Cr Exclusieve feestwijn €49' €X- 8 WIJNBEURS HANDBAL WK VOOR VROUWEN IN JAPAN PG12PR WIJNBEURS.NL/FEEST maandag 9 december 2019 Ze wordt vaak omschreven als de stille kracht. Laura van der Heij den (29), rechteropbouwspeelster in het Nederlands handbalteam, heeft inmiddels jarenlange erva ring en diverse prijzen op haar naam. Maar de schijnwerper zoekt zij niet. Ze laat het vaak over aan andere, meer extraverte spelers. ,,Een goed team moet verschil lende karakters hebben. Ik ben rustig. Stap niet snel op de voor grond." Van der Heijden brengt kalmte. Wanneer teamgenoten met ge spannen gezichten en een misse lijk gevoel een belangrijke wed strijd tegemoet gaan, denkt zij: dat heb ik gelukkig niet. Dan maakt ze een grapje om de spanning te doorbreken. Of ze begint over iets anders, niet-handbalgerelateerd, wat er ook maar in haar opkomt. ,,Dat helpt vaak. Ik ben niet snel van slag. Wat gezonde spanning, maar ik ben nooit echt zenuwach tig. Ik heb er vooral altijd zin in", zegt ze telefonisch uit Japan, nog voordat Nederland aan de hoofd ronde van het WK moet beginnen. Ze is telg uit een handbalfamilie, haar opa ging haar voor als keeper in het Nederlands team. Op haar vijfde stond Van der Heijden voor het eerst zelf in het veld, ze wilde nooit meer anders. Ze staat bekend als harde werker. ,,Ik heb er al veel trainingsuren opzitten." Haar on derhandse schot is een goed voor beeld van haar ijver. ,,Ik denk dat ik daar minstens tien jaar op geoe fend heb voordat ik het onder de knie kreeg. Dit toernooi lukte het een keer, na zo lang werken is het extra fijn als je zo kunt scoren." De clubspeelster in Duitse dienst, Van der Heijden speelt bij Bietigheim, had op het moment van spreken al meerdere grapjes gemaakt tegen bekende Duitse concurrenten, met wie de Neder landse ploeg een hotel deelt. ,,Over wie er zou gaan winnen. Op een speelse manier." Die grapjes van Van der Heijden, winst voor Ne- >oroM/ij derland, kwamen niet uit. Nog geen dag na het gesprek verloor Nederland van Duitsland. Van der Heijden scoorde de eer ste twee Nederlandse doelpunten, in een lange, rommelige periode waarin Oranje moeilijk uit de startblokken kwam en Duitsland al snel uitliep naar drie punten verschil. Nederland kwam terug, leidde in de rust met een punt ver schil, maar Duitsland domineerde uiteindelijk de tweede helft en won met 23-25. Het is een dure nederlaag. Met winst had Nederland al met een half been in de halve finale van vrijdag kunnen staan. Van de zes WK HANDBAL Programma Stand teams in de poule in de hoofd ronde was Nederland de enige met vier punten en ging daardoor aan de leiding. Die voorsprong is in middels verdwenen, wat de druk op de wedstrijden van vandaag om 10.00 uur tegen Denemarken en woensdag tegen Zuid-Korea ver groot. YfOOt Nu slechts GO Van der Heijden stille kracht Ze krijgt bij lange na niet zoveel aandacht als Tess Wester of Es- tavana Polman, maar brengt rust. Een profiel van Laura van der Heijden, een van de vaste waarden in het Nederlandse handbalteam. Lisette van der Geest Rotterdam/Kumaamoto Wm Van der Heijden wordt in de mangel genomen door twee Duitse tegenstanders. foto epa GROEP1 Vanochtend 10.00 uur Nederland - Denemarken Woensdag 07.00 uur Nederland - Zuid-Korea gespeeld pt (v-t) Duitsland 3 5 (78-75) 2 Nederland 3 4 (89-76) 3 Noorwegen 3 4 (78-74) 4 Servië 3 2 (86-89) 5 Zuid-Korea 3 2 (84-97) 6 Denemarken (70-74) Nummer 1 en 2 naar halve finales Maak kennis met de Wijnbeurs en profiteer nu van dit feestelijke pakket met 6 flessen, inclusief 4 kristallen wijnglazen van Schott Zwiesel t.w.v. 34,-. Nu voor de feestelijk lage prijs van slechts 49,- per pakket i.p.v. 94,-! Stevig en rond van smaak. Het hoge aandeel Merlot geeft een rijke, mollige textuur, de volrijpe Cabernets geven deze cuvée zijn cassis en romige kersenfruit. Speciaal geselecteerd voor de feestdagen. Geniet hiervan tijdens het kerstdiner bij rood vlees met wilde paddenstoelen, kruidige stoofpotjes a la Boeuf Bourguignon en oude kaas. 50% Merlot, 50% Cabernet. 13,5% alc. Nu van genieten tot 2028. 'Geen 18, geen alcohol' per pakket* KL.OT CABIIRM-1 GRATIS thuisbezorgd Gebruik kortingscode- Alleen geldig op dit pakket*- Bestel gemakkelijk online op Aanbod geldig t/m 18 december 2019 Telefonisch bereikbaar ma. t/m vrij. 8.30 -18.00 uur, za. 8.30 -14.00 uur (0294 - 788 103) Maximaal 2 pakketten per klant, niet geldig i.c.m. andere acties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36