V DEK Stevo vloert koploper De Schelde morst punten 14 Minnaard rijdt concurrentie aan gort op vertrouwde grond ^RESSAGEWOttDcup DRESSUUR ONTKNOPING Gert-Jan Raateland zegeviert in Nieuw- en Sint Joosland ten koste van Sander Marijnissen na ongekend spannend ontknoping. maandag 9 december 2019 Elfde plaats op jeugd- WK voor Tieleman Trampolinespringer Nard Tieleman is op het jeugd-WK in Tokio elfde geworden bij het synchroonspringen. Sa men met Ralph van Tilburg kwam de gymnast uit Sint- Kruis uit op een score van 44.020 punten. De zestienja rige Tieleman raakte kort voor het toernooi in Japan gebles seerd aan zijn knie. Deson danks nam hij toch deel aan het WK. Individueel eindigde hij in de achterhoede, maar bij de duo's ging het goed. De Koning met titel en PR naar WK indoor Pararoeier Corné de Koning uit Goes is zaterdag in Am sterdam Nederlands kampi oen indoorroeien geworden. Hij finishte na 2000 meter in een dik persoonlijk record van 7.03,8 minuten. De Koning, die meervoudig wereldkampioen in de bui tenlucht is, was in de Sport hallen Zuid wel de enige in zijn categorie. Op het WK in door in Parijs zal hij in fe bruari meer tegenstand tref fen. Ton leeft zich weer eens uit Na winst nu top-10 Pleijte Van Anrooij pakt plaats 7 -,IMI De finale van de Zware Tour It's All Dressage - Kür op muziek Grand Prix Special It's - zaterdagavond in Nieuw- en Sint Joosland was bij zonder spannend. Het was uitein delijk Geert-Jan Raateland die met de imposante hengst Don Bravour in een close finish de wedstrijd wist te winnen. Voor Sander Marijnis- sen uit Wijdewormer met vos hengst Dsm Cool 2 Johns. Raateland danste in de arena van het Sportcentrum De Kroo in het zadel van Painted Black afstamme ling op de muziek uit de film 2 Steps Fromhell - met langzaam ge- cadanceerde draf en mooie uitge sproken zweefmomenten in de passage, de uiterste verzameling en impuls in de piaffe- en pirouettes series - met de score van 73,075 pro cent naar de felbevochten overwin ning. Raateland is lovend over zijn elf jarige hengst. ,,Don Bravour is een fijn paard om te rijden. Ik heb hem als driejarige gekocht, zelf opgeleid en naar het hoogste niveau de Ik had nooit durven dromen dat ik met mijn muziek nog zo'n rol in de carrière van mijn dochter zou kunnen spelen Grand Prix gebracht. Het is ook een heel positief ingesteld paard, dat al tijd voor je wil werken en je nooit in de steek laat.'', vervolgt hij. ,,Het is ook een paard dat enorm kan ver zamelen. Dat maakt hem ook zo ge schikt voor de zware proeven zoals de pirouette, passie en piaffe. Dan brengt hij de achterbenen mooi on der het lijf en gaat hij als het ware op de achterhand zitten. Dan krijg je een heel mooi beeld. Zoals nu. Deze Kür reed ik voor het eerst. Bravour deed zijn naam weer eer aan. Hij pakte het meteen goed op en alle stukjes vielen op hun plaats. Ik ben er erg blij blij mee.'' Genaaid Heel wat minder blij was Sander Marijnissen. ,,Voorop gesteld, ik gun Geert-Jan de overwinning. Maar ik voel me wel genaaid. Cool Johns gaf mij een fijn gevoel. Liep heel ontspannen door de proef. Ik werd ook door drie juryleden op de eerste plaats gezet. Maar eentje heeft mij zwaar gedrukt. Daardoor kwam ik een fractie te kort (0,05 procent) voor de overwinning. Daar ben ik schijtziek van.'' Vincent Bol uit Nieuw in Sint Joosland eindigde in zijn thuisha ven, met de ruin Baltimore op de zesde (66,725%). Na haar overtuigende overwin ning in de Grand Prix U25 (67,425) danste Marijke van Giesen uit Axel met de merrie Esther SVN, op de door haar moeder Sabine de Groote geschreven Kür, in de finale met de Voice-dochter voor de tweede keer op rij naar de overwinning (68,425). ,,Ik had nooit durven dromen dat ik met mijn muziek nog zo'n rol in de carrière van mijn dochter zou kun nen spelen. Je kijkt welke muziek het best bij de gangen van het paard past. Maar de ruiter moet het uit eindelijk wel doen'', vertelt De Groote. En dat was volgens dochter Marijke dit keer niet helemaal