speelt de perfecte wedstrijd Breskens is met het hoofd al bij topper Destorme gaat aan de slag bij Terneuzen Graauw gebruikt de wind om Aardenburg te verslaan 11 maandag 9 december 2019 GRAAUW Zondag-vijfdeklas- ser Graauw kon gisteren met een tevreden gevoel terugkij ken op de wedstrijd tegen Aar denburg. Het werd 4-1. De ploeg van trainer Johny Merckx boekte de derde zege op rij en kon weer drie be langrijke punten bij schrijven. Dit in een wedstrijd waar de wind een bepalende factor was. Het waaide hard op Sportpark De Boomwai in Graauw. Dat bleek voor de ploeg van Merckx een goed hulpmiddel. Merckx had zijn tactiek er op aangepast en dat pakte goed uit. ,,We hebben geprobeerd de lange bal van achteruit te spelen. Er lag veel ruimte ach- ter de verdediging van Aar denburg.'' In de eerste helft profiteerde Fabian van Vliem- berge twee keer van deze situ atie. Hij schoot zijn ploeg naar een comfortabele 2-0-stand bij rust. n het tweede bedrijf as het Aardenburg dat iets meer het initiatief nam. Tegen de verhou ding in was het Baudy Broeckaert die het derde doelpunt van Graauw voor zijn rekening nam. Toch deed Aardenburg nog iets terug. Ruben Steutel maakte de enige treffer voor de bezoekers. Baudy Broeckaert bepaalde de eindstand daarna met zijn tweede van de mid dag op 4-1. leggen vanaf elf meter, faalde niet en bezorgde zijn ploeg een razend snelle voorsprong. Het bleek de op maat voor een prettige middag voor de Kloetinge-fans. Ook in het veld voelde de spits dat zijn ploeg niet in de problemen ging komen. ,,Het was eigenlijk wel zo makkelijk als de uitslag doet vermoeden. We scoorden op de goede momenten, dan voetbal je een stuk lekkerder.'' Tien minuten later verdubbelde hij zelf de score. In de tweede helft liep de score door Roy Mulder, Daan Esser en wederom Hubregtse verder op. Weinig reden tot klagen dus. ,,We zitten in een bepaalde flow en blijven gas geven. Vandaag lag er veel ruimte achter de verde diging, tegenstanders die hier ko men weten dat er weinig te halen valt.'' Uitdaging Door de overwinning blijft Kloe- tinge koploper. Het zag de voor sprong zelfs groeien. De wedstrijd van nummer twee Nieuw Lekker- land werd gestaakt, terwijl Slie- drecht niet verder kwam dan een gelijkspel. Volgende week staan de twee achtervolgers van de Bevelan- ders tegenover elkaar. Een wed strijd die met extra aandacht wordt gevolgd natuurlijk. Toch kijkt Hu- bregtse liever naar zijn eigen ploeg. ,,Onze grootste uitdaging is om ie dere week gemotiveerd te zijn en te laten zien wie de baas is. Onder schatting is het grootste gevaar.'' De oud-speler van onder meer Goes en ASWH kwam afgelopen zomer over van Nieuwenhoorn. Het was geen gemakkelijke beslis sing, maar spijt heeft hij allerminst. ,,Kloetinge is een mooie club en we doen het als team goed'', aldus Hu- bregtse. ,,Opnieuw vijf keer gescoord in derdaad, net als vorige week'', zei Breskens-trainer Soufian Dooms gisteren. ,,Dit was echter geen goede wedstrijd van onze kant. We maakten het onszelf moeilijk. Met alle respect overigens, maar bij een sterkere tegenstander zou het écht een lastige wedstrijd zijn geworden.'' Wat die sterkere tegenstander betreft, wordt de jonge oefen- meester op zijn wenken bediend met zondag de uitwedstrijd tegen Clinge op het programma. ,,Ik denk dat veel jongens mentaal al met die wedstrijd bezig waren en dit duel vandaag nog 'even' moes ten winnen.'' Al snel leek het inderdaad die kant op te gaan, nadat Joris Corijn uit een strafschop de score had ge opend: 0-1. Wout Martens maakte al snel weer gelijk: 1-1. De neven Nummer twee maakt er weer vijf, maar maakt het zichzelf lastig Niels en Derek de Booij zorgden daarna nog voor rust voor een ruime voorsprong voor de bezoe kers: 1-3. In de tweede helft kwam de thuisploeg opnieuw terug in de wedstrijd, weer via Wout Mar tens. Niels de Booij en Jan van den Broecke brachten Breskens daarna in veilige haven: 2-5. De Belgische oud-prof neemt per 1 januari de taken over van Tom Nieuwelink, die op interim-basis trainer was bij de club na het ver trek eind oktober van Daan Eiken hout. Laatstgenoemde voelde zich niet meer op zijn plaats bij de club. De verbintenis geldt tot het einde van het seizoen met een tussentijdse evaluatie om eventu eel langer door te gaan. Nieuwe- link wordt weer assistent-trainer. Met Destorme haalt Terneuzen een voormalige profvoetballer binnen. Hij speelde zich eerst in de kijker bij toenmalig hoofdklas ser Hoek, waarna hij vooral furore maakte bij FC Dender en KV Me- chelen op het hoogste niveau in België. In de nadagen van zijn actieve loopbaan stapte hij bij zijn laatste profclub Waasland-Beveren al in het trainersvak. Bij die club trainde hij de beloftes. Ook was hij assisten-trainer bij Hoek. de fysieke tekortkomingen aan het licht. ,,We verliezen duels, omdat we te lief zijn voor de tegenstan der", merkte Van den Hemel op. Hij miste verder het vermogen van de ploeg om zich terug in de wedstrijd te knokken. Toch kreeg Terneu- zense Boys nog reële kansen. Zo was Zeegers een paar keer ongeluk kig in de afwerking. Het derde te gendoelpunt betekende vervolgens de genadeklap. Aan de 1-3 van Bart Goessen ging zwak ingrijpen van de Boys-verdediging vooraf. In de slotfase werd het nog 1-4 door invaller Thijs Schuurmans, maar de thuisploeg had zich toen al neergelegd bij het verlies. Zijn de Zeeuws-Vlamingen na een serie nederlagen in staat om het tij te ke ren? Het geloof lijkt bij een aantal spelers te zijn weggeëbd. Dat geldt niet voor Gort. ,,Ik slaap hier niet lekker van. Dit is een schitterend niveau voor een jonge speler. We moeten het niet opgeven. We zijn nog niet op de helft van de compe titie.'' Veel tijd heeft Van den Hemel niet om zijn ploeg op de rails te krij gen. Zaterdag wacht in Dordrecht Oranje WIt, dat evenveel punten heeft dan de Boys, maar een wed- strij d minder heeft vanwege het ge staakte duel met Nieuw-Lekker- land van afgelopen zaterdag. VL Een week voor de topper tegen koploper Clinge maakte Bres kens, de nummer twee van de vierde klasse A, op bezoek bij hekkensluiter Koewacht geen fout: 2-5. De nummer één kwam zelf niet in actie, omdat het veld in Groede gisteren on bespeelbaar was. Het verschil tussen de twee toppers is daardoor één punt. Jos van Belzen Koewacht David Destorme wordt met in gang van het nieuwe kalender jaar trainer van voetbalvereni ging Terneuzen. Dat maakte de club gisteren bekend na het duel met Victoria'03 (5-1-over- winning). Rudy Boogert Terneuzen niet in missie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 58