Wiegman blijft Leeuwinnen 22 Punt zou voor Ajax tegen Valencia genoeg zijn Kort Blessure Vincent Janssen Mascherano in eigen land Toch Feyenoord-fans in Porto Onderzoek naar 13-jarige Flitsen Davis Contract Afscheid Ajax sluit een bijzonder Champions League jaar vanavond af met opnieuw een cruciale wedstrijd. De Amsterdammers hebben tegen Valencia aan een punt genoeg voor overwintering, maar de twijfel is voelbaar in de hoofdstad. Valencia Quote van de dag 'Geen haar op mijn hoofd die daaraan denkt' Het Mexicaanse Monterrey hoopt Vincent Janssen (foto) klaar te stomen voor de tweede ronde van het WK clubs in Qatar. De spits viel zaterdag uit met een spierbles sure in de gewonnen return tegen Necaxa in de halve finales om de Mexicaanse titel (1-0). Monterrey treft zaterdag in Doha de win naar van Al-Sadd tegen Hienghène Sport. Javier Mascherano (35) gaat weer in Argenti nië voetballen. Hij verruilt de Chinese club Hebei China Fortune voor Estudiantes de la Plata. De ploeg van trainer Gabriel Milito en technisch directeur Juan Sebastian Verón staat op de twaalfde plaats in de Superliga. Supporters van Feyenoord zijn donderdag toch welkom bij de uitwedstrijd tegen FC Porto in de Europa League. De straf van de UEFA is in beroep omgezet in een voor waardelijke straf, met een proeftijd van een jaar. De boete van 55.000 euro blijft staan. De Londense politie stelt een onderzoek in naar mogelijk racistisch gedrag van een 13- jarige fan van Burnley. De puber zou tijdens de wedstrijd tegen Tottenham Hotspur een 'racistisch gebaar' richting Son Heung-Min (foto) hebben gemaakt. Het kind werd uit het stadion verwijderd. Drie knock-outduels, twee voor rondepotjes en drie groepswed strijden. In geen enkel stadion klinkt in 2019 zo vaak de hymne van de Champions League als in de Jo- han Cruijff Arena. Het stadion dat telkens weer een metamorfose on dergaat. In de eredivisie komen de supporters vaak controleren of Ajax met flitsend spel wint, in de Cham pions League verandert het stadion steevast in een kolkende arena. Dat zal vanavond niet anders zijn, als de climax van een zinderende groepsfase op het programma staat. Vijf duels speelde Ajax tot op heden in groep H. In vrijwel elke andere groep van de Champions League zouden tien punten al genoeg zijn voor overwintering. ,,Maar we De prestaties van Sarina Wiegman zijn ook mondiaal niet onopge merkt gebleven. De Amerikaanse voetbalbond heeft haar na het WK van afgelopen zomer gepolst om bondscoach van de huidige wereld- kampioen te worden. Wiegman voelde zich gevleid door de inte resse, maar wilde dolgraag een an dere droom najagen: met Oranje uitkomen op de Olympische Spe len. De Verenigde Staten, viervoudig wereldkampioen en hét vrouwen voetballand, zochten na het WK een nieuwe coach. Jill Ellis stopte en in hun zoektocht naar de ideale op volger kwamen de Amerikanen uit bij Wiegman. Toen bleek dat dit niet het moment voor haar was, schakelde de Amerikaanse bond door. Inmiddels is Vlatko Ando- novski bondscoach van de VS. Wiegman, zelf oud-internatio nal, werd in januari 2017 bonds coach van Oranje en vierde grote successen. In datzelfde jaar wonnen de Leeuwinnen in eigen land het EK. In juli van dit jaar bereikte Ne derland de finale van het WK in Frankrijk. Amerika was in de finale te sterk. Door de goede prestaties op het WK plaatste Oranje zich wel voor de eerste keer in de historie voor de Olympische Spelen, aanko mende zomer in Japan. Plaatsing voor het EK van 2021 is zo goed als binnen. Wiegman over de contractver lenging: ,,Ik heb het al vaker gezegd: ik wil met ambitieuze mensen werken en dit Oranje is op dat vlak de absolute top. Ook zie je binnen de hele KNVB-organisatie het besef dat we deel uitmaken van een unieke periode in het vrouwen- dinsdag 10 december 2019 VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Honkbalcoach Hensley Meulens (52) ver ruilt San Francisco Giants voor New York Mets. De Antilliaan, bij grote toernooien bondscoach van Oranje, wordt de rechter hand van de nieuwe manager Carlos Beltran. Voor de Belg Axel Witsel van Borussia Dortmund zit de eerste seizoenshelft er op. Witsel liep door een ongelukje in huis ver moedelijk een breuk in zijn gezicht op. GO Anthony Davis heeft voor de vierde keer in zijn carrière 50 punten ge scoord in een NBA-duel. De basketballer van LA Lakers deed dat tegen Minnesota Timberwolves (142-125 winst). LeBron James droeg 32 pun ten bij. 2 Rohan Dennis (foto) rijdt de komende twee jaar voor Team Ineos. De Aus tralische we reldkampioen tijdrijden wordt onder meer teamgenoot van de Neder lander Dylan van Baarle. De Australiër Mark Milligan is na tachtig in terlands ge stopt bij de na tionale ploeg. De verdediger (34) deed mee aan de WK's van 2006, 2010, 2014 en 2018. Weer een wedstrijd van de waarheid Freek Jansen Amsterdam Ondanks interesse van de Ame rikaanse voetbalbond blijft Sa rina Wiegman (50) tot en met het EK van 2021 in Engeland bondscoach van de Leeuwinnen. De succesvolle coach van de Oranjevrouwen heeft haar con tract met een jaar verlengd. De oude verbintenis liep tot en met de Olympische Spelen in Japan. Daniël Dwarswaard Zeist O a 0) Vermoedelijke opstellingen Johan Cruijff Arena Arbiter: Clément Turpin (Fra) VAR: Frangois Letexier (Fra) Vanavond 21.00 uur Veronica Ziggo Sport Voetbal —Kiki Bertens ontkent op Instagram dat ze een financiële vergoeding wil voor deelname aan de Olympische Spelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22