.000 euro uitgeloofd voor de speler die twee keer een negendarter gooit. -Ajacied Dusan Tadic kon bij het Chinese Dalian Yifang 42 miljoen in drie jaar verdienen. 45 Kevin Blom fluit morgen zijn laatste wed strijd buiten Nederland. Hij heeft de leiding bij het EL-duel Espanyol- CSKA Moskou. Blom (45) blijft wel duels lei den in de ere divisie, maar gaat als FIFA- arbiter met pensioen. Didier De- schamps (foto) blijft tot en met het WK in 2022 bonds coach van Frankrijk. De 52-jarige coach, die in 2018 de we reldtitel pakte met Frankrijk, is sinds 2012 coach. H De basketbal lers van Mil waukee Bucks wonnen voor de vijftiende keer op rij: 110-101 tegen Orlando Magic. De Griek Ante- tokounmpo was uitblinker met 32 punten. O a 0) Droom van Ajax eindigt in nachtmerrie Ajax J Valencia Freek Jansen Amsterdam I Ajax - Valencia 1 0-1 24. Rodrigo Opstellingen Onana Domenech Mazraoui Wass Veltman Paulista (90+3.) Blind Diakhaby Tagliafico Gaya 89. De Jong Torres Alvarez 90+5. Mangala 46. Dest Coquelin Van de Beek Parejo Martinez Soler Ziyech Gameiro Tadic 54. Vallejo Lang 70. Huntelaar Rodrigo Scheidsrechter: Turpin (Fra) Toeschouwers: 53.590 Gisteren Ajax - Valencia 0-1 Chelsea - Lille 2-1 19. Abraham 1-0, 35. Azpilicueta 2-0, 78. Rémy 2-1. gespeeld w g v pt (v-t) 1 Valencia 6 3 2 1 11 9-7 2 Chelsea 6 3 2 1 11 11-9 3 Ajax 6 3 1 2 10 12-6 4 Lille 6 0 15 Red Bull Salzburg J Liverpool Net als vorig seizoen stelde Liverpool in de zesde en laatste groepswedstrijd een ticket voor de knock-outfase van de Cham pions League veilig. De titelhou der moest daarvoor wel een Oostenrijkse storm overleven. Mikos Gouka Rotterdam/Salzburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22