O 0 O Özgan kruipt naar 10 ZEELAND De Nooijer wint weer eens met FC Viitorul Zes medailles voor zwemster Duijnkerke Bakx kan stijgen met Ajax Cape Town Aardenburger kan met zijn club een nieuw jeugdcomplex laten bouwen. Er komt ook een indoorhal bij. AMBITIEUZE VOORZITTER Na twee nederlagen op rij boekte Bradley de Nooijer met FC Viitorul Constanta weer een overwinning. Die zege kwam wel met de no dige moeite tot stand, want hekkensluiter FC Voluntari werd door een doelpunt in de 90ste minuut verslagen: 2-1. Halverwege stond het nog 0-0, halverwege de tweede helft kwam de thuisploeg op voorsprong (1-0). Vier minuten later zorgde Rivaldinho, de zoon van de Brazi liaanse oud-topspeler Rivaldo, voor de gelijk maker. Louis Munteanu maakte in de laatste minuut de winnende treffer voor het Viitorul van De Nooijer en coach Gheorghe Hagi. Door de overwinning klom de ploeg van de vijfde naar de derde plaats in de Roemeense Liga 1. Parazwemster Lieke Duijnkerke kwam bij het NK voor junioren en jeugd uitstekend voor de dag. Met maar liefst zes medailles, waaronder drie keer goud, keerde ze terug naar Zeeland. De veelzijdige DZK-zwemster veroverde de nationale titels op de 50, 100 en 200 meter vrije slag. Bovendien leverde zij op de kortste afstand met 31,21 seconden de beste prestatie van het toernooi. Verder werd de zwemster uit Borssele tweede op de 50 meter rugslag, 100 meter vlinderslag en 400 meter vrije slag. Op de 200 meter wisselslag zwom ze naar het brons. Duijnkerke (12) komt uit in de categorie S10, voor sporters met een minimale handi cap. De concurrentie bij de jeugd kwam onder meer van vier jaar oudere zwemsters. Philippine Lieke Duijnkerke pakte zilver op de 100 meter vlinderslag. foto sandy pleyte VOETBAL Istvan Bakx komt vandaag opnieuw in actie met zijn club Ajax Cape Town. De nummer vier van het GladAfrica Championship - het tweede niveau in Zuid-Afrika - gaat vanmid dag op bezoek bij University of Pretoria. Die ploeg bezet momenteel de derde plaats. Ajax Cape Town was vrijdag in eigen huis met 2-0 te sterk voor JDR Stars, dat tweede staat. De achterstand van Ajax Cape Town op koplo per Uthongathi FC bedraagt acht punten, maar Ajax Cape Town speelde twee duels minder. Bij winst op University of Pretoria stijgt Ajax Cape Town naar de tweede plaats. Quote van de dag 'Het leek wel een kleuterklas bij Oostkapelle.' Klomp Toen Salar Azimi in oktober 2018 eigenaar werd van Patro Eisden, leidde de voetbalclub een tamelijk zieltogend bestaan. Dat er in een jaar tijd heel veel kan veranderen, blijkt wel uit de huidige staat van de club uit Belgisch Limburg. Na een indrukwekkende ongeslagen reeks promoveerde de club naar de hoogste amateurafdeling, waar het nu op een prima vierde plaats op de ranglijst terug te vinden is. Dat het Azimi en Patro niet al leen om succes op de korte termijn te doen is, blijkt uit plannen die vorige week gepresenteerd wer den. In 2020 zal een volledig nieuw jeugdcomplex met bijbeho rende indoor voetbalhal gebouwd worden, genaamd de Azimi Foot ball Academy. De voorzitter zelf is uiteraard maar wat blij met de voorgenomen plannen. ,,Het streven is om de bouw al in 2020 af te ronden. Het wordt een prachtig complex met verschil lende velden, fraaie kleedkamers, een medische zaal en ga zo maar door. In de nieuwe indoor voetbal hal zal een kunstgrasveld van 