II 153 centimeter vis schoon aan de haak in Eilandwedstrijd SCHOUWEN-DUIVELAND 19 NIEUWJAARSCONCERT DREISCHOR Het aantal mensen dat op 1 januari 2019 afkwam op het Nieuwjaarsconcert in de Adriaanskerk in Dreischor ging alle verwachtingen te boven. De kerk bleek letterlijk te klein. Vrijdag worden gratis kaarten voor 2020 uitgedeeld, zolang de voorraad strekt. maandag 9 december 2019 Dat moet dit keer beter geregeld worden om problemen te voorko men", vinden de initia tiefnemers van het Nieuwjaars concert. Die initiatiefnemers zijn Jolanda den Boer, Jaap Everwijn en Anthon de Bruijn. Zij zijn leden van MuziZee, een stichting be doeld voor het vormen van pro jectorkesten bij vieren, gedenken en herdenken. ,,Zouden jullie dat nu wel doen?'', kreeg het drietal vorig jaar veelvul dig te horen toen het het idee lan ceerde een Nieuwjaarsconcert in de sfeer van de wereldwijd bekende Wiener Philharmoniker op touw te zetten. Op 1 januari had iedereen volgens de traditie toch familiever plichtingen en geen tijd om naar een concert te gaan? ,,Maar tradities zijn er om verbroken te worden en dan breng je je familie maar ge woon mee'', luidde de reactie van Jaap Everwijn. Het drietal zette dus door met de organisatie. Spontaan meldden circa vijftig muzikanten uit de regio en provincie zich aan en het projectkoor kon gevormd wor den. Samen musiceren in een tijde lijke samenstelling geeft een speci aal gevoel, weet dirigent Everwijn uit eigen ervaring. Jolanda den Boer memoreert hoe spannend het vorig jaar was of het eerste Nieuwjaarsconcert echt zou aanslaan. ,,De belangstelling bleek overweldigend; er waren meer bezoekers dan officieel wa ren toegestaan. Er zaten zelfs men sen boven op het bankje bij de or ganist.'' Daarna viel al snel het besluit op I januari 2020 wederom een Weens Nieuwjaarsconcert in het klein uit te voeren. ,,Wij willen ons natuurlijk absoluut niet me ten met de Wiener Philharmoni- ker, maar de sfeer kunnen we wel treffen'', zegt Everwijn. Het reper- Tradities zijn er om verbroken te worden. Dan breng je je familie maar gewoon mee toire bestaat uit goed in het gehoor liggende muziek van Oostenrijkse componisten. Een belangrijke bij drage levert ook organist Marien Stouten. Het evenement staat of valt met bijdragen van sponsors en cul tuurfondsen in de regio. De mu ziek, de sfeervolle aankleding, de bubbels en de oliebollen worden zo mogelijk gemaakt. Gratis toe gang is een bewuste keus. ,,We hebben wel gemerkt dat veel men sen toch hun waardering willen uitdrukken met een donatie. Daar geven we hen nu wel de gelegen heid toe'', zegt Everwijn. De leden van het projectkoor krijgen deze week de muziekmap- pen. Van hen wordt wel enige thuisstudie verwacht, want er staan slechts drie repetities ge pland. De samenstelling van het orkest is divers: de jongste is der tien, de oudste 70-plus. Voor het uitdelen van de 350 toegangskaar ten zitten Den Boer en Everwijn vrijdag 13 december vanaf 8.30 uur gereed in de hal van het gemeen tehuis in Zierikzee. Mochten die deze ochtend nog niet zijn uitge deeld, dan blijft het restant be schikbaar voor latere belangstel lenden. De drie eilandelijke hengelsportver enigingen tekenen voor de organisa tie van deze jaarlijkse wedstrijd, waar dit keer 24 hengelaars aan deelna men. ,,Het worden er elk jaar minder. Ik weet nog de tijd van zo'n honderd deelnemers, maar dat is jaren gele den'', zegt commissielid Niek Ro- mijn. Hij moet constateren dat het le denbestand vergrijst en er vrijwel geen aanwas van junioren is. ,,Ook de vangst aan de Schouwse kust wordt minder. Nu hebben we met 24 hen gelaars 30 vissen gevangen. Er waren tijden dat je dat aantal per persoon kon vangen.'' Romijn kan niet aangeven waar dat aan ligt. ,,Aan de Westerscheldekust zijn de vangsten beter, maar vanuit emotionele overweging willen we deze wedstrijd toch graag aan de Schouwse kust blijven organiseren.'' Concertkaartjes gratis af te halen Ali Pankow Drieschor Herinnering aan het eerste Weense Nieuwjaarsconcert op 1 januari dit jaar in de Adriaanskerk in Dreischor. foto marieke mandemaker - Jaap Everwijn Woensdag 1 januari, Nieuwjaars concert, Adriaanskerk, 17.00 uur. Rinus Verseput van HSV De Krabbe is zaterdag met 153 cm vis kampioen geworden van de Ei landwedstrijd zeevissen die op het strand van Westerschouwen werd gehouden. De ereprijs voor het beste team ging naar Team 1 van HSV Dreischor met Niek Ro- mijn, Dirk Fluijt, Henk Vane en Kees Kloet. Ali Pankow Burgh-Haamstede Rinus Verseput, de latere winnaar van de Eilandwedstrijd, haalt zijn eerste vis binnen. Rechts Jan-Piet van Waveren. FOTO MARIEKE MANDEMAKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50