nterk aas Verfbom verrast dief bij Westkaap Nog steeds5000arme kinderen in Zeeland 2 WENDY WAGENMAKERS P Column DE STELLING Vandaag: Ik zie geen armoede in Zeeland Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Jongen achtervolgd en klemgereden Terneuzen haalt prullenbakken al weg voor vuurwerk Middelburg Middelburger aangehouden na weigeren speekseltest Kloeg plaatste gisterochtend een bericht op zijn Facebookpagina met de woorden: 'Ken jij iemand in je omgeving die ineens op een smurf lijkt? Dan weet je wat je moet doen toch?'. De blauwe verfbom ont plofte in het hotel. Kloeg: ,,In de kluis zijn de spetters nog te zien. Misschien heeft hij beschermende kleding gedragen, maar het moet geen pretje zijn geweest dat spul in je ogen te krijgen. Het schijnt er ook heel moeilijk af te gaan." De zogenoemde afsluitkluis, waar de buit in zat, wordt meerdere keren per week door een waarde transport geleegd. Kloeg: ,,Ze zijn zaterdag nog geweest, dus er kan nooit meer in hebben gezeten dan enkele honderden euro's. Uit de kassa is ook geld gepakt. Dat zal zo'n 150 euro zijn geweest. De waarde van de vernielde kluis be draagt zo'n 6000 euro. Die is com pleet vernield, evenals de kassalade. Voor ons is dit verzekeringswerk, maar het feit dat dit gebeurd is, vind ik stikvervelend. Vooral voor het personeel is het emotioneel." Hoe de dief of dieven het hotel zijn binnengekomen, is nog een raadsel. Kloeg: ,,Het moet zijn ge beurd tussen 23.00 uur zondag avond en 06.45 uur maandagoch tend. Er zijn echter geen zichtbare De hotelgasten hebben gelukkig niets van het voorval gemerkt sporen van inbraak. Misschien heeft de dader zich laten insluiten of stond er een raam open. Dat wordt nog door de recherche on derzocht. De hotelgasten hebben zondagnacht gelukkig niets van het voorval gemerkt. De dief is in ieder geval weinig met zijn daad opge schoten. Hij lijkt op een smurf en heeft ook nog eens nul winst." In drie provincies (Gelderland, Utrecht en Overijssel) ligt dit per centage lager, in de zeven andere provincies leven naar verhouding meer kinderen in arme gezinnen dan in Zeeland. Zuid-Holland heeft relatief de meeste gezinnen die (langdurig) een zeer laag inkomen hebben. In Zeeland ging het vorig jaar af gerond om 5000 kinderen die één jaar of langer met armoede te ma ken hebben. De meesten zijn te vin den in Middelburg, Terneuzen en Vlissingen, namelijk 800 in elk van deze gemeenten. Hoewel in Vlissin- gen het aantal kinderen die in ar moede dreigen op te groeien vorig jaar wat afnam, wonen volgens het CBS in deze gemeente naar verhou ding de meeste kinderen in arme gezinnen: één op de negen (11 pro cent). Van de grote gemeenten in Zeeland zitten verder Terneuzen (8,8 procent) en Middelburg (8,5 procent) boven het landelijk gemid delde. Het CBS heeft ook cijfers verza meld over kinderen in gezinnen die vier jaar of langer moeten rondko men van een zeer laag inkomen. Het waren er vorig jaar in Zeeland net zoveel als in 2017, 1600 kinderen. Dat komt neer op 2,5 procent van alle Zeeuwse kinderen, ver beneden het landelijk cijfer van 3,3 procent. Alleen in de provincie Gelderland is dit percentage lager. In Zeeland komen alleen Middel burg (3,6 procent) en Vlissingen (4,6 procent) boven het landelijk gemid delde uit. Veere en Kapelle hebben relatief de minste arme gezinnen met kinderen. Misschien was het ook ge woon handiger geweest om hem onder zijn echte naam in mijn telefoon op te slaan. Platschorre. Nu was het Sinter klaas die schreef dat ze er bijna waren. En natuurlijk las mijn zoon dat. Hij staakte prompt zijn schoorsteenliedjes en keek kri tisch in het rond. Zelfs zijn zusjes vielen stil. ,,En waarom zijn opa en oma hier eigenlijk? Gaat iemand mij nog vertellen wat er in vre- des-naam aan de hand is?" op de deur gebonsd. Even later stapte Sinterklaas binnen met twee hulppieten. Het eerste wat