15 bij 30 meter aangelegd worden. De gemeente Maasmechelen draagt voor 1 miljoen euro bij, al zullen we dit in de toekomst wel terug gaan betalen. Het doet goed dat de gemeente ons ondersteunt. So- wieso is het op dat vlak een stuk beter dan een jaar geleden. Toen ik hier net aankwam moesten we be drijven vragen om de club alsje blieft te sponsoren. Tegenwoordig staan ze bij wijze van spreken in de rij." Zoals we van Azimi gewend zijn, schuwt hij het niet om een uitdaging aan te gaan. Integendeel, de geboren Iraniër haalt er juist to meloos veel energie uit. Al merkt hij de laatste tijd wel dat rust steeds belangrijker wordt. ,,Vroe- ger kon ik vier nachten achter el kaar overslaan zonder er veel last Özgan heeft inmiddels al dertien keer gescoord, waarmee hij nu in zijn eentje de eerste achtervolger is van Schalkwijk. Het verschil tussen beiden is 2,5 punten. Özgan heeft in negen verschil lende wedstrijden gescoord voor Patrijzen. Hij bleef alleen tegen Ka- pelle droog staan (2-0-verlies in ok tober) en tegen Lewedorpse Boys kwam hij vorige maand door een schorsing niet in actie. Er lopen momenteel geen andere spelers op de Zeeuwse velden rond die in negen wedstrijden hebben gescoord. Maarten Hazelaar, de spits van Oostkapelle/Domburg, Kevin van Iersel (Nieuwdorp), Koen van Os (Colijnsplaatse Boys) en Schalkwijk hebben allemaal in acht wedstrijden gescoord. Productiefste speler De productiefste speler in Zeeland is nog altijd Jarno van Nieuwen- huize, die voor SKNWK vijftien keer gescoord heeft. Omdat hij zijn goals in de vierde klasse heeft ge maakt, krijgen ze een coëfficiënt van 1 mee. Dat geldt ook voor goals in de vijfde klasse. In de derde en tweede klasse geldt een coëfficiënt van 1,5 en in de eerste klasse en hoger een coëfficiënt van 2. Rik Impens (Hoek) bezet nog steeds de gedeelde derde plaats. dinsdag 10 december 2019 GO VOETBAL ZWEMMEN 2 Carlo van Grimberghe (foto) is ook volgend sei zoen hoofdtrai ner van Philip pine. De oefen- meester uit Hulst tekende deze zomer een contract voor twee jaar en afgelopen week vond een evaluatie plaats. Beide partijen kwa men tot de conclusie dat ze graag met elkaar verder willen. 7 Daan Klomp kwam met Hel mond Sport voor de ze vende keer op rij niet tot winst in de Keuken Kampioen Divi sie. Op bezoek bij Jong AZ verloor de ploeg van de Zeeuwse NAC- huurling met 4-1 van Jong AZ. Zakaria Aboukhlal maakte het kwartet AZ- goals. Klomp speelde de hele wedstrijd. a (O Straks heeft Azimi Bas Dingenouts Maasmechelen Salar Azimi een jaar geleden, tijdens zijn presentatie als voorzit ter van Patro Eisden Maasmechelen. Links van hem hoofdtrainer Stijn Stijnen. foto ali phr photography Can Özgan, hier nog scorend in het shirt van Kloetinge, maakte er al 13 voor Patrijzen. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Steve Schalkwijk had een vrij weekendje met Goes en zijn koppositie in het PZC-topsco- rersklassement kwam niet in ge vaar. Can Özgan pikte zijn doel- puntje zaterdag wel weer mee bij Patrijzen, maar het leverde geen punten op (3-1-nederlaag tegen RCS). Rudy Boogert Vlissingen - Verslaggever Barry van der Hooft in gesprek met presentator Juriën Dam, tij dens de nieuwse aflevering van de PZC Voetbal Vod cast, die te bekijken en beluisteren is op www.pzc.nl/sport STl/X£\

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42