Vrouweputje dankzij nieuwe brug nu ook voor rolstoelen toegankelijk IN DE REGIO 6 Sportvelden, huizen of school MIJN DORP, MIJN STAD Een maaier die het onkruid eens in de zoveel tijd een kopje kleiner maakt. Dat was de enige activiteit die de afgelopen tientallen jaren op het oude veilingterrein van Krab bendijke te bespeuren was. Een hele generatie weet niet beter dan dat het terrein tussen de voetbalvel den en het spoor één grote trooste loze vlakte is. Maar daar komt bin nenkort een einde aan. Nog dit jaar wordt Reimerswaal voor 2,25 miljoen euro eigenaar van het terrein, zo is de gemeente over eengekomen met Heijmans Vast goed. De Walcherse Bouw Unie be taalde ooit 7,75 miljoen voor de grond. Een taxateur schat de waarde nu op 2,16 miljoen. Maar Heijmans (de opvolger van de WBU) neemt ook de sanering voor haar rekening. Die is begroot op zo'n 6 ton. „Heijmans wilde er ge woon van af en zij nemen hun ver lies", concludeert Sinke. ,,Het is een heel goede deal." De gemeenteraad is het volledig met hem eens. De politici, die rus tig uren kunnen discussiëren over een paar duizend euro, waren vo rige week binnen een kwartier uit gepraat over de miljoendeal. De vragen gingen vooral over de sane- ring. Aan de andere kant van het dorp (plan Kelders) moest de ge meente onverwacht de beurs trek ken omdat de grond toch niet schoon genoeg was opgeleverd. Bij het veilingterrein zal daar geen sprake van zijn, kon wethou der Sinke de raadsleden geruststel len. Een onafhankelijk bedrijf con troleert volgend jaar of Heijmans alles tot 'woonkwaliteit' heeft schoongemaakt. De aannemer blijft bovendien een jaar nadat de eerste bouwactiviteiten beginnen verant woordelijk voor eventuele vond sten van verontreiniging in de bo dem. Kosten Grote vraag is nu wat er met de grond gaat gebeuren. Daarvoor moet volgens Sinke eerst een be sluit over de sportvelden worden genomen. Die moeten dringend worden uitgebreid en daarvoor zijn drie opties: uitbreiden naar het vei lingterrein of verplaatsen naar twee mogelijke locaties aan de rand van het dorp. De gemeente rekent mo menteel uit wat de kosten van deze scenario's zijn. Als de gemeenteraad besluit (zo als coalitiepartijen SGP en Leefbaar Reimerswaal willen) de boel te ver plaatsen, dan kan ook de grond van de huidige sportvelden bij het vei lingterrein worden getrokken. In een masterplan moet dan duidelijk worden wat de gemeente met de in totaal bijna vijf hectare wil. Een combinatie van woningbouw en een brede school voor obs De Klim roos en cbs De Zevensprong ligt het meest voor de hand, maar volgens Sinke liggen alle opties nog open. Het Vrouweputje bij 's-Heer Arendskerke is voortaan ook voor rolstoelen toegankelijk. Gister morgen werd een nieuwe, rol- stoelvriendelijke brug geplaatst; groter, breder en vooral veiliger dan de oude. ,,Het was binnen een uur ge piept", vertelt Nel Bouwhuis van Stichting het Vrouweputje. ,,Ze hebben de oude brug eruit getild en de nieuwe geplaatst. Tussen door moest nog wel wat grond worden afgegraven omdat de nieuwe brug een stuk groter is, maar al met al was het zo beke ken." De brug, die toegang verleent tot het terrein van bezinningsplek het Vrouweputje, was volgens Bouw- huis hard aan vervanging toe. ,,Die oude brug had wel een reling, maar alleen aan de bovenkant. Daar zou je met je rolstoel zo on- De nieuwe brug is breder, groter en veiliger derdoor kunnen schieten. Boven dien was hij te smal. De nieuwe brug is breder, groter en veiliger." Doorgroeimatten Bouwhuis geeft aan dat het be stuur erg blij is met het nieuwe exemplaar. We hebben er bewust voor gekozen om het Vrouweputje toegankelijker te maken. Daarbij hoort ook een rolstoelvriendelijke brug. En die hebben we nu geluk kig. Wel moeten we de doorgroei- matten die bij de brug liggen nog aanpassen. Dat ging vandaag he laas niet, vanwege het slechte weer." ANWB-fonds De nieuwe brug is helemaal be taald door het ANWB-fonds en vormt het begin van een aantal an dere projecten. Bouwhuis: ,,Het is onderdeel van de revitalisering van het Vrouweputje." Andere za ken die nog op stapel staan zijn het opschonen van het Putje, het aan leggen van een kruidentuin en het terugleggen van het labyrinth. ,,Het bestuur hoopt deze projecten volgend jaar te kunnen uitvoeren." Groenstukje maken Winterconcert koor A58 Ter Valcke in kerstsfeer dinsdag 10 december 2019 BE Bijna alles mogelijk op veilingkavel Uitbreiding van het sportcom plex, een nieuwe brede school of toch een woonwijk. Bijna alles is straks mogelijk op het oude veilingterrein van Krab- bendijke nu de gemeente Rei- merswaal voor 2,25 miljoen euro eigenaar van de grond wordt. Joeri Wisse Krabbendijke Willem Adriaansens 's-Heer Arendskerke -Nel Bouwhuis, Stichting het Vrouweputje GOES Bij Milieu Educatie Cen trum de Bevelanden kunnen kinderen woens dag een groenstukje maken met zelf gevon den materialen uit het Hollandsche Hoeve ge bied. De activiteit, voor kinderen van zes tot en met tien jaar, begint om 15.00 uur. Kosten bedra gen twee euro. Opgeven via mecdebevelanden.nl RILLAND Koor A58 verzorgt woensdag een winter- concert in het dorpshuis in Rilland. Nummers als 'Oh, Holy Night', 'Mary's Boy Child', 'Happy New Year' en 'Last Christmas' passeren de revue. Het uit bijna zestig leden be staande koor wordt on dersteund door een pia nist. De avond in het dorpshuis begint om 20.00 uur. Kaarten zijn te koop voor 5 euro. Re serveren kan via: kaart- verkoopsa5@gmail.com. GOES Ter Valcke in kerstsfeer Ter Valcke in Goes Koor A58. foto pix4profs wordt donderdag in kerstsfeer gehuld. Om 10.30 uur en 14.30 uur wordt het kerstver haal beeldend gebracht. De dag gaat gepaard met zang en spel. Er wordt gezorgd voor een hapje en een drankje. Verder verzorgen di verse bedrijven uit de buurt proeverijtjes. Om 16.00 uur wordt het pro gramma afgesloten. GOES Grote markt, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; De Spinne, 09.30-11.30 uur: Spreekuur Maat schappelijk werk; Westhof, 09.30-15.30 uur: Inloop 'de Sa menloop'; Centrum 't Westlicht, 10.00 12.00 uur: Inloop voor hulpvragen, luiste rend oor en koffie en thee; Erasmuspark, vanaf 14.00 uur: Acti viteiten voor senio ren; Bibliotheek, 14.00-15.30 uur: Taal- café; 19.30-21.30 uur: Informatiebijeen komst studiekringen 50-plus 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.30-10.30 uur: Wandeling in groeps verband HEINKENSZAND Bar- besteinkerk, 10.00 12.00 en 13.00-15.30 uur: Kerst- en boe kenmarkt KAPELLE C.D. Ver- eekestraat, 08.00 12.00 uur: Week markt KLOETINGE Amicitia, 19.30 uur: Lezing door archeoloog Karel Jan Kerckhaert KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur: Weekmarkt; Hof Cru- ninghe, 14.00 uur: Wandelgroep 'Elke stap telt'; Ons Dorps huis, 14.00-16.30 uur: Activiteitenmiddag voor senioren RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 13.45-16.30 uur: Koersbal voor senio ren WAARDE Dorpshuis 10.00 uur: Wandeling in groepsverband WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30 16.00 uur: Inloop voor Senioren; De Griffi oen, 19.15-20.15 uur: Fitness Fun Party. Mark Aalders op de nieuwe, rolstoelvriendelijke brug naar het Vrouweputje. Achter hem bestuurs leden Nel Bouwhuis (links) en Kees Catsman (rechts) van stichting het Vrouweputje. FOTO MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 67