Biesterbosch helpt SSV'65 aan zege Teller van HVV'24 komt in Schijf op vijf 1 Jeremy Hubregtse Cadzand heeft na zege de jacht op Spui geopend 10 DEGRADATIEKRAKER NEDERLAAG De laatste twee duels voor de winterstop moesten zes punten opleveren. Maar tegen Nivo Sparta gaat het al meteen mis voor de staartploeg uit Zeeuws-Vlaanderen. k' Na de vijfde zege van het seizoen kan SSV'65 als nummer zeven van de tweede klasse E weer wat omhoog kijken. In de 64ste minuut kwam de 30 jarige Biesterbosch, die altijd kritisch naar zijn eigen optredens kijkt, in het veld voor Claude de Smit. ,,Het ging de laatste weken echt slecht bij me. Dat ik reserve stond, is aan de trainer. Als ik als invaller scoor, is het ook goed he. Het gaat om de teamprestatie.'' Vanaf de bank zag Biesterbosch dat Perry Bek vanaf de strafschop stip de 0-1 maakte. ,,Ik vond die gasten écht slecht spelen en ik snap niet dat ze zo hoog staan. Toen ik mocht invallen, zei de trainer: probeer maar wat te force ren. Ik kwam er bij 0-1 in en daarna kreeg ook Bru een straf schop. Volgens mij waren het twee onterechte penalty's.'' In de 76ste minuut viel de be slissing. „Ik scoorde uit het niets. Het was een afval lende bal. Er stonden een heleboel gasten voor me en ik kopte de bal zo hoog en hard mogelijk op goal. En die viel er in. Dat was wel lekker." Biesterbosch' tref fer zorgde voor ontlading bij SSV'65. „Daarna heeft Bru niet meer echt aangedrongen. Die ne derlaag van vorige week tegen Se- rooskerke was heel rot voor ons, maar we hebben onszelf vandaag gerevancheerd'', besloot de matchwinnaar. tegenstanders over het voet bal. ,,Ja, dat is mooi. Maar het geluk is vaker niet aanwezig dan wel. Onze ploeg bestaat uit heel veel jongens tussen de zestien en twintig jaar. Dan heb je nog twee spelers met er varing. Pieter Nieskens, die is al 48 jaar, en ik.'' ,,Voor die jonge gasten is het soms nog lastig om met tegen slagen om te gaan, maar ze le ren daar alleen maar van'', ver volgde Wille. Door de zege staat Cadzand nu elfde en heeft de kustploeg Spui in het vizier. ,,We hebben nu acht punten en ons streven is om de beste ploeg van Zeeuws-Vlaanderen in deze klasse te worden. Als dat lukt, ben ik dik tevreden. Eerste klasse C We verliezen duels, omdat we te lief zijn voor de tegenstander - Hubert van den Hemel De thuisclub kende een droom- start en zag Bart Gort na een vloei ende aanval, en een assist van Douwe Zeegers, met een schitte rend schot in de bovenhoek de 1-0 maken. ,,Het was mijn eerste treffer in competitieverband voor het eer ste elftal'', zei de middenvelder la ter. Gort kon slechts een kwartier genieten van zijn doelpunt. Bij een tegenaanval verspeelde Boys-ver dediger Sander Overbeeke knullig de bal aan Christiaan Perrier. De spits had plotseling een vrij veld voor zich en schoot Nivo Sparta langszij: 1-1. Met die stand werd de rust bereikt. Besluiteloosheid In de tweede helft waren beide ploegen lang aan elkaar gewaagd, al zat er meer venijn in de acties van de ploeg uit Zaltbommel. Twintig minuten voor tijd kreeg Nivo Sparta het tweede doelpunt op een presenteerblad. Een lange bal leek een gemakkelijke prooi voor Boys verdediger Wouter Faasse. Een te rugspeelbal op zijn doelman Anto- nie Notte leek de gemakkelijkste optie, tot de sluitpost onnodig uit zijn doel liep. Dat leidde tot beslui teloosheid. Mo Nikbakht maakte gretig ge bruik van het gestuntel, pikte de bal op en maakte voor een leeg doel het gemakkelijkste doelpunt uit zijn loopbaan. Faasse hield het op een misverstand. ,,Er heerste onnodige nrasf m Aanvaller Jeremy Hubregtse speelde de perfecte wedstrijd bij de thuisploeg. Hij maakte een hattrick en was ook betrokken bij de andere twee goals. Eerste klasse C maandag 9 december 2019 VL ,,Ik vond ons heel de wedstrijd beter'', sprak matchwinnaar Bas Biesterbosch (foto) na de 1-2-zege van zijn SSV'65 bij Bruse Boys. Dat hij het duel op de bank begon, maakte de aan valler achteraf niet meer zo veel uit. Klaas Verspoor Bruinisse CADZAND In de vierde klasse A kon Cadzand