vult uw kerstpakket Y X Risicowegen op de schop JOL 'Ik ben zo blij dat mijn zoon leeft' Ajax ligt uit de Champions League VaA, Krijgt u straks y van uw baas een kerstpakket, grote kans dat het is gevuld door Kim van Helvoirt. Samen met tientallen collega's van Orionis pakt ze dezer dagen duizenden dozen Amsterdammers in eigen huis onderuit tegen Valencia: 0-1 »P22 Minister Van Nieuwenhuizen (Verkeer, WD) wil jaarlijks 50 miljoen euro extra beschikbaar stellen. Ze hoopt dat provincies en gemeenten hetzelfde bedrag willen investeren, zodat tussen 2020 en 2030 in totaal 1 miljard euro extra vrijkomt. In provincies en gemeenten worden de risicovolle wegen, fietspaden, kruispunten en roton des in kaart gebracht. Met het ex tra geld kunnen deze gevaarlijke situaties volgens de bewinds vrouw snel worden aangepakt. Verkeersdoden De afgelopen jaren stagneerde de daling van het aantal verkeers slachtoffers. In 2018 vielen 678 ver keersdoden, 10,6 procent meer dan in 2017. De meerderheid van de slachtoffers valt op gemeente lijke en provinciale wegen. Met name op 30 kilometer- en 60 kilo meterwegen is een relatief grote toename van het aantal doden te zien. Van Nieuwenhuizen: „We doen al veel om de verkeersveiligheid te verbeteren. Denk aan het recente app-verbod op de fiets en de cam pagnes om mensen te wijzen op het gevaar van afleiding en alcohol in het verkeer. Maar we moeten een stap extra zetten. Zodat we de trend kunnen keren.'' Er gaat groot leed en verdriet schuil achter het toenemend aantal ongelukken Kille cijfers Nieuwsmedia .7 -OTO DIRK-JAN GJELTEMA in.» ZEELAND 2 Kabinet trekt knip voor veilig verkeer Het kabinet legt in tien jaar tijd een half miljard euro op tafel om de veiligheid in het verkeer te verbeteren. Provincies en gemeenten kunnen daarmee gevaarlijke wegen en fietspa den op de schop nemen. Edwin van der Aa Den Haag Vorig jaar presenteerden minis ters Van Nieuwenhuizen en Grap- perhaus (Justitie en Veiligheid) samen met andere overheden, vervoersregio's en maatschappe lijke organisaties een landelijk ac tieplan om het tij te keren: het Strategisch Plan Verkeersveilig heid. Het ontbrak vooralsnog echter aan een bijdrage vanuit de rijks overheid om de veiligheidsknel- —Cora van Nieuwenhuizen, minister van Verkeer punten afdoende te kunnen aan pakken. ,,De impact van een verkeersonge val is groot. Achter de kille cijfers over het toenemend aantal onge lukken, schuilen verhalen van groot menselijk leed en verdriet'', aldus de VVD-bewindsvrouw over haar besluit om nu de porte monnee te trekken. De minister spreekt vandaag met bestuurders van provincies en gemeenten over het verbeteren van de wegen en fietspaden. P6 Dagelijks buien en soms veel wind pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1