'Jonkie' De Kok valt op door kwartfinaleplaats II II 17 Basketballers gaan onderuit Plantinga baalt als een stekker na offday Swift Het laatste woord maandag 9 december 2019 VLISSINGEN In de basketbalcom petitie moesten beide teams van BC Vlissingen een nederlaag slik ken in de tweede divisie. De mannen verloren verrassend van middenmoter Pendragon 2 en zagen naaste concurrent EBBC na deren tot twee punten. Net voor de pauze namen de Tilburgse studen ten een kleine voorsprong: 44-39. Bij 70-68 leek de ploeg van coach Benjamin Steenbeek de aansluiting te maken. Enkele omstreden arbi trale beslissingen zorgden ervoor dat het anders liep: 80-68. De Vlissingse vrouwen konden het net niet bolwerken tegen Waldric, dat evenals BC Vlissingen en LUSV één nederlaag had. Na een 54-44- achterstand nam het team van Astrid Franke het initiatief over met een 15-2-tussensprint. Het slot akkoord was echter voor Waldric (14-1-run), dat daardoor met 73-66 won. BC Vlissingen behoudt de koppositie, maar moet de komende vijf weken zonder te spelen af wachten wat de concurrentie doet. In de achtste finale wachtte de Turkse speler Volkan Cetin, zeker geen kleine jongen Korfbalploeg uit Arnemuiden moet tegen titelkandidaat 37 treffers slikken en zakt na nederlaag uit de top drie van de hoofdklasse. Op titelkandidaat HKC stond vooral na rust geen maat. Dat ervoe ren de korfballers van TOP aan den lijve. Eén helft hing de hoofdklasser uit Arnemuiden aan het vinken touw, daarna schakelde HKC een tandje bij en vlogen de doelpunten TOP om de oren. De teller stond stil op 28-37. Vooraf wist TOP al dat het van goede huize zou moeten komen om HKC van een resultaat af te houden. Vorige week verloor de ploeg uit Hardinxveld-Giessendam maar nipt van KCC, dat TOP in de vorige thuiswedstrijd nog kansloos liet. We speelden misschien wel de beste eerste helft van het seizoen TOP opende nochtans sterk. Na een kwartier spelen prijkte de 12-9 voorsprong op het bord. ,,We speelden misschien wel de beste eerste helft van het seizoen", keek coach Edwin Coppoolse daarop terug. ,,We moeten het al leen wat langer zien vol te houden", zei hij na afloop met een knipoog. Toen had zich inmiddels een schouwspel ontrold met een vlot combinerend en scorend HKC in de hoofdrol. Niet te stuiten Nadat de titelkandidaat nog voor rust (16-19) orde op zaken stelde was er in het tweede bedrijf hele maal geen houden meer aan voor de thuisploeg. In een paar minu ten tijd schoot HKC zich uit alle hoeken en gaten naar een voorsprong van tien punten. „Het was toch echt niet zo dat we matig verde digden, maar ze waren gewoon niet te stuiten' moest Coppoolse erken nen. Tel daarbij op dat TOP het geduld niet meer kon opbrengen om ge duldig de beste kansen te kiezen in de aanval en dan is de kansloze mis sie verklaard. Door de nederlaag zakt TOP weg uit de top drie in hoofdklasse A. Zaterdag speelt de ploeg een uitwedstrijd tegen AW.DTV. Naar het uitziet in de strijd om 'best of the rest' achter HKC en KCC. LEIDEN Nadat vorige week te elfder ure de wed strijd tegen KVS werd ge- canceld, kon overgangs- klasser Swift nu wel ge woon aan de bak in Lei den. In de tweede uitwed strijd van het zaalseizoen gingen de Middelburgers verrassend en pijnlijk on deruit. In de laatste secon den werd het 30-29. In de eerste helft (16-19) verzuimde Swift meer afstand te nemen„We lie ten Sporting Tri- gon in leven", analyseerde coach Dennis Plantinga (foto) kort