zaterdag weer eens juichen. Nadat de Zeeuws-Vlaamse ploeg de eer ste wedstrijd van het seizoen van Schoondijke won, was het wachten op de volgende drie punten. Tegen Jong Ambon was het weer zo ver: 2-1. Routinier Maxime Wille maakte vijf minuten voor tijd de winnende treffer. ,,Tegen een ploeg die bij ons in de buurt staat, moest het weer eens gebeuren. Het was vecht- voetbal, maar het is ons einde lijk weer eens gelukt. De eufo rie binnen de ploeg is heel groot'', aldus de matchwin naar. Bijna wekelijks krijgt Cad- zand de complimenten van de Sinds de 2-1-zege op Philippine eind oktober won HVV'24 al vier wedstrijden op rij niet meer in de derde klasse A. Na gisteren staat de teller dankzij een 1-1-gelijkspel bij het hoger geklasseerde Schijf op vijf. Jos van Belzen Schijf Volgens trainer Pieter Ongena, die eerder deze week bekendmaakte aan het eind van dit seizoen te stoppen bij de ploeg uit Hulst, was de deceptie voor hem minder groot dan bij het 1-1-gelijkspel van een week eerder tegen Steen. ,,Nu kan ik er mee leven. We be gonnen slap, kwamen na een mi- nuut of tien beter in ons spel en na twintig minuten volledig in ons spel. Daardoor kwamen we ver diend op 0-1 door Bodhi van der Sijpt. We zetten Schijf goed vast en ik dacht toen echt: nu zijn we vertrokken en gaat die 0-2 er ko men.'' Niets was minder waar. Kort voor rust bracht Sven Gesell de stand weer in evenwicht. ,,Wij waren voetballend zeker sterker. In de tweede helft miste Roy van Dorsselaer echter een opgelegde kans en werd een doelpunt van Si- nan Coban afgekeurd wegens bui tenspel. Volgens de spelers ten on rechte, maar ik kon dit zelf niet goed zien'', zei Ongena na de re mise. 'De Boys' slaagt Aector Dooms Terneuzen Terneuzense Boys staat na de royale 1-4-nederlaag tegen Nivo Sparta op de laatste plaats in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal. Trainer Hubert van den Hemel verkon digde een week eerder na het ver lies tegen Kloetinge dat zes punten tegen de concurrenten Nivo Sparta en Oranje Wit moest worden ge haald. Want anders zou het we- leens een eenmalig seizoen in de eerste klasse kunnen worden. Zaterdag weigerde hij zich echter neer te leggen bij een (mogelijke) degradatie, maar de Boys-trainer was wel zichtbaar aangeslagen na het verlies tegen één van de concur renten. ,,We hadden een prima start en kwamen snel op een 1-0- voorsprong. Daarna hielpen we de tegenstander in de wedstrijd en werden we afgetroefd door een ploeg die een tandje bijzette en in een hoger tempo ging spelen. Daar hadden we geen antwoord op'', zei Van den Hemel. Wat hem vooral niet lekker zat, was dat de eerste drie doelpunten door persoonlijke fouten werden weggegeven. De ploeg van trainer Theo de Boon kwam erg goedkoop aan zijn goals. ,,We zouden initia tief nemen, maar geen risico's. Dan zie je dit gebeuren. Dat valt niet te coachen. Daar word je zo moede loos van. Deze nederlaag is een mo kerslag'', verzuchtte Van den He mel. 1 Terneuzense Boys 4 Nivo Sparta 4. Gort 1-0 20. Perrier 1-1 69. Nikbakht 1-2 74. Goesten 1-3 87. Schreuders 1-4 Bart van Fraeijenhove (Ter- neuzense Boys, oranje) in duel met een speler van Nivo Sparta. FOTO PETER NICOLAI paniek. Ik had de bal weg kunnen schieten, maar ik was ook verrast door het uitlopen van onze keeper.'' Die 1-2 vond Bart Gort achteraf cru ciaal voor de wedstrijd. ,,We waren niet bij machte meer om dat recht te zetten.'' Tegen Nivo Sparta kwamen ook Jeremy Hubregtse. foto joep zoe- Kloetinge hield ook zaterdag de koppositie in de eerste klasse C stevig in handen. De ploeg van trainer Marcel Lourens kende thuis geen enkele moeite met GRC 14. Na een bliksemstart werd het uiteindelijk 5-0. Daniel Wissel Kloetinge 5 Kloetinge 0 GRC 14 2. Hubregtse (pen.) 1-0 15. Hubregtse 2-0 54. Mulder 3-0 69. Esser 4-0 71. Hubregtse (pen.) 5-0 De bezoekers uit Giessen waren niet naar het Wesselopark gekomen om in te zakken, maar binnen twee minuten kon het tactisch plan overboord. Hubregtse mocht aan-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 57