Arbiter vindt het in Oostkapelle na 70 minuten welletjes 13 Lodewijk van Keeken wint met Sluis van zijn oude ploeg IJzendijke Vierde klasse A Van Keeken mikte in zijn eerste treffen met zijn oud ploeggenoten niet raak, maar stond wel aan de ba sis van de winnende treffer. Een overtreding op hem resulteerde in het winnende doelpunt, dat via de binnenkant van de paal werd ge maakt. Of hij niet wilde scoren, vroegen velen direct na afloop met een big smile. ,,Ik had er wel een stuk of vier moeten maken'', was de spits kri tisch. ,,Maar mijn vizier stond niet op scherp. De eerste (na dertien mi nuten) nam ik niet zo lekker aan. De tweede (een vrije trap van ruim twintig meter, net naast) scheelde niet veel, dat kan gebeuren.'' Bij zijn derde werd Van Keeken net als bij zijn laatste kans (twee minuten voor het einde) gestuit door doel man Tycho van de Ven. Biertje pakken „IJzendijke is natuurlijk niet zo'n goede ploeg, maar wij gingen in hun spel mee'', zei Van Keeken over zijn oude ploeg. ,,Vandaag was het allemaal niet zo 'magic'. Ik ga nog geregeld naar IJzendijke om een biertje te pakken. Sinds vorige week hebben ze wel wat lopen kloten. Oud-teamgenoten, bestuursleden. Dat ze ons gingen pakken. Het werd nog billenknijpen. Dat kwam ei genlijk door mij, hè. Als ik had ge scoord, was het voor IJzendijke voorbij.'' De aanvaller begon het duel sa men met Stijn Olde Klieverink, de vervanger van de al een paar weken geblesseerde topscorer Jens Pyffe- roen, in de frontlinie. Olde Klieve- rink verliet met een hamstringbles sure na 35 minuten het veld. ,,Het maakt mij niet uit waar ik speel'', zei Van Keeken. ,,Ik speel waar de trainer me zet, maar het liefst in de spits.'' Met de topscorer vormde hij nog niet vaak een duo. ,,Ik heb nog maar anderhalve wedstrijd samen met Jens gespeeld. Hij moest in de voorbereiding werken, ik had daarna last van een rugblessure.'' Met de vorm zit het bij Sluis wel goed. ,,Met zeven punten uit de laatste drie wedstrijden (tegen Breskens, Hontenisse en IJzen- dijke) hebben we een goede serie weg gezet'', wist ook Van Keeken. ,,Hier wordt meer gevoetbald dan bij IJzendijke, wij willen het spel maken. Maar het was in het begin van het seizoen vooral wennen. Voor veel jongens gaat het allemaal wat sneller. Dat is goed, want we hebben kwaliteit genoeg om mee te doen in het linkerrijtje.'' Voetbalwetten IJzendijke drong de thuisploeg in het laatste kwartier ver terug en had met een beetje geluk zo maar op gelijke hoogte kunnen komen. Maar altijd zat er weer een Sluis' been tussen of kwam doelman Al berto Casado Gudiel als winnaar uit de strijd. ,,Dat zijn de voetbalwet ten'', zei IJzendijke-trainer Eric Vanhijfte. ,,Als je van onderen staat, valt-ie nét niet'', vervolgde de oefenmees- ter. ,,En zo'n vrije trap gaat er bij een ploeg die het goed doet via de binnenkant van de paal in. Ik heb de jongens een compliment gege ven, omdat er heel hard is gewerkt. Het is jammer dat we onszelf niet hebben beloond. We krijgen na de winterstop vrij snel Biervliet en Koewacht. Daar moeten wij onszelf op richten.'' De frustraties binnen, maar zeker ook buiten het veld, liepen gedu rende de middag steeds verder op. Toen er in de 70ste minuut ook nog naar de stip werd gewezen en Nieuwenhoorn bij een 1-4-stand dé mogelijkheid op 1-5 kreeg, be sloot een deel van het publiek spreekkoren in te zetten aan het adres van de leidsman. Toch was dat voor de scheidsrechter van dienst niet de hoofdreden om de wedstrijd te staken. ,,Emotie hoort bij het spelletje, maar er moet al tijd respect zijn van twee kanten'', deed hij na afloop zijn verhaal. ,,Binnen het veld was het respect naar mij totaal verdwenen, dan is er geen basis meer om de wed strijd af te maken. Het commen taar ging te ver, dan moet je ingrij pen.'' Vlak voor rust, bij een 0-2-stand sloeg de vlam in de pan. Maarten Hazelaar werd door doelman Christian van Wijngen onderuit gehaald en dat leverde hem een strafschop op. De doelman kreeg - volgens de regels juist gehandeld - een gele kaart, maar daar dacht Bas van der Wel anders over. Hij merkte in het voorbijgaan op dat rood meer op zijn plaats zou zijn en kreeg daarvoor zijn tweede gele kaart. Toen de gemoederen wat waren bedaard, nam Hazelaar plaats achter de bal. De nummer 9 bleef rustig en zette zijn ploeg op 1-2. Tenminste, dat dacht iedereen. Scheidsrechter Felix had echter gezien dat spelers van de thuis- ploeg te vroeg waren ingelopen en besloot dat de strafschop over moest. Dat was voor aanvoerder Wouter Verduijn, en met hem nog een aantal spelers, het sein om de kleedkamer op te zoeken. Daarop besloot Felix een afkoelingsperi ode in te lassen, zodat iedereen wat tot rust kon komen. Een mi nuut of tien later keerden beide ploegen terug op het veld en te kende Hazelaar alsnog voor de aansluitingstreffer. Nadat Felix nog een strafschop had gegeven, nu aan Nieuwen- hoorn, ging het opnieuw mis. Met tien gele kaarten en een 1-4-stand op de teller werd het duel in de 70ste minuut definitief gestaakt. maandag 9 december 2019 Magie ontbreekt bij 'Magic Loo' Sluis J IJzendijke 50. Willems 1-0 Lodewijk van Keeken speelde ja renlang voor IJzendijke en stond garant voor veel doelpunten. Sinds het begin van dit seizoen draagt de spits het tenue van het in de vierde klasse debute rende Sluis. In de eerste wed strijd tegen zijn oude club liet 'Magic Loo' diverse kansen on benut. Lucas Willems werd met een fraaie vrije trap matchwin naar: 1-0. Peter van Kouteren Sluis Lodewijk van Keeken wordt van de bal gegleden door een IJzendijke-speler. foto peter nicolai M Lodewijk van Keeken verliet IJ- zendijke na afgelopen seizoen. voor die club was hij 189 keer trefzeker. Nu draagt de spits het shirt van Sluis. Het had een spannende topper moeten worden, maar de krachtmeting in de tweede klasse E tussen nummer twee Oostkapelle/Domburg en koplo per Nieuwenhoorn liep zater dagmiddag uit op een grote de ceptie. Na 70 minuten vond scheidsrechter Niels Felix het voldoende en staakte hij bij een 1-4-stand de wedstrijd vanwege wanordelijkheden. Daniel Wissel Oostkapelle Maarten Hazelaar (l) en Wou ter Verduijn in discussie met ar biter Niels Felix. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59