Biesterbosch helpt SSV'65 aan winst Zege bezorgt Noad'67 een gouden zaterdag 1 Jeremy Hubregtse Jonkies van VCK doden ook de volgende reus 10 WEDSTRIJD GESTAAKT hhsgb m Na de vijfde zege van het seizoen kan SSV'65 als nummer zeven van de tweede klasse E weer wat omhoog kijken. In de 64ste minuut kwam de 30 jarige Biesterbosch, die altijd kritisch naar zijn eigen optredens kijkt, in het veld voor Claude de Smit. ,,Het ging de laatste weken echt slecht bij me. Dat ik reserve stond, is aan de trainer. Als ik als invaller scoor, is het ook goed he. Het gaat om de teamprestatie.'' Vanaf de bank zag Biesterbosch dat Perry Bek vanaf de strafschop stip de 0-1 maakte. ,,Ik vond die gasten écht slecht spelen en ik snap niet dat ze zo hoog staan. Toen ik mocht invallen, zei de trainer: probeer maar wat te force ren. Ik kwam er bij 0-1 in en daarna kreeg ook Bru een straf schop. Volgens mij waren het twee onterechte penalty's.'' In de 76ste minuut viel de be slissing. „Ik scoorde uit het niets. Het was een afval lende bal. Er stonden een heleboel gasten voor me en ik kopte de bal zo hoog en hard mogelijk op goal. En die viel er in. Dat was wel lekker." Biesterbosch' tref fer zorgde voor ontlading bij SSV'65. „Daarna heeft Bru niet meer echt aangedrongen. Die ne derlaag van vorige week tegen Se- rooskerke was heel rot voor ons, maar we hebben onszelf vandaag gerevancheerd'', besloot de matchwinnaar. ding.'' Zelf voelt Hage zich op die plek ook als een vis in het water. VCK kent nogal wat perso nele problemen en tegen Nieuwdorp speelde de ploeg met twee spelers uit het tweede en met vier jongens uit de JO-19. Hage: ,,We hadden ook nu weer een heel erg jong team. Die jonge gasten nemen wat van je aan, ze blijven gaan en ze voeren hun taken goed uit. Weet je, dat geeft mij ook een stukje zekerheid.'' Het omringd worden door jeugd maakt ook mentor Hage zelf sterker. ,,Als je een goede actie als verdediger maakt, voelt dat gewoon ook als het maken van een doelpunt'', stelde de maker van de 1-2. Pas een kwartier voor het einde stelde J oost de Witte de winst vei lig, door alert te reageren op een slim genomen vrije trap van Iwan Geense. Frank den Engelsman had kort na rust voor de 1-0-voor- sprong gezorgd, na een eerste helft waarin Noad de mindere was. Uit een strafschop kwam De Fendert langszij. In de slotfase bleef Noad met pijn en moeite overeind. ,,Op mentaliteit en ka rakter trokken we het over de streep.'' Voor Noad'67 werd het zo een zaterdag met een gouden randje. Zelf wipten de Fluplanders dank zij de 2-1-zege op de ranglijst over De Fendert heen. Ook het verlie zende Krabbendijke werd gepas seerd. De driepunter was ook belang rijk om concurrent De Jonge Spar taan voor te blijven. De ploeg uit Middelharnis pakte de volle buit tegen de waarschijnlijke degra dant Seolto: 4-0. De formatie van Perry Snoep krijgt nu ook ZSC'62 en Duiveland, de volgende tegen stander, in het vizier. Oostkapelle/Domburg en Nieuwenhoorn halen het einde niet. Arbiter Niels Felix staakt de wedstrijd bij een 1-4-stand definitief, na meerdere incidenten op en naast het veld. Tweede klasse A spits ook nog eens de marge, waar door het een lastige middag leek te worden voor de nummer twee van de tweede klasse E. Vlak voor rust sloeg de vlam in de pan. Maarten