Toch hoofdrol minister in strafzaak Geert Wilders €349' €399' €449* €449' vroegboek voordelen JSF-feestje kostte een half miljoen NIEUWS 13 Gerechtshof wacht tot onderzoek Grapperhaus klaar is Boutique Profiteer nu van de Het gerechtshof wil de zoektocht afwachten die Grapperhaus mo menteel laat doen naar documen ten die duidelijk moeten maken of er politieke druk is uitgeoefend om de PVV-leider te vervolgen. De zaak komt daarmee stil te liggen tot begin februari, maar significan- ter is het gevolg van dat besluit. De uitkomst van de rechtszaak rond de minder-Marokkanenuitspra- ken van Wilders is dus deels af hankelijk van Grapperhaus. Geert Wilders claimt namelijk dat de voorganger van Grapper- haus, Ivo Opstelten, als toenmalig minister druk zette op het Open baar Ministerie om de PVV-leider te vervolgen. Wilders ziet daarvoor bewijs in documenten die eerder Het OM wilde niet wachten op resultaten onderzoek. Gelukkig gaat hof hier niet in mee opdoken, waarin ambtenaren de zaak besproken. Ook met de mi nister. Bovendien vond het OM in haar eigen archieven e-mails waarin ambtenaren lieten weten hoe Opstelten wilde dat via pers berichten bekend zou worden dat Wilders vervolgd werd. Zo staat er bijvoorbeeld te lezen dat Opstelten 'twee persberichten' wilde. Eén om te zeggen dat justi tie Wilders zou vervolgen en één om te zeggen dat het PvdA-politici Diederik Samsom en Hans Spek man juist vrijuit liet gaan. Justitie koerste op één persbericht. Het ging zoals de minister wilde. Het Openbaar Ministerie vindt het echter onzin om dit te scharen onder politieke druk. Hooguit be moeide Opstelten zich desge vraagd met hoe stappen in het pro ces naar buiten kwamen, maar niet met het besluit dat Wilders ver volgd ging worden. Die beslissing was al een maand eerder, op 10 september 2014 genomen, bena drukt het OM al maanden. Toch lijkt het gerechtshof geen risico's te willen nemen. Grapper- haus laat namelijk een extern bu- reau, Deloitte, kijken of er op zijn departement geen oude e-mails of documenten zijn die toch op poli tieke druk zouden kunnen wijzen. Die zoektocht duurt langer dan gepland. Niet zoals het plan was tot het einde van het jaar, maar tot fe bruari. Het hof besloot gisteren daar toch op te willen wachten. Het vreest waarschijnlijk dat het anders uitspraak doet, waarna er alsnog documenten opduiken waarover het had willen oordelen. 'Schorriemorrie' Het besluit bleek Wilders te beha gen. Hij was juist afwezig bij de zitting gisteren, omdat hij vreesde dat de zaak gewoon door zou gaan. ,,Het OM wilde niet wachten op resultaten onderzoek. Wat een schorriemorrie zeg. Gelukkig gaat het hof hier niet in mee'', twitterde hij direct. Daarmee wordt de aandacht dus verlegd naar de zoektocht die Grapperhaus laat uitvoeren, ter wijl hij eerder zei - met het oog op de scheiding der machten - zich juist verre van de rechtszaak te willen houden. Dat feestje verliep niet geheel vol gens plan. De F-35 landde later dan gepland en werd door de brand weer onthaald met blusschuim in plaats van water: een brandweer man drukte per ongeluk op de ver keerde knop. Defensie vreesde dat de motoren door het blusschuim waren beschadigd, maar dat bleek na onderzoek niet het geval. Staatssecretaris Visser van De fensie laat nu weten dat in het half miljoen ook de kosten zitten van de ceremoniële ingebruikname van het toestel bij vliegtuigbouwer Lockheed Martin in de Verenigde Staten en bij vliegtuigbouwer Leo nardo in Italië. 'De activiteiten in de Verenigde Staten en Italië werden deels door de gastheer zelfbetaald', meldt de staatssecretaris aan de Tweede Kamer. Bij het onthaal in Leeuwarden waren meer dan tweeduizend gas ten uitgenodigd. De hele top van Defensie was aanwezig. 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen £0 Alléén te boeken op Sunweb.nl Hotel Vasia Village Hotel Vasia Boulevard Boutique Hotel Vasia Resort Spa Hotel Vasia Royal dinsdag 10 december 2019 GO De afloop van de rechtszaak tegen Geert Wilders komt deels in handen van minister Ferd Grapperhaus (Justitie) te lig gen. De zaak ligt stil tot de mi nister klaar is met zijn onder zoek. Tobias den Hartog Badhoevedorp - Geert Wilders, PVV-leider Defensie heeft 500.000 euro betaald voor het feestelijke ont haal van de eerste F-35 in Ne derland. Eind oktober landde het gloednieuwe gevechtsvlieg tuig Joint Strike Fighter (JSF) op Vliegbasis Leeuwarden. Peter Winterman Den Haag Sunweb Vanaf per persoon 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Vanaf per persoon Vanaf per persoon 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Vanaf per persoon Scan de QR-code en bekijk al de Vroegboek Deals online! 'Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. Sunweb is aangesloten bij: ALL INCLUSIVE Griekenland - Kreta - Sissi Familievriendelijk hotel Direct aan zee gelegen Panoramisch zeezicht LOGIES ONTBIJT Griekenland - Kreta - Chersonissos Trendy ingerichte kamers Persoonlijke service Direct aan het strand ALL INCLUSIVE Griekenland - Kreta - Sissi Fantastische all inclusive Maar liefst 7 zwembaden Nederlandstalige Sparky kidsclub ALL INCLUSIVE Griekenland - Kreta - Gournes Onlangs geheel gerenoveerd Moderne kamers Direct een thuisgevoel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 13