Op de dag dat 4 m m t Jeroen Pauw bekendmaakte te stoppen met zijn talkshow, werd de presentator uitgeroepen tot Omroepman van het Jaar. „Mensen op mijn leeftijd zien er vaak zo treurig uit.'' VERTREK PRESENTATOR^ dinsdag 10 december 2019 en dag voordat hij door media- vakblad BM Broadcast Ma gazine) werd uitgeroepen tot Omroepman van het jaar, sprak Jeroen Pauw (59) met Frits Barend, die jaren lang een toonaangevende talk show maakte met Henk van Dorp. Hoe het met Henk was, vroeg Pauw. ,,'Nou', zei Frits, 'Henk fietst nog, Henk tennist nog, Henk plast nog met één arm. Telkens het woordje nog. Als je een zekere leeftijd hebt, wordt er verzuchtend naar je gekeken: hij is er nog.'' Jeroen Pauw kreeg gisteren bij de uitreiking van die enorme beker ('Met al die grote namen') door Beau van Erven Dorens (winnaar 2018) in de theaterzaal van Beeld Geluid de lachers op zijn hand, maar meende het wel. ,,Ik ben 59. Als ik om me heen kijk naar mensen met on geveer dezelfde leeftijd, die zien er vaak zo treurig uit. Alsof ze al naar de uitgang kijken en zich afvragen: hoe lang nog? Er moest iets nieuws gebeuren.'' Dus stopt Jeroen Pauw met zijn dagelijkse talkshow, die hij sinds 2014 maakte. Een beslis sing die versneld is genomen door de transfer van Eva Jinek, zijn protegé, naar RTL. ,,Ik speelde al langer met het idee om te stoppen. Maar als Eva had gezegd: ga jij nog een halfjaar of jaar met mij door, dan had ik dat wel willen doen. Oké, als jij nu weggaat, ga ik ook'', bekende Pauw. Om er glimlachend aan toe te voegen: ,,Ik wilde al stop pen toen ik met Paul Witteman werkte.'' ,,Het is fijn als mensen aan ta fel komen om te vertellen over een nieuw boek, nieuwe plaat of nieuwe mening. Leuk dat er ook nog muziek bij is. En er zijn ze ker vaak momenten dat we el kaar aankijken, zoals tijdens de uitzending over parkinson, en denken: ja, het heeft zin dat we hier hard aan gewerkt hebben. Maar het is ook wel eens dat je Ït&ïte». Dennis Jansen denkt: waar gddt het allemaal over?'' In die zin werkt het goed om met enige regelmaat te denken: er moet toch ook nog iets an ders zijn wat interessant is, meent Pauw. Dat 'interessants' werd bevestigd door de gasten zelf, die aanschoven met 'verha len van buiten'. ,,Zat ik aan tafel te wachten. Was die gast ergens geweest en had beelden meege nomen. Ik dacht: het wordt tijd dat ik zelf naar buiten ga. En dan heb ik het niet over een nieuw reisprogramma van de NPO, maar wel wat anders.'' Dat 'anders' ligt, zo zegt hij, 'minder in de waan van de dag, meer in de diepte en lengte in gesprekken en buiten de stu dio'. Al blijft Jeroen Pauw als co-producent en coach ('Voor wie dat wil, hoor') betrokken bij Opi, de nieuwe talkshow van NPO 1. Die wordt gepresenteerd door wisselende presentatoren. Of dat gaat werken? ,,Ik hoop het. Er zijn verschillende talen ten. Die moeten het met elkaar gaan vinden. Aan die presenta toren hoeft het niet te liggen.'' Dat ze van verschillende om roepen zijn, maakt niet uit, stelt Pauw. ,,Ik sta dicht bij de kijker, die vaak niet eens zo'n heel groot verschil voelt bij welke omroep wat uitzendt. Het is meer een achterhoedegevecht van al die omroepbaasjes, die hun identiteit ergens in probe ren te duwen. Als het over jour nalistiek gaat, doet de kleur van de omroep er niet toe.'' Dat Pauw zelf in het najaar één van de presentatoren zou zijn in een duo, is nog niet ze ker. ,,Dit wordt met enige gre tigheid gezegd door de NPO, maar daar heb ik nog geen af spraak over. Het is niet zo dat ik dit niet wil, maar ik wil erover nadenken. Ik wil niet als een soort geest boven het pro gramma gaan hangen." GO 'Ik wil iets anders. Naar buiten' 1 4ML. - .Laljbw7"*'- FOTO BNNVARA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4