Meezingen in kerstpak bij Vlissingen Wonderstad IN DE REGIO 6 Studenten presenteren gids MIJN DORP, MIJN STAD Korendag in de Warme Wintertent editie 2018: koor Scharretjoe vult het podium. foto lex de meester Papieren aan elkaar nieten zonder nietjes. Middelburgse adresjes voor veganistisch eten en biologisch boodschappen doen. Handge maakte cadeautjes van hergebruikt materiaal en natuurlijke producten. Adressen van het Repair Café en de Kledingbibliotheek om weggooien van goede spullen - en het kopen van nieuwe - te voorkomen. Van restjes groenten soep koken. Het fornuis goed schoon houden zodat koken efficiënter gaat en er geen energie verloren gaat. De lijsten met tips zijn uitgebreid en helemaal niet ingewikkeld. ,,We hopen vooral dat we hiermee de houding van mensen kunnen ver anderen. En dat ze op de lange ter mijn gaan ontdekken dat ze zelfs geld kunnen besparen", vertelt Ta bita Houtman. Ze is betrokken bij het Eleanor Green Office, een orga nisatie van UCR-studenten die duurzaamheid promoot, zowel in het leven van studenten als in het beleid van de universiteit. Wie de smaak te pakken krijgt, of al veel tips uitvoert, kan in de Groene Gids ook recepten vinden om zelf wasmiddel, schoonmaak middel en zelfs tandpasta en deo dorant te maken. De gids is gericht op Middelbur gers en er wordt verwezen naar or ganisaties en winkels die daar actief zijn. Maar de meeste tips zijn nut tig voor iedereen, ook als je ergens anders woont. ,,We besteden aan dacht aan afval, recyclen, school spullen, voedsel, menstruatie, tech nologie. Maar ook aan banken en verzekeraars. Want waar gaat je geld heen als je het op de bank zet? Naar Shell? Of naar een organisatie die bomen plant?", zegt Houtman. De Engelstalige Green Guide voor UCR-studenten is al een jaar geleden uitgebracht. Maar omdat de studenten ook iets willen beteke nen voor de stad waarin ze leven, is de Groene Gids in het Nederlands vertaald. Het eerste exemplaar is maandag overhandigd aan milieu wethouder Chris Dekker. Gratis „Fantastisch", reageerde Dekker. ,,Veel mensen houden vast aan wat ze kennen en hoe ze het al lang doen. Ik vind het belangrijk dat juist de jeugd laat zien dat het ook anders kan. En heel simpel, met al ledaagse dingen." Dekker wil graag in contact blijven met het Eleanor Green Office. ,,Zodat jullie de ge meente kunnen helpen bij de ver andering naar duurzaamheid. Het is mooi dat jullie willen meeden ken." Daarom gaf Dekker de stu denten ook een cheque van 250 euro als een 'stimuleringspremie'. De Groene Gids hoef je niet te kopen maar kun je gratis lezen via de website van UCR-docent Ilke Ercan, die het Eleanor Green Office adviseert. Claudia Sondervan Vlissingen De Warme Wintertent wordt op gebouwd op het Bellamypark voor Vlissingen Wonderstad. De Vlis- singse ondernemers vieren de laatste weken van 2019 met pu blieksfavorieten en een vierdaags Sneeuwbal als toetje. De ondernemers nemen met hun Walcherse collega's vrijdag 13 december zelf de doop van de tent ter hand met de Ondernemers borrel (17 uur). Zaterdag 14 de cember is er een evenement in de Lange Zelke met kramen en drie rondes modeshows. Achter boek handel 't Spui speelt het Violisten orkest Vlissingen bekende kerst liederen (11.30-13.30 uur). Zaterdag kan ook al meegezon gen worden in de Warme Winter tent bij de Hollandse avond met de Bevelandse zanger Alwin en Mi chael Lanzo (20.00 uur, gratis). Zondag 15 december is het Winter Wonderland Korendag in de tent met het Scheldeloodsen- koor, de Zilvermeeuwen en Schar retjoe (13-18 uur, gratis). Luipaardprint Bijna uitverkocht is de Glamour- bingo, woensdag 18 december (19 uur) van Ton en Hanny Veerkamp, Bekende Nederlanders als 'de Veerkampjes'. Dresscode is lui paardprint. Meezingen kan weer bij de Jin gle