na de wedstrijd. Hij baalde als een stekker dat zijn ploeg on-Swifts speelde en daarmee de be roerde afloop over zichzelf afriep. ,,We kwamen af spraken niet na en maak ten ongelukkige keuzes". Individuele fouten leidden vier tellen voor tijd tot een pijnlijk einde voor Swift: 30-29. PM Over het algemeen is drieban den een sport, waar de gemid delde leeftijd relatief hoog ligt. Uitzondering op de regel is Joey de Kok uit Lewedorp. Met zijn 22 jaar is hij piepjong en speelt hij regelmatig tegen spelers die op zijn minst zijn vader hadden kunnen zijn. Af gelopen weekend viel hij niet alleen op door zijn leeftijd, maar ook door zijn uitste kende spel tijdens de Grand Prix in Tilburg. Bas Dingenouts Lewedorp Je was behoorlijk op dreef af gelopen weekend, nietwaar? Ja, zeker weten. Ik heb de kwartfinale gehaald, na eerst verschillende voorrondes te hebben overleefd. Na de pre kwalificatie en de kwalificatie te hebben gewonnen, kwam ik in de poulefase van het hoofdtoer nooi terecht. Tot mijn verbazing won ik alle drie de wedstrijden in de poule. In de achtste finale wachtte de Turkse speler Volkan Cetin, zeker geen kleine jongen. En ook daar won ik van, echt zo gaaf. In de kwartfinale verloor ik van Eddy Christiani. Dat is geen schande hoor, want het is een gerenommeerde speler. Ik heb verdiend verloren, maar het ver schil was uiteindelijk maar klein. Hoe ben je eigenlijk ooit be gonnen met biljarten? Het is natuurlijk niet de meest populaire sport bij de jeugd. Toch ben ik al van kleins af aan met de sport bezig. Dat is in mijn geval niet verwonderlijk hoor. Mijn ouders hebben een café in Lewedorp, waar fanatiek gebil jart wordt. Ik had de keu dan ook al op jonge leeftijd in mijn han den. Mijn vader en opa biljarten ook allebei, dus het is me echt Joey de Kok (22) Jurgen Janse trekt ten aanval tussen de HKC-defensie, terwijl Demi Mondeel de tegenstander af- schermd. foto ruben oreel TOP ondergaat verlies tegen ontketend HKC De Kok in actie tijdens de GP in Tilburg. foto jan rosmuller met de paplepel ingegoten. Toen we met het gezin in een nieuw huis gingen wonen, hebben mijn ouders een extra grote biljartta fel in het huis neergezet. Ideaal natuurlijk om te trainen. Hoeveel uurtjes ben je eigenlijk met de sport bezig per week? Over het algemeen probeer ik iedere dag een uurtje of twee te trainen. Het voordeel is dat ik ook in de zaak van mijn ouders werk, waardoor ik tussendoor wat kan oefenen. Ik zou mis schien meer kunnen trainen, maar vier uur in mijn eentje trai nen vind ik echt niks. Gelukkig steunt mijn trainer, Jean-Paul de Bruijn me hierin. Hij zegt altijd dat je bij wijze van spreken beter een half uur intensief kan trainen dan vier uur met een lage inten siteit. En nu, hoe zie je het drieban den voor je in de komende jaren? Mijn doel is sowieso dat ik op korte termijn mag meedoen aan de Masters van het driebanden, waar de beste zestien spelers van Nederland aan meedoen. Dit jaar was ik twintigste, dus het gaat al de goede kant op. Daar naast hoop ik mijn positie in de eredivisie, waar ik speel, te ver beteren. Nu word ik vaak als vierde speler opgesteld, maar het zou natuurlijk mooi zijn om op termijn de op papier beste speler te zijn. Daarnaast hoop ik er vooral ook veel plezier uit te halen, dat blijft natuurlijk een van de belangrijkste dingen. Jaap Jan Ritsema Hardinxveld-Giessendam Edwin Coppoolse, trainer TOP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 45