€449 V,raf €499 Profiteer nu van de vroegboekvoordelen 4 EXPLOSIE COEVORDEN Alléén te boeken op Sunweb.nl K maandag 9 december 2019 Urenlang zat hij bekneld onder het puin. De 5-jarige Kenan uit Coevorden werd zaterdagavond na een urenlange reddingsoperatie gered uit het puin, nadat een grillroom explodeerde en het gebouw volledig instortte. Eerst was er de keiharde knal, daarna stortte grillroom Ali Baba in. Omwonenden van de Salland- sestraat in Coevorden schrokken zich zaterdag rot. Tijdens de explo sie was een vader met zijn zoontje in het pand. De man kon worden gered, zoontje Kenan zat vast onder het puin. De schrik was groot, zeker toen het de brandweer niet lukte het jongetje te bevrijden. Daarvoor moest een speciaal reddingsteam uit Groningen komen. Als het reddingsteam ter plekke is, ligt het jongetje al urenlang onder het puin. ,,De lokale brand weerteams van Coevorden en Schoonebeek waren al een heel eind op weg om bij hem te komen'', vertelt reddingswerker en teamlei der Sietse Smit. ,,Hij reageerde ook. Niet dat ze hele gesprekken voer den, maar genoeg om zeker te weten dat hij nog bij bewustzijn was. Dat gaf de burger moed.'' Het is alleen te gevaarlijk voor de reddingswerkers om nog verder het ingestorte pand in te gaan. ,,We hadden echt zorgen over de stabili teit van de constructie. Het dak was nog intact, maar rustte op een klein muurtje. Het leek stabiel, maar dat was niet zo.'' Met een telescoopkraan wordt de situatie wat stabieler gemaakt, zodat er veiliger puin weggehaald kan worden. Kenan ligt in een heel kleine ruimte op de begane grond en kan zich nauwelijks bewegen. Volgens de teamleider heeft de jongen echt geluk gehad. ,,De ex plosie was een enkele klap. Van het ene op het andere moment vielen de begane grond en de eerste ver dieping om. De vloer van de eerste verdieping had wel dikke balken, misschien dat dat zijn redding is geweest.'' Dat Kenan onderkoeld dreigt te raken, zorgt voor extra druk. ,,We hebben isolatiedekens en wollen dekens gebruikt. Collega's van de brandweer zijn huis aan huis ge- SELFIES Hotel Palia Maria Eugenia Selections Hotel Fergus Club Veil Mari GO Kruiken en dekens van buren hielden Kenan warm Bas van Sluis Yelle Tieleman Coevorden De ravage is enorm na de explosie. Een speciaal team kwam uit Groningen om Kenan te redden. fotos anp raymon ROERSMA/PRONEWS Terwijl de hulpdiensten nog bezig waren het jongetje onder het puin vandaan te halen, stonden twee agenten selfies te maken. De beelden daarvan waren zaterdag te zien in actualiteitenpro gramma Hart van Nederland. Op sociale media zorgde het beeld voor veel woede. De politie Drenthe reageerde gis teren op Twitter op de ont stane ophef. 'Er circuleert een filmpje van twee politiecolle ga's die een selfie maken in #Coevorden. Dit is onaccep tabel en niet zoals de politie hoort te handelen. De be wuste collega's zullen hier zeker op worden aangespro ken.' ALL INCLUSIVE Spanje - Mallorca - Calas de Mallorca Sport spel in overvloed Nederlandstalige Sparky kidsclub Spiksplinternieuwe kamers 'Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. MEIVAKANTIE per persoon *o.b.v. 2 volwassen 1 KIND ALL INCLUSIVE Spanje - Mallorca - Ca'n Picafort Animatie voor jong oud Wegdromen bij het zwembad Vlak bij het witte zandstrand per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Scan de QR-code en bekijk al de Vroeg boek Deals online! Sunweb is aangesloten bij: ANVR >56$^ Vj J thuiswinkel SCR waarborg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4