Ziekenhuis Adrz schakelt vrijdag over op nieuw computersysteem „Danny Vera is altijd in zichzelf blijven geloven." Voetbalanalist Johan Derksen (r) is al jarenlang een grote fan van de Middelburgse zanger. ,,Ik heb hem van een anonieme jongen zien veranderen in Mister Big Star. Zijn carrière is geëxplodeerd door zijn hit Roller Coaster." De wijze waarop medische gege vens in Adrz tot nu toe in de com puter werden opgeslagen, ver schilde per afdeling. Daardoor zag niet elke arts dezelfde informatie en konden zaken over het hoofd wor den gezien. Dat gold binnen Adrz, maar bijvoorbeeld ook voor Eras mus MC, het academische zieken huis in Rotterdam waarmee Adrz samenwerkt. ,,Nu gaat iedereen in formatie op eenzelfde manier in het systeem zetten", vertelt chirurg Ro bert de Vos van het Adrz. Hij is be trokken bij de invoering van het nieuwe elektronisch patiëntendos sier. ,,Als iemand in het ziekenhuis komt, is alle informatie direct be schikbaar." Dus ook die van de huisarts. ,,Dat kon al, maar soms moest een verwijsbrief eerst wor den ingescand. Soms stond het op een andere plek opgeslagen, en moesten we ernaar zoeken. Soms was die niet meegestuurd." Het leverde een hoop stress en er gernis op. Bij patiënten, maar ook bij artsen en verpleegkundigen. En de kans op fouten was groter. Het nieuwe systeem moet een eind ma ken aan het gedoe. Voorwaarde is wel dat patiënten toestemming ge ven aan het Adrz om informatie te delen met andere ziekenhuizen, huisartsen en apothekers. ,,Als mensen dat niet doen, kunnen wij het systeem niet optimaal gebrui ken. En mensen krijgen er zelf last van als hun gegevens niet overal be schikbaar zijn." Patiënten kunnen straks hun medisch dossier inzien via de web site van het ziekenhuis. Ze zien wanneer er afspraken gepland staan en kunnen bij allerlei infor matie zodat ze zich beter kunnen voorbereiden op gesprekken met hun arts. Ze kunnen zelfs veilig e- mailen met de specialist. Het ziekenhuis heeft ook veel baat bij het systeem, vertelt De Vos. ,,Tot nu toe legden we in de opera tiekamer soms eerst dingen op pa pier vast om ze daarna in de com puter te zetten. Dat is verleden tijd. Mensen krijgen er zelf last van als hun gegevens niet overal beschikbaar zijn Alle data, ook van apparatuur, gaat direct het elektronisch dossier in. Dan is te zien wie een patiënt heeft behandeld en wat er is gebeurd." Ook zorgt het nieuwe systeem voor minder administratie, zegt De Vos. ,,Als ik een verslag maak van een gesprek met een patiënt en ik typ dat ik een bepaalde scan wil laten uitvoeren, dan herkent het systeem dat automatisch. Dan krijg ik een scherm waarmee ik die scan direct kan aanvragen. Dat moest nu apart, na het schrijven van het ver slag. Omdat je al zo veel handelin gen moet doen, kun je wel eens iets vergeten. Met het nieuwe systeem kan dat bijna niet meer." Het Adrz schakelt in de nacht van 12 op 13 december over op het nieuwe systeem. Om iedereen te la ten inwerken, zijn er vrijdagoch tend geen spreekuren, onderzoe ken, en dagbehandelingen. Vanaf 12.30 uur kunnen weer afspraken worden gemaakt. ZorgSaam in Terneuzen heeft vo rig jaar een soortgelijk computer systeem in gebruik genomen. It dinsdag 10 december 2019 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Alles over patiënt in e-dossier Ziekenhuis Adrz staat voor een grote operatie. Door middel van een nieuw computersysteem kunnen patiëntgegevens sneller en beter worden uitgewisseld. Binnen het ziekenhuis, maar ook met andere ziekenhuizen en met huisartsen en apothekers. De kans op fouten wordt kleiner en patiënten hoeven niet twee keer hun verhaal te doen. Jeffrey Kutterink Vlissingen -Robert de Vos, Adrz

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33