Haagse wijken weer een weekend lang toneel van onlusten NYNKEDEJONG l op de Samsung Galaxy SlOe bij Hussel Mobiel kpn. Het netwerk 6 maandag 9 december 2019 Hoewel de onlusten na het afbla zen van de jaarlijkse vreugdevu ren in Duindorp begonnen, ver spreidt de vernielzucht zich over de stad. In totaal moest de brandweer meer dan 60 brandjes blussen, waaronder 35 in afvalcontainers. Ook werden 8 voertuigen, waar onder enkele auto's, in de fik ge stoken. Op vrijdagavond en in de nacht van vrijdag op zaterdag was het vooral raak in het Haagse Laakkwartier. Groepen jongeren trokken door de wijk en werden opgewacht door een politiemacht. Auto's gingen in de fik en een portiek in de Oudemansstraat raakte zwaar beschadigd door ille gaal vuurwerk. In totaal hield de politie - ook elders in Den Haag - 13 personen aan. Een dag later ging het er nog heftiger aan toe in de stad: 40 keer staken onruststokers 's avonds en in de nacht van zater dag op zondag containers, afval en ook een duin in de fik. Deze keer lag het zwaartepunt van de relle tjes in de wijk Leyenburg. Op en in de omgeving van het Monni kendamplein hield zich een grote groep jongeren op. Zij staken zeer zwaar illegaal vuurwerk af. In de groep hield de politie een 19-jarige Hagenaar aan, later toen de groep in kleinere groepjes uit eenviel, werd nog een 17-jarige i De brandweer moest meer dan 60 brandjes blussen Hagenaar opgepakt. In de buurt van het plein en in de wijk gingen deze nacht verschillende contai ners in brand. Ook in en rond Duindorp was het weer onrustig. Zo ontdekte de politie een vuurwerkbom in een plantenbak en hielden agenten drie jonge Duindorpers (11, 12 en 13) aan, die bezig waren met het fabriceren van een molotov-cock- tail met illegaal vuurwerk en spi ritus. In totaal moesten er deze avond en nacht 19 onruststokers mee naar het politiebureau. Column y @nynke men die ze hadden, plannen die er waren. Voor altijd weg. Op Wereldlichtjesdag kunnen ouders vertellen over hoe het was, wie ze waren. En hoe trots ze nog altijd zijn op die kinderen die er maar zo kort mochten zijn. Op dagen als deze ben ik het universum extra dank baar dat ik mijn kinderen bij me heb. Want zodra je ze hebt ge kregen, ben je altijd een beetje bang dat je ze ooit weer kwijt kunt raken. Ik liep met mijn dochter op mijn schouders door het bos, terug naar ons vakantiehuisje. 'Had ik vandaag al gezegd dat ik van je hou?' 'Ja mama, dat heb je al gezegd. Dus je hoeft dat echt niet nog eens te vertellen hoor', bromde ze, terwijl ze met haar handen mijn haar in de war maakte. 'Gaan we zo naar de vuurtoren?' Op zulke dagen ben ik extra dankbaar dat ik mijn kinderen bij me heb We waren een weekend met z'n vieren op een Waddeneiland. Nergens leven de kinderen zo intens als daar. De hele dag buiten, niet rustig te krijgen. Rode blossen op de wangen, hard tegen de wind in schreeuwen, over het strand rennen, lachen om wapperende haren. 'Wat is dit, mama? Zie je die schelp, mama? Mag ik die tak meenemen, mama?' Ze nemen alles gretig in zich op. Regen? 'We gaan toch wel naar buiten, hè?' Stam pen in plassen, zingen op de fiets. En aan het einde van de middag in de bakfiets bijna in slaap sukkelen door al dat gelééf. ze aan en kneep om de haverklap in de hand van mijn man. Koes teren, dit. Bof konten zijn we. Op de momenten van héél groot geluk ben ik me meteen enorm bewust van de fragiliteit van dit alles. Niet dat ik huil om alles wat zou kunnen gebeuren, maar altijd is er dat stemmetje in mijn hoofd: geniet ervan. Niks is vanzelfsprekend. Op zondag was het Wereldlicht- jesdag. De dag waarop alle over leden kindjes worden herdacht. Al die kinderen die uit het leven werden ge rukt, of kleine ba by'tj es die al over leden voordat hun echte leven kon beginnen. Ouders deelden hartver scheurende verha len over hun kinderen die nog zo worden gemist. Alle dro- In opnieuw een weekend vol brandstichting en vernielzucht heeft de Haagse politie 32 mensen gearresteerd. Sind het uitbreken van de ongeregeld heden - vorig weekend - staat de teller nu op ruim 50 aanhou dingen. Lex de Jonge Den Haag Koesteren Ik rende het hele weekend achter kadootie van KPN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6