stip) Verrassend voordelige cruises stipreizen.nl 1 WINTERZON TOPDEALS 27 Cruise Canarische Eilanden Madeira Cruise Dubai, Oman, Qatar Abu Dhabi 088 - 70 70 600 Cijfers liegen niet. Alleen in 2009 boekte Sunweb, toen nog als Skil- Shimano, minder overwinningen dan afgelopen jaar. De negen over winningen van dit seizoen zijn voor Sunweb-begrippen bijzonder karig. En geen van die zeges be klijfde. Een oorzaak aanwijzen voor het magere jaar is niet zo moeilijk: de drie Nederlandse kopmannen van de ploeg stonden een groot deel van het seizoen langs de kant. Tom Du- moulin kwam door zijn kniebles sure slechts tot 26 wedstrijddagen. Sam Oomen brak zijn heup en on derging een operatie aan zijn lies slagader. Wilco Kelderman kwam door een gebroken nekwervel en sleutelbeenbreuk vroeg in het sei zoen pas in de Vuelta - zevende - in de buurt van zijn beste vorm. Toch staan de matige prestaties van afgelopen seizoen niet op zich zelf. Wie verder kijkt dan alleen het uitslagenvel ziet dat het rommelt. Dumoulin zelf was er duidelijk over toen hij een toelichting gaf op zijn vertrek. Na acht jaar was de chemie tussen hem en de ploeg uit gewerkt, vertelde hij. ,,Ik liep al een hele tijd rond met het gevoel dat het niet meer zo lekker liep eigenlijk. Op een aantal vlakken zaten we zo ver van elkaar af, dat ik gewoon dacht: dit wordt heel moeilijk. Ik maak de ploeg niet meer beter en de ploeg maakt mij misschien niet meer beter'', vertelde Dumoulin in een gesprek met de NOS. Dumoulin is niet de enige die vertrok, al zal het afscheid van Max Walscheid, Jan Bakelants en Louis Vervaeke vrij geruisloos voorbij gaan. Maar het vertrek van het Duitse toptalent Lennard Kamna - Sunweb rijdt op een Duitse licentie - naar Bora ligt gevoeliger. Al even gevoelig is het vertrek van een deel van de begeleidings staf. Veel van hen zaten jaren bij de ploeg en hebben in meer of min dere mate bijgedragen aan het suc ces van de ploeg. Ploegleiders Aike Visbeek en Arthur van Dongen ver trokken, maar ook Tom Davids (materiaal en innovatie), bewe gingswetenschapper Teun van Erp en Hendrik Werner, een van de be langrijkste trainers. Noem het ge rust een leegloop. Een rondgang langs de vertrek kers - renners en staf - leert dat de redenen voor vertrek verschillen en soms zelfs persoonlijk van aard zijn. Lang niet altijd geeft het juk van de ploeg de doorslag, evengoed de ge- Wij zullen de wielersport altijd op onze manier bedrijven boorte van een kind of de mogelijk heid te promoveren aan een buiten landse universiteit. Tegelijkertijd klinkt ook vaak het geluid dat het vertrek 'niet voor niets' is. Sunweb staat te boek als een strak geregisseerd team met een planma tige aanpak voor elke individuele renner. Ook wedstrijden worden ver van tevoren al tactisch bena derd. Binnen de begeleiding is de taakverdeling per vakgebied duide lijk afgekaderd. Het is dat strakke keurslijf dat bij sommigen knelt, zegt ook Werner. Toch spreekt de trainer van onder meer Dumoulin en Oomen met dankbaarheid en lof over de ploeg. Juist hij - soms meer een eigenzinnige filosoof dan wie- lertrainer - kreeg bij Sunweb veel vrijheden. ,,Ik kon absoluut mijn visie volgen. Tegelijkertijd is het spel als trainer een heel grote puz zel en waren er bij Sunweb kleine beperkingen. Ik had mij graag óók met voeding en krachttraining be ziggehouden, maar daar is dan ie mand anders voor." Bij Sunweb is het team altijd gro ter dan de renner en ook de kop mannen dienen zich aan te passen aan dat dogma. Eerder bleken Mar cel Kittel, John Degenkolb en War ren Barguil daar niet tegen bestand. Het stoorde ook Dumoulin. Die werd naar eigen zeggen amper ge raadpleegd over eventuele verster kingen. Volgens ploegmanager Iwan Spe kenbrink is het vertrek van een aan tal oudgedienden uit de begelei ding niet onoverkomelijk. Hij noemt het 'doorselecteren'. ,,Wij streven er naar het niveau elk jaar een stukje hoger te krijgen. Dat de mensen die wij opleiden gewild zijn, dat is alleen maar goed.'' Alleen is het gat dat Dumoulin achterlaat nou eenmaal niet op te vangen. Spekenbrink: ,,Als wij een type-Dumoulin vast konden leg gen, dan hadden we het gedaan. Maar die is niet beschikbaar.'' Voor Spekenbrink is het geen reden om te twijfelen aan de Sunweb-filoso- fie. ,,Wij zullen de wielersport al tijd op onze manier bedrijven.'' 8 dagen 4* AIDAstella 11 dagen 4* Costa Diadema Voüq ov^$ ook op Q dinsdag 10 december 2019 Keurslijf Sunweb knelt soms Na het vertrek van Tom Dumou- lin is Sunweb onthoofd. Met de Giro-winnaar van 2017 vertrok ken nog veel meer steunpilaren. De achtergronden bij de leeg loop van een wielerploeg. Pim Bijl Daan Hakkenberg Rotterdam Ellende bij Sunweb in de Giro van dit jaar: de geblesseerde Tom Dumoulin omringd door ploeggenoten. foto afp - Iwan Spekenbrink (manager) Laatste plaatsen vertrek 15 dec. Semi All Inclusive cruise Vliegreis alle transfers inclusief Tafeldranken fooien ter waarde van minimaal 185,- per persoon O.a. Lanzarote, Tenerife, La Palma Madeira Vertrek december 2019 t/m april 2020 zie stipreizen.nl/cralsb Vliegreis per topairline Emirates transfers 3 hotelnachten in Dubai Cruise o.b.v. volpension fooien t.w.v. €84,- per persoon O.a. Dubai, Muscat, Doha Abu Dhabi Vertrek januari t/m maart 2020 zie stipreizen.nl/crc3ub HgSi» r"* 0 Zeecruises Riviercruises Rondreizen Zonvakanties Formule 1 reizen Prijs p.p. o.b.v. 2 pers.kamer/hut excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden opstipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 27