ftl mri ZORGVERZEKERINGEN 9 Heimwee, maar vol vertrouwen Aida Daneshvar Ghahfarokhi (20) Studie plannen Aida praat regelmatig met een Iraanse psycholoog over haar zorgen en heimwee, via FaceTime. Haar vader, die nog in Iran woont, betaalt. Hier een verwijzing krijgen voor psychische hulp bleek te moeilijk, al is ze er wel voor verzekerd. ,,Ik regel de zorgverzekering voor mij en Een verwijzing voor psychische hulp was lastig te krijgen mijn moeder. We zijn verze kerd bij Univé omdat we daar korting krijgen. We hebben een basisverzekering met aanvullende vergoeding voor de tandarts, fysiotherapie en psychische zorg.'' Toch bleek de verzekering ook niet toereikend toen haar moeder een dure wortel kanaalbehandeling nodig had. Als je op een minimum leeft, hakt dat erin. GO DINSDAG 10 DECEMBER 2019 V. Woont in Santpoort m Levensfase 18+ Afgezien van de heimwee en de zorgen over familie en vrienden in Iran gaat het goed met Aida. Vier jaar ge leden vluchtte ze met haar moeder naar Nederland, haar broer en oma achterna. Voor hen als niet-moslims was het leven in Iran moeilijk. Aida volgt volwassenen onderwijs vwo in Haarlem. Ze heeft een baantje bij de supermarkt en is actief in de milieubeweging. Aida: ,,Ik heb veel vrienden gemaakt hier, dit is een fijn land. Maar ik voel me ook eenzaam als ik denk aan alle mensen die ik heb achtergelaten." Ze heeft vertrouwen in de toekomst. ,,Ik wil studeren in Amsterdam, het University College, wat weet ik nog niet. Ik blijf ook strijden voor het klimaat. En ik hoop dat ik ooit mijn land, familie en vrienden weer kan zien.'' -Loudi Langelaan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 57