Bells Singalong, zaterdag 21 de cember met de Grandpa Nick Ses sieband (20 uur). In de Piek is die avond Rockin' X-Mas met een Chuck Berry Tribute. Zondag 22 december is de tent voor het Zeeuws Kampioenschap Pubquiz (13.30 uur). Maandag 23 december zijn er gratis kerstfilms in de wintertent (11-22 uur). De filmtitels volgen op de facebookpagina. Kerstavond is de tent geboekt voor de Nineties Xmas Eve party (20 uur). Vrijdag 27 december is er kindertheater: in de ochtend Nijntje op de fiets (11 uur), om 15 uur De Vriendelijke Draak. Vinylbeurs Zaterdag 28 december mag Lions Club Vlissingen als laatste in de Wintertent. Dan pakt festival Sneeuwbal op de Kleine Markt het stokje over. Vrijdag met Wood works, The Travelling Trashcans en de Juke Joints, zaterdag 28 de cember met Golden Lizzy en ROLR (16-21.30 uur) en zondag de Sixties Revolution. Maandag is van 11 tot 16 uur de vinylbeurs op het plein. Kerstmarkt in Ter Reede Lezing Judy Hooymeyer O iAjhu V KOUDEKERKE Kerstkoekjesactie van de scouting dinsdag 10 december 2019 'Groen is niet duur of moeilijk' WA Je wilt duurzamer leven, met meer aandacht voor het milieu. Maar je weet niet goed waar je moet beginnen en denkt dat het moeilijk en duur is. Dan kan de Groene Gids die is gemaakt door studenten van University College Roosevelt je helpen met de eerste simpele stappen. ,,Het is niet moeilijk, het is alleen an ders", zegt Tabita Houtman. Maurits Sep Middelburg VLISSINGEN In woonzorgcentrum Ter Reede wordt vandaag en morgen de jaarlijkse kerstmarkt gehouden. Er zijn verschillende kraampjes met voor ieder wat wils. De bak ker in Ter Reede ver koopt kerstlekkernijen en in de Brasserie kun nen bezoekers terecht voor warme chocolade melk en erwtensoep. Vandaag treedt het Charles Dickenskoor op, morgen is er een optre den van Humoreske. Beide optredens zijn tussen 14.30 en 16.00 uur. De kerstmarkt is te bezoeken tussen 10.00 tot 16.00 uur. MIDDELBURG Judy Hooymeyer geeft morgen een lezing over haar werk waarin de re latie tussen mens en na tuur centraal staat. Hooymeyer is socioloog, filosoof en beeldend kunstenaar. De lezing begint om 20.00 uur in het gebouw van CBK Zeeland aan de Balans 17. Aanmelden kan via info@cbkzeeland.nl. De lezing is gratis bij te wonen. Judy Hooymeyer. foto marcelle davidse Scoutinggroep de Valke niers houdt vrijdag en zaterdag een kerstkoek- jesactie in Koudekerke. De scouts gaan langs de deuren met de koek jes. Koekjes bestellen kan via de Facebookpa- gina van scouting de Valkeniers. AAGTEKERKE Ver enigingsgebouw Ami- citia, 14.00-16.30 uur: Soos voor senioren GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 13.30-17.00 uur: Soosmiddag voor 50+ 18.30-19.30 uur: Activiteitenavond jeugdnatuurclub De Vleermuis KOUDEKERKE De Klimop, 14.00-16.00 uur: Middag voor so ciaal contact, waar gehandwerkt wordt MIDDELBURG De Sprong, 09.00-12.00 uur: Tafeltennis 50+; Cinema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'Sorry We Missed You'; Gasthuis, vanaf 14.00 uur: contact middag Stomadra gers; Kantine FC Dauwendaele, 19.30 23.00 uur: Kaart avond van Klaverjas- club 't Verzakertje'; Cinema Middelburg, 20.00 uur: Vertoning; OOSTKAPELLE De Halve Maan, 10.15 11.45 uur: Dynamic Tennis; 14.00-16.30 uur: Koersbal VLISSINGEN Ter Reede, 10.00-16.00 uur; Kerstmarkt met optreden van Charles Dickenskoor; Woon zorgcentrum Schel- dehof, 10.00-18.00 uur: Expositie 'Licht en schaduw'; ZB, 10.15-12.15 uur: Walk&Talk-bijeen- komst voor wie op zoek is naar (ander) werk; Gymzaal Theo Thijssen, 16.00 uur: Kleutergym; Wijkcen trum Bolwerk, Pape gaaienburg: 19.00 uur: Israëlische dans; 20.00-22.00 uur: In ternationale dans WESTKAPELLE Bij de Koster, Markt 65, 14.00-16.30 uur: Soos voor ouderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38