OZCAN AKYOL Coevorden helpt na explosie in grillroom Zit niet met de ellende! Heeft de vorige eigenaar de auto slecht onderhouden? □□HDlx 6 HBSS CARFAX.NL Column De talkshowcarrousel draait op volle toeren bij de pu blieke omroep, een nieuw tijdperk dient zich aan. Vedettes zoals Eva Jinek en Jeroen Pauw maken een overstap of kappen er voorlopig helemaal mee. Voor anderen is dit een kans. Maar een gedoodverfde opvolger als talkshowhost is er niet, daar voor is het vak simpelweg te com plex, te zwaar en vooral nietsont ziend. Dat blijkt ook wel. De NPO somde het aantal nieuwe gezich ten op en bij geen enkel duo werd unaniem de conclusie getrokken dat de presentatieklus een kolfje naar de hand van het tweetal was. Er moeten grote schoenen worden gevuld. Vreemd genoeg moest ik om die reden gisteren opnieuw denken aan de brekebeentjes van de aspi rant omroep Ongehoord Neder land, waar de lamme en de blinde zich hebben verenigd, teneinde mensen een stem te geven die zo genaamd nooit worden gehoord. Er is al veel over gezegd en ge schreven. Vaak ging dat gepaard met hoon, omdat aanjager Arnold Karskens een chronisch veronge lijkte querulant is die altijd schreeuwt als anderen een andere mening ventileren. En dan was er natuurlijk ook nog de uitglijder van Haye van der Heyden, 'chef humor' bij de avon turiers, die tijdens een radio-in terview uitsprak dat Holocaust ontkenners óók welkom zijn bij de nieuwe omroep. Ironisch genoeg werd hij daarom weggestuurd. Maar anders dan alle criticasters hoop ik enorm dat Ongehoord Ne derland toegelaten zal worden tot het publieke bestel. Dan zullen de oprichters en sympathi santen, hoeveel het er ook zijn, misschien in zien dat televisie ma ken een ambacht is. De echo uitje on derbuik is geen ga rantie op een geoliede pro ductie die wekelijks honderd- duizenden mensen weet te boeien. En wie het ooit, in een ver verleden, aardig heeft gedaan als acteur of verslaggever, moet niet denken dat het verzinnen en uit voeren van een invloedrijk pro gramma eenvoudig is. PowNed kwam ooit ook met veel bombarie naar Hilversum. Hun boodschap was identiek. Wat is er van over? De omroep is een gezwel geworden. We zien het al lemaal, maar niemand wil het weghalen, om uiteenlopende re denen. Ik wacht op het moment dat On gehoord Nederland die 50.000 le den gaat aantikken. Word lid, mensen. Dan zult u vanzelf mer ken dat niet iedereen met een grote bek televisiemaker is. Voor bescheiden presentatoren, met weinig pretentie en veel vlieguren, is het vak al een hele opgave - dat bewees het circus rond de opvol ging van Pauw en Jinek. PowNed kwam ook met veel bombarie naar Hilversum Toen Jolien Thiele zaterdagmid dag hoorde dat er een kind van 5 jaar onder de brokstukken lag van een ingestorte grillroom in Coe- vorden, hield ze er al rekening mee dat het een van haar leerlin gen was. ,,Kenan is 5 en ik wist dat zijn vader in Coevorden een grill room had'', zegt de directeur van de Mijndert van der Thijnen- school in Coevorden. ,,We mogen onze handen dichtknijpen. Dit had veel erger kunnen aflopen." Ook de leerlingen van de school van Kenan realiseren zich dit. Maar lang niet iedereen is alleen maar opgelucht. ,,Er zijn ook kin deren die zich nu zorgen begin nen te maken. Kan een gebouw zomaar instorten en kan dat dan ook bij ons gebeuren? En waarom stortte deze grillroom in? Dat zijn best lastige vragen, ook omdat we niet weten wat de oorzaak was van de explosie.'' Voor de lessen gisterochtend begonnen, zat het team van de 86 leerlingen tellende protestants- christelijke school bij elkaar. Daarna werden de gebeurtenis sen in alle groepen in kringge sprekken besproken. Bijna alle kinderen wisten wat er met hun schoolgenootje en het bedrijf van zijn vader was gebeurd. De leerlingen van groep 2, de groep van Kenan, kwamen zelf op het idee om elk een tekening voor hun vriendje te maken. Een van hen maakte een tekening van een nieuwe grillroom voor de vader van Kenan. In groep 3 en 4 wilden leerlingen 'iets' geven aan het ge zin. ,,Bijvoorbeeld cadeautjes of een kerstboom.'' Spaarpotten op winkelbalies voor inzamelingsactie Niet alleen op de Mijndert van der Thijnenschool werd meege leefd met Kenan en zijn familie. De 45-jarige Daniëlle van der Weide kent het getroffen gezin niet, maar besloot een inzame lingsactie op touw te zetten. De komende week worden in heel wat winkels in Coevorden spaarpotten op balies gezet waar mensen geld in kunnen stoppen. ,,Dit grijpt iedereen aan. Toen ik hoorde wat er was gebeurd, dacht ik: ik moet iets doen.'' wT dinsdag 10 december 2019 GO ^0 @OzcanAkyol Onaehoord Het instorten van grillroom Ali Baba in Coevorden heeft vooral de kinderen in de buurt bang gemaakt. Hoe kan dat zo maar en hoe is het met Kenan die uit de brokstukken werd gered? Scholen bieden hulp. Jan-Willem Horstman Coevorden VEHICLE HISTORY REPORTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6