opviel, waren wenkbrauwen ge knipt als de rafels aan parasols uit de jaren zeventig. ,,Kiek es an", zei de goedheiligman, terwijl hij een knecht zijn staf aanreikte. ,,Hoed hereêschap is 't 'alve wèrk ee." hand voor de mond hielden - deels uit totale verbijstering, deels om een lachbui te helpen voorkomen - scharrelden de kinderen rond Sin terklaas. Of ze even een liedje voor hem konden zingen. Tuurlijk, uit volle borst. ,,Zó, da klienkt hoed zeh", jubelde de bisschop. De pie ten zetten intussen zijn mijter recht. de hoogte van alle hobby's en schoolprestaties en liet zijn knecht in de zak graaien voor wat cadeaus. ,,Jij werkt toch bij de viskraam op de weekmarkt?", fluisterde oma in het oor van de andere piet. Die schudde gniffelend zijn hoofd. ,,Niet meer." Ik blééf maar naar die wenkbrauwen kijken en pro beerde te bedenken hoe ik me hier uit moest lullen. Of dat het wel licht toch tijd was Het Grote Ge heim te ontrafelen. ,,Zó, me hae mae weer es", zei Sinterklaas tot besluit. ,,De dienst zit erop, za'k mae zehhe." Het was al laat toen ik mijn zoon in bed legde. Met een brede glim lach nestelde hij zich onder zijn deken en mompelde hoe fijn het was geweest. ,,En dit was de échte Sinterklaas. Dat weet ik zeker." Of dat het wellicht toch tijd was Het Grote Geheim te ontrafelen 10-daagse rondreis Marokko incl. retourvlucht dinsdag 10 december 2019 Reageer op pzc.nl Gisteren: Danny Vera is de beste Zeeuwse artiest 686 reacties TERNEUZEN De politie is op zoek naar getuigen van een moge lijke achtervolging van een jongen in Terneuzen. Meerdere mensen meld den dat zondagavond omstreeks 20.40 uur in de omgeving van de Alva- rezlaan, Michiel de Ruij- tersingel en de Bellamy- straat in Terneuzen een jongen is achtervolgd door een auto en ook is klemgereden. De perso nen in de auto hadden bi vakmutsen op. Het is vooralsnog onduidelijk wat zich precies heeft af gespeeld. Getuigen kun nen contact opnemen via 0900-8844. i A&-- •- TERNEUZEN Dat zal ons niet gebeuren, nog meer prullenbakken kapot laten springen door vroege vuurwerkafste- kers. De gemeente Ter- neuzen haalt alle bakken de komende dagen weg. Met reden, want in het weekend was het al zo ver. Een prullenbak moest het ontgelden. De daders waren in geen velden of wegen meer te bekennen. De gemeente kan hen dus niet de rekening stu ren. En die is niet mis, te weten vierhonderd euro per prullenbak. In de hele gemeente Terneuzen staan in totaal zo'n 120 prullenbakken. Een 35-jarige Middel burger (35) is in de nacht van zondag op maandag om 05.15 uur voor zijn woning aange houden. De politie hield de man aan, omdat de agenten het vermoeden hadden dat hij onder invloed van drugs een auto bestuurd had. In de auto rook het naar hennep. De Middelbur ger weigerde medewer king te verlenen aan een speekseltest en een bloedproef. Daarop werd zijn rijbewijs inge vorderd. De dief die zondagnacht de kluis van hotel Kaapwest in Westka- pelle heeft gesloopt en de in houd meenam, heeft wellicht spijt. In de geldcassette is een blauwe verfbom ontploft. Eige naar van het hotel Michel Kloeg: ,,De dader ziet eruit als een smurf en het geld is compleet waardeloos." Wendy de Jong Westkapelle - Michel Kloeg, Westkaap Het aantal Zeeuwse kinderen dat opgroeit in gezinnen met zeer lage inkomens is vorig jaar nauwelijks veranderd. In Neder land leeft 8,1 procent van de kinderen in zo'n gezin, in de provincie Zeeland gaat het om 7,2 procent, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Theo Giele Vlissingen Precies op dat moment werd er Terwijl vier volwassenen hun Sinterklaas bleek uitstekend op T>E S EN E>E T ÖOEN HET NIET, HENK... Riad le Marocain 9 overnachtingen incl. ontbijt V 4 x diner inbegrepen (op dag 4,5,6 en 7) V Retourvlucht Marrakech V Transfer luchthaven - hotel en v.v. Tlpl Excursie Ourika vallei hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2