ge lukt. ,,Ik heb wel al een betere Kür gereden. Zowel ik als mijn paard waren wat gespannen. Daardoor slopen er wat foutj es in de proef. En viel de score een beetje tegen.'' Koningin De Koningin van de Licht Tour werd Dominique Filion uit Laren met de merrie Frida K. Na haar overwinning in de Prix Sint George op de eerste dag, liep Filion in de In- De thuisploeg had vrijdagavond ook al gespeeld en toen met 4-0 van staartploeg Voltena gewon nen. Stevo was daar niet van onder de indruk en speelde vooral met lef. Daarmee werd de basis voor de winst gelegd. ,,Niks gestolen, dik verdiend'', zei Guido de Beule. ,,Dat vond de tegenstander ook. Ik heb een ploeg van uitersten. Het is voor ons makkelijker om te spelen tegen een ploeg die van boven staat. Ik denk dat we daar beter mee om kunnen gaan.'' Stevo speelde frank en vrij en ontre gelde met een lastige opslag de Brabantse aanval. Nadat de thuis ploeg in de tweede set door winst op gelijke hoogte was gekomen, gooide Stevo alle schroom van zich af. ,,Alle registers gingen open'', stelde De Beule tevreden vast. ,,We hebben met veel flair gespeeld. Heel knap.'' TERNEUZEN De waterpoloërs van De Schelde verspeelden dit weekend punten op bezoek bij laagvlieger Nuenen: 8-8. De thuisploeg kwam als snel op een 4-1-voorsprong. Na een sterke fase van De Schelde draaide de score volledig om en werd het 6-8 in het voordeel van de Zeeuws Vlamingen. Nadat Angelo de Meyer vroegtijdig moest vertrekken we gens commentaar op de leiding kwam Nuenen, via een benutte strafworp en een schot van Geert Pulles, zeventien seconden voor het einde weer helemaal op gelijke hoogte: 8-8. De zevende wedstrijd van de Zeeuwse ATB-wintercompe- titie was een prooi voor Marco Minnaard. De voormalig profwiel renner won in zijn woonplaats Wemel- dinge. Minnaard reed in de tweede ronde weg bij de concurrentie. De der tigjarige Zeeuw kreeg een steeds grotere voorsprong en kwam uiteindelijk met een marge van ruim twee minu ten over de streep. De Goese- naar Thijmen van de Vrede werd tweede, de Belg Joey de Decker derde. Van deSwaluw bij de vrouwen er een Zeeuwse in Wemel- Anne van de uit Kwaden- damme kwam als eerste over de streep. De Middel burgse Yva Geluk legde beslag op plek twee, Marlou Eck- hardt uit Kruiningen werd derde. VL ATB TRAMPOLINESPRINGEN PARA-ROEIEN Thamar Zweistra heeft met Hexagon's Double Dutch een vijfde plaats (score 70,748%) behaald in de wereldbeker kwalificatie in Salzburg. De rubriek werd gewonnen door de Duitse Isabell Werth. foto anp ATLETIEK Leonie Ton uit Wissenkerke was de snelste dame in de Cecemel Sin- terklaastrail over 42 km in het Belgi sche Knesselare. Ton noteerde een tijd van 3.22.08, slechts één se conde achter de mannenwinnaar Laurent Meese. Van de overige vrouwen had Ton weinig te duchten. De nummer twee had meer dan een uur achterstand. ATLETIEK Tim Pleijte is in de zware Anaga Ma rathon op Tenerife tiende geworden van de 485 deel nemers. Vrijdag won Pleijte op Te- nerife wel al de vijf kilometer Vertical in een parkoersre cord. VELDRIJDEN Veldrijdster Shirin van Anrooij (17) uit Kapelle is zondag bij de Superpres- tige-wedstrijd in het Belgische Zon hoven zevende ge worden bij de eli tes. Ze finishte op 77 seconden van winnares Annema- rie Worst. Haar zus Lindy kwam als zeven tiende over de meet, op bijna 4 minuten. Zaterdag werd zij in Essen al negende. It's All Dressage Lucien Roelandt Nieuw en Sint Joosland - Sabine de Groote Sander Marijnissen kwam een fractie (0,05%) te kort voor de eindzege en voelde zich ge naaid door één jurylid. foto ruben De volleybalsters van Stevo blijven in de promotieklasse onberekenbaar. Nadat een week geleden voor eigen pu bliek dure punten werden ge morst tegen staartploeg Next Volley Dordrecht 4, werd nu op vreemde bodem koploper De Moriaan Symmachia Roosen daal met 1-3 verslagen. Dat be tekende voor de nummer één de eerste nederlaag. Peter van Kouteren Axel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 60