Yerseke rekent af met thuissyndroom 13 Vlissingen komt thuis tegen Dosko niet verder dan 1-1 Destorme aan de slag bij Terneuzen Eerste klasse C Het ene gelijkspel is het andere niet. Op bezoek bij koploper TOGB speelde Vlissingen een week eerder goed, was de wedstrijd aantrekke lijk en vertrok het uiteindelijk niet ontevreden met een punt terug naar Zeeland. Hoe anders was dat gistermiddag. Tegenstander Dosko kende een aantal bekende gezichten. Trainer Mart van Bree beleefde ooit een kortstondig avontuur bij Zeelandia Middelburg, maar keerde alweer snel terug naar Brabant. Hij liet zich gisteren weer duidelijk horen langs de lijn. Dennis Uijl, oud-keeper van onder meer Goes, bleef negentig minuten lang op de bank bleef. Slechtste wedstrijd Vlissingen-trainer Kevin Hollander en zijn doelman Karim Ben Sellam waren het na afloop roerend met el kaar eens. ,,Dit was onze slechtste duel van het seizoen.'' De twee doelpunten waren typerend voor de wedstrijd. Na ruim tien minuten bleef een voorzet van de bezoekers hangen in de zestien, Marvin Bedaf was alert en tekende voor de ope ningstreffer. Op het halfuur gebeurde eigen lijk hetzelfde, maar dan aan de an dere kant. Shannon Braafhart vroeg zich vlak voor de goal nog maar eens hardop af of Vlissingen nog iets ging doen vandaag. Die opmer king sorteerde prompt effect. Een inzet van Gino Zuppelli werd nog van de lijn gehaald, maar Renzo Roemeratoe aarzelde vervolgens niet en schoot onberispelijk de ge lijkmaker tegen de touwen. Waar Hollander vorige week nog het publiek zag als grote winnaar, moest hij gisteren na afloop conclu deren dat de toeschouwers ditmaal als verliezers naar huis gingen. Ook Ben Sellam beleefde een rustige, maar weinig verheffende middag. ,,In de eerste helft heb ik een paar ballen gehad, dat was het. Het was van onze kant een gezapige wed strijd, zeker in vergelijking met vo rige week. Saai en geen beleving.'' Zijn trainer zocht de verklaring bij meer dan alleen de beleving. ,,We maakten veel verkeerde keu zes aan de bal en ook de posities op het middenveld werden niet goed ingevuld. Daardoor kregen we ook weinig druk op de bal.'' De bezoe kers hielden het veld compact, waardoor er voor Vlissingen weinig ruimte was om te voetballen. Die speelwijze zullen ze dit seizoen va ker tegen gaan komen en dus zoekt Hollander naar een oplossing. Hard werken ,,Het was aan de bal heel statisch'', zei hij. ,,Tegen dit soort tegenstan- ders moet je meer doen om vrij te komen, dat heeft ook te maken met intrinsieke motivatie. Je moet zelf vrij willen komen, maar ook de 'vijfsecondenregel' goed willen uit voeren. Niet alleen omdat ik het zeg, maar ook begrijpen waarom.'' Ben Sellam zag het vanuit zijn doelgebied allemaal gebeuren. ,,Ik heb nog een paar keer geroepen dat er meer beweging en initiatief moest zijn, het was er gewoon niet vandaag'', vond de keeper. ,,We we ten allemaal dat we goed kunnen voetballen, maar soms komt er meer bij kijken, dan moet je ook hard werken.'' Yerseke miste dus net de dubbele cijfers. ,,Ik had ze graag gehaald, maar het lukte net niet'', reageerde Van Keulen met een knipoog op de monsterscore. ,,Het stond bij de rust nog maar 2-0. In de tweede helft zijn we gewoon doorgegaan met aanvallen en we scoorden ge woon heel gemakkelijk.'' De rol van Walcheren viel Van Keulen daarbij wel op: ,,Zij vielen me wel tegen. Daar zit het volgens mij niet goed en dat is zonde voor die vereniging.'' Wat Van Keulen prettig vond, was het grote aantal doelpuntenmakers. Zeven ver schillende namen verschenen op het scorebord. Jari Christiaanse en Arjen de Koeijer maakten er elk twee. Urvin van Hekelen, Stefan Quinten, Guus de Leeuw, Eijs Murre en debutant Leonardo Murre maakten elk één goal. Van Keulen: ,,De mooiste goal kwam van Arjen de Koeijer, die in een split-second van dertig meter de bal over de doelman schoot. En de laatste goal was ook heel bij zonder. We kregen een penalty en in het veld werd door de spelers groep besloten dat Leonardo Murre hem mocht nemen. Een jongen van 17, die zijn debuut maakte. Dat vond ik het aller mooiste van vandaag. Ik heb in de voorbereiding bewust niks gezegd over het thuissyndroom, maar daar zijn we nu ook vanaf.'' De laatste thuiszege van Yerseke in competitieverband dateerde van 25 mei. Toen werd, op de slot dag, Krabbendijke verslagen. De Reimerswaalse derby eindigde in 4-2. TERNEUZEN David Des- torme wordt met ingang van het nieuwe kalender jaar trainer van voetbalver eniging Terneuzen. Dat maakte de club gistereng bekend na het duel met Victoria'03 (5-1-overwin- ning). De Belg neemt het roer over van Tom Nieuwelink. Die stond voor de groep na het opstappen van Daan Eikenhout. maandag 9 december 2019 De ene remise is de andere niet 1 Vlissingen 1 Dosko 11. Bedaf 0-1 30. R. Roemeratoe 1-1 VC Vlissingen is er voor de tweede week op rij niet in ge slaagd te winnen in de eerste klasse B. Op eigen veld speelde de ploeg naar eigen zeggen zijn slechtste wedstrijd van het sei zoen, waardoor het niet verder kwam dan 1-1 tegen Dosko. De puntendeling leverde een stuk minder voldoening op dan vo rige week. Daniel Wissel Vlissingen Een beeld uit het duel tussen- Vlissingen (rood-wit) en Dosko. FOTO RUBEN OREEL 2 Voor de tweede week op rij moest Vlissingen genoegen nemen met een punt. In de tweede klasse E pakte Yer- seke voor het eerst dit seizoen drie punten op eigen bodem. De manier waarop de ploeg van trainer Alexander van Keulen dat deed liet niets aan duidelijk heid te wensen over. Walcheren werd op een 9-0-nederlaag ge trakteerd. Klaas Verspoor Yerseke Stefan Quinten (rood) in actie tegen Walcheren. foto ron quinten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41