O O) CD O 9 Snelle achterstand wordt omgebogen in ruime overwinning HSVf 5-2 maandag 9 december 2019 Goals Vertrek jgg\A/ w.me vier middenvelders beter zou worden'', zegt Gevaert later, met een biertje in zijn hand. ,,Daar was ik echt heel zeker van. In het laatste kwartier van de eer ste helft zag j e al dat we beter begonnen te voetballen. Na rust vond ik ons heel goed. Er zat heel veel energie in.'' Ongelofelijke luxe Tijdens de rust is hij duidelijk tegen zijn spelers. ,,Ik heb gezegd: 'ik geef jul lie nu een ongelofelijke luxe, want onze twee spitsen gaan op de twee centrale verdedigers van Stedoco spelen en op het middenveld hebben we een man meer, vier tegen drie'. Stedoco paste hun speelwijze wel een klein beetje aan, maar niet voldoende. We kregen ruimte om te voetballen, Stedoco had er geen antwoord op.'' Eigenlijk vanaf het moment dat Van- depitte uit zijn fauteuil komt en het middenveld induikt, krijgt Hoek con trole over de wedstrijd en geloof in een goed resultaat. ,,We speelden goed tus sen de linies en hadden diepgang'', al dus Vandepitte. ,,Ze wisten niet wat ze ermee aan moesten. De 4-2 van Ruben (de Jager, red.) was het beste voorbeeld. Een wisselpass naar de andere kant, veel beweging om de man met de bal, een pass van Rik Impens en het was raak.'' Om eraan toe te voegen: ,,We hadden deze wel even nodig hoor.'' Vandepitte heeft gemerkt dat de se lectie van Hoek te smal is. De blessures van Gert-Jan van Leiden, Erwin Franse, Seppe Vereecke en recent ook Sven Mbikulu hebben dat duidelijk gemaakt. In de winterstop hoopt hij nieuwe ge zichten te mogen verwelkomen. ,,Er moet echt wat bij komen. Zeker één of twee spelers, maar wel jongens met kwaliteit. Geen jongens alleen voor de breedte. Als er nieuwe spelers komen, houdt dat de rest ook scherp. Er is nu te weinig concurrentie.'' Lieven Gevaert denkt er hetzelfde over. Zaterdag sluit hij de eerste com petitiehelft - en zijn eerste half jaar bij Hoek - af met de uitwedstrijd tegen Jong Almere City. De belofteploeg is de nummer tien van de derde divisie. ,,Die wedstrijd willen we ook graag win nen'', zegt de trainer. ,,Om het gat met de topploegen niet groter te laten wor den. Maar ook om de achtervolgers op afstand te houden.'' heul (0-2)Eén minuut vóór dat tweede doelpunt heeft Gevaert zijn formatie aangepast. Vandepitte wordt naar het midden veld gedirigeerd, 3-5-2 wordt 4-4-2. Mede daardoor wordt alles anders, na de 0-2. Uitgerekend Vandepitte maakt tien minuten voor rust op aangeven van Fabian Wilson de belangrijke 1-2, na rust trekt Hoek het duel naar zich toe. Tussen minuut 62 en minuut 71 scoort het drie keer en zet de wedstrijd op z'n kop (4-2). Het slotakkoord is voor Vandepitte, die een corner binnenkopt. ,,Ik was ervan overtuigd dat het met Gezucht en gesteun op de tribune in Hoek, gevolgd door cynische zinnen die over het sportpark schallen. Het is iets voor drie uur en het vlaggenschip van de derdedivisionist dobbert tegen Stedoco stuurloos rond. Na 26 minuten staat het 0-2 voor de ploeg uit Hoornaar en lijkt Hoek niet voor het eerst bezig aan een kansloze missie. Maar voetbal blijft voetbal en exact een uur later ziet de wereld van Hoek er weer totaal an ders uit. Een energieke comeback heeft geresulteerd in een ruime voorsprong, waardoor van een crisisstemming geen sprake meer is. Er zijn deze keer hoofdrollen voor Ruben de Jager (één assist, één treffer), Roycel James (die net als tegen Excel- sior'31 een vrije trap binnenramt) en Reguillo Vandepitte. De voormalig aanvoerder neemt tegen Stedoco de eerste en laatste treffer van Hoek voor zijn rekening. Hoe lang is het al gele den, twee goals voor Vandepitte in het shirt van de Zeeuws-Vlaamse club? ,,Ik heb er bij Hoek nog nooit twee in één wedstrijd gemaakt'', weet hij meteen. ,,De laatste keer was denk ik in de A1 van Vlissingen.'' Net als een week eerder tegen DVS'33 (0-0) start Vandepitte weer centraal achterin, tussen Alexander Embrechts en Roycel James in. Maar van een sterke defensieve organisatie zoals in Ermelo is nu geen sprake. Joran Schröder, de beste speler van Stedoco, schiet na twaalf minuten fantastisch de 0-1 bin nen. En als Jonathan Constansia na 26 minuten in zijn eigen strafschopgebied de bal verliest, profiteert Vincent Ver- 5 Voetballer Tom Boere (foto) kwam gisteren voor de derde keer op rij tot scoren voor zijn club KFC Uer- dingen. Tijdens de 4-1-overwin- ning op Hansa Rostock in de Duitse 3. Liga was de spits uit Terneuzen twee keer trefzeker. Zijn totaal in de laatste drie duels kwam daarmee op vijf. 3 Zaterdag-vier deklasser DwO'15 moet op zoek naar een nieuwe trainer. Marvin Paauwe heeft zaterdag te kennen gege ven dat hij er na het lopende sei zoen mee stopt. Paauwe is aan zijn derde voet baljaargang bezig bij de combivereniging uit Ovezande en Driewegen. In de eerste twee seizoenen onder de oefenmees- ter eindigde DwO'15 steeds op de vierde plaats. Na omzetting dendert Hoek over Stedoco heen der Poel Hoek - Stedoco 0-1 12. Schröder 0-2 26. Verheul 35. Vandepitte 1-2 62. Nelis 2-2 64. James 3-2 71. De Jager 4-2 84. Vandepitte 5-2 Opstellingen De Jonghe Smith Wilson Mariana Embrechts Pollemans Vandepitte Jongeneel James Van Eijk 86. Van den Bergh Pereira Bannani Wielinga Constansia 83. Kabwe Manengeka Smulder Schröder Van Wanrooij 52. Pinarci Impens Doesburg De Jager Verheul Nelis 73. Abdenbi Scheidsrechter: M. Eijgelsheim (Oirschot) Toeschouwers: 550 Hoek liet dit seizoen al eerder bij een achterstand zien dat het over veerkracht beschikt, alleen leverde het vervolgens geen punten op. Za terdag was dat wel het geval, toen de ploeg van Lieven Gevaert tegen Stedoco een - opnieuw - vroeg op gelopen achterstand (0-2) wist om te buigen in een overwinning (5-2). Barry van der Hooft Hoek Reguillo Vandepitte, die voor het eerst twee keer scoorde voor Hoek, du elleert met Stedoco-speler Bram van Eijk (5). Dolle vreugde bij Hoek na de 3-2 van Roycel James, die wordt besprongen door reservedoelman Nicholas Skve- rer. Karim Bannani (links), Alexander Embrechts, Steven Smulder, Reguillo Vandepitte en Jonathan Constansia (23) vieren het feestje mee. fotos peter nicolai a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37