Hazelaar werd door doelman Christian van Wijngen onderuit gehaald en dat leverde hem een strafschop op. De doelman kreeg - volgens de regels juist gehandeld - een gele kaart, maar daar dacht Bas van der Wel anders over. Hij merkte in het voorbijgaan op dat rood meer op zijn plaats zou zijn en kreeg daarvoor zijn tweede gele kaart. Toen de gemoederen wat waren bedaard, nam Hazelaar plaats achter de bal. De nummer 9 bleef rustig en zette zijn ploeg op 1 2. Tenminste, dat dacht iedereen. Emotie hoort bij het spelletje, maar er moet altijd respect zijn van twee kanten Scheidsrechter Felix had echter ge zien dat spelers van de thuisploeg te vroeg waren ingelopen en be sloot dat de strafschop over moest. Dat was voor aanvoerder Wouter Verduijn, en met hem nog een aan tal spelers, het sein om de kleedka mer op te zoeken. Daarop besloot Felix een afkoelingsperiode in te lassen, zodat iedereen wat tot rust kon komen. Een minuut of tien la ter keerden beide ploegen terug op het veld en tekende Hazelaar alsnog voor de aansluitingstreffer. Tussen de bedrijven door pro beerde trainer Harro Hazelaar zijn ploeg te motiveren voor de tweede helft. ,,We moesten met tien man keihard werken, om het ze toch zo moeilijk mogelijk te maken.'' De rust was toen enigszins terugge keerd op het veld, maar de gele kaarten vielen rijkelijk. Uiteindelijk stopte de teller bij tien stuks, ter wijl Nieuwenhoorn vakkundig uit liep naar een 1-4-voorsprong. Ver der dan dat kwam het dus niet, om dat de wedstrijd werd gestaakt. Harro Hazelaar stond na afloop met een kater en had zich iets an ders voorgesteld van het duel tus sen de nummers één en twee. ,,Je werkt hier heel de week naar toe, dan is dit niet wat je had bedacht. Dan verlies ik hem liever op een waardige manier, zo wil je niet de laatste thuiswedstrijd van 2019 spe len.'' Hij wilde eigenlijk niet te veel kwijt over de arbitrage, maar kon er toch niet omheen. ,,De frustratie bij de spelers, maar ook bij ons aan de lijn, werd steeds groter. Ik reageer er dan zelf ook op, dat moet ik eigen lijk niet doen. Het begon al met overtredingen die niet werden ge geven of gele kaarten die wij wel krijgen. Het waren te veel dubieuze momenten vandaag. Als scheids moet je de wedstrijd ook aanvoelen en af en toe misschien wat slimmer zijn.'' Onder het mes Ook veel spelers van de thuisclub deden na afloop hun beklag. ,,Hier viel niet tegen te voetballen. Alle beslissingen vielen in ons nadeel, wat moet j e dan?'', was de algemene strekking. Scheidsrechter Felix wenste na afloop niet in te gaan op zijn beslissingen. Wanneer en of het restant van de wedstrijd wordt gespeeld, zal binnenkort blijken. De kans is groot dat Maarten Haze laar daar niet bij zal zijn. De topsco rer van Oostkapelle gaat vandaag onder het mes, in de hoop te wor den verlost van zijn knieklachten. Wanneer hij daarna weer speel- klaar is, is nog onduidelijk. Aanvaller Jeremy Hubregtse speelde de perfecte wedstrijd bij de thuisploeg. Hij maakte een hattrick en was ook betrokken bij de andere twee goals. Eerste klasse C maandag 9 december 2019 PM ,,Ik vond ons heel de wedstrijd beter'', sprak matchwinnaar Bas Biesterbosch (foto) na de 1-2-zege van zijn SSV'65 bij Bruse Boys. Dat hij het duel op de bank begon, maakte de aan valler achteraf niet meer zo veel uit. Klaas Verspoor Bruinisse NIEUWDORP Na Luctor Heinkenszand en Kapelle delfde ook Nieuwdorp als kop loper het onderspit in een rechtstreeks duel met VCK. ,,Ik weet niet wat het is, maar misschien zijn we wel gewoon een reuzendoder'', stelde VCK-verdediger Pieter Hage na de 1-4-zege bij Nieuwdorp. Op de overwinning van VCK viel niks af te dingen, maar het is wel bijzonder dat het voor de derde keer dit sei zoen zo is dat een koploper lei der-af is na een duel met de ploeg uit Koudekerke. De 34- jarige Hage werd na het duel met Nieuwdorp geroemd door trainer Wesley Visser: „Pieter is achterin als centrale verde diger mijn rots in de bran- Na de zwaar bevochten 2-1- zege op De Fendert maakte Noad'67-coach Perry Snoep tevreden de balans op. ,,We hebben goede zaken gedaan.'' Ben van den Aarssen Sint Philipsland Topper zit er na Daniel Wissel Oostkapelle Het had een spannende topper moeten worden, maar de kracht meting in de tweede klasse E tus sen nummer twee Oostkapelle/Domburg en koploper Nieuwenhoorn liep zaterdagmid dag uit op een grote deceptie. Na 70 minuten vond scheidsrechter Niels Felix het voldoende en staakte hij bij een 1-4-stand de wedstrijd van wege wanordelijkheden. De frustraties binnen, maar zeker ook buiten het veld, liepen gedu rende de middag steeds verder op. Toen er in de 70ste minuut ook nog naar de stip werd gewezen en Nieu wenhoorn bij een 1-4-stand dé mo gelijkheid op 1-5 kreeg, besloot een deel van het publiek spreekkoren in te zetten aan het adres van de leids man. Toch was dat voor de scheids rechter van dienst niet de hoofdre den om de wedstrijd te staken. ,,Emotie hoort bij het spelletje, maar er moet altijd respect zijn van twee kanten'', deed hij na afloop zijn verhaal. ,,Binnen het veld was het respect naar mij totaal verdwe nen, dan is er geen basis meer om de wedstrijd af te maken. Het com mentaar ging te ver, dan moet je in grijpen.'' Dat de emoties het kookpunt zouden bereiken, was in het begin van de wedstrijd nauwelijks voor te stellen. Want ondanks alle hectiek werd er ook nog 'gewoon' gevoet bald op sportpark Duinhelm. Dat deed de thuisploeg niet onverdien stelijk. Trainer Harro Hazelaar was tot en met de ongelukkige 0-1-ach- terstand niet ontevreden over zijn ploeg. ,,We moesten durven voet ballen. Dat hebben we bij vlagen gedaan, tot de tegendoelpunten waren we zeker niet minder.'' Door een fout in de opbouw kwamen de bezoekers via Dimitri Gomes op voorsprong. Nog geen tien minuten later verdubbelde de 1 Oostkapelle/Domburg 4 Nieuwenhoorn 25. Gomes 0-1 33. Gomes 0-2 45. M. Hazelaar (pen.) 1-2 56. Dabaghian 1-3 69. Gomes 1-4 70. Wedstrijd gestaakt - Niels Felix, scheidsrechter Jeremy Hubregtse. foto joep zoe- Kloetinge hield ook zaterdag de koppositie in de eerste klasse C stevig in handen. De ploeg van trainer Marcel Lourens kende thuis geen enkele moeite met GRC 14. Na een bliksemstart werd het uiteindelijk 5-0. Daniel Wissel Kloetinge 5 Kloetinge 0 GRC 14 2. Hubregtse (pen.) 1-0 15. Hubregtse 2-0 54. Mulder 3-0 69. Esser 4-0 71. Hubregtse (pen.) 5-0 De bezoekers uit Giessen waren niet naar het Wesselopark gekomen om in te zakken, maar binnen twee minuten kon het tactisch plan overboord. Hubregtse mocht aan-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38