i voor de ultieme droomweek AZ staat Koevermans: 'Soms haalt de tijd je in' 3 Gisteren in Arnhem reageerde de voor malig proftennisser. ,,Ik kan me voorstellen dat als mensen die passage lezen daar vra gen over komen'', aldus Koevermans, die in november 2018 die uitspraak deed. ,,Als je kijkt wat er het afgelopen jaar is gebeurd bij Feyenoord, dan haalt de tijd je soms in. Bij mijzelf is dat ook ontstaan, vooral de laatste vijf maanden na het vertrek van Jan de Jong. Door zijn plotselinge vertrek heb ik, ook om de club te helpen, het werk noodgedwongen moeten doen. Zaken van een algemeen di recteur gingen steeds beter en ik kreeg er veel energie van. Ik dacht: mocht het nog een keer voorbij komen, dan zou ik het toch wel willen.'' Terwijl toen toch ook al een tijdje duidelijk leek dat J0rgensen, Sinis- terra en Berghuis het simpelweg niet zouden gaan doen in Arnhem. ,,Dan kijk ik dus ook al een beetje verder dan alleen vandaag'', zei Ad vocaat. Dat antwoord mocht mysterieus klinken, maar liet aan duidelijkheid eigenlijk niets te wensen over. Fey- enoord heeft op de bank momen teel simpelweg geen speler die het gebrek aan scorend vermogen op lost en daarnaast hoopt de trainer AZ slecht barrières en breekt records bij de vleet. Nu wacht een droomweek. Op Old Trafford tegen Manchester United en de eredivisietopper tegen Ajax in het eigen stadion. Nik Kok Zwolle De eerste voortekenen van een droomseizoen tekenden zich af in door het vertrouwen te blijven ge ven aan zijn aanvallers, zodat het zich uiteindelijk zal uitbetalen. ,,Het zag er bij ons heel aardig uit na de pauze'', zei Advocaat. ,,Alleen dat scoren. De bezetting voor het doel was ondermaats op de mo menten dat we via de zijkanten doorkwamen. En dat gebeurde nog al eens.'' Duw in de rug Feyenoord kwam eigenlijk alleen in de openingsfase in de problemen. september in de wedstrijd in de Kuip waar eindelijk weer eens ge wonnen werd van Feyenoord. Daarna won AZ ook in Eindhoven van PSV terwijl met de overwinte ring in de Europa League een vol gende ambitie werd bereikt. Zaterdagavond in Zwolle, in de wetenschap dat Ajax de dag ervoor verloor maakte de club wederom geen fout. Ook als de unieke moge lijkheid zich voordoet om dichter bij Ajax te komen en er niks anders dan een overwinning van de club wordt verwacht, levert AZ. De be loning daarvoor moet komen in de aanstaande droomweek met liefst drie fantastische cadeaus. Het eerste goede bericht zal mor gen moeten komen als de ge meente Alkmaar dan eindelijk VAR Jochem Kamphuis corri geerde Pol van Boekel, die een duw van keeper Nick Marsman in de rug van Richedley Bazoer onbestraft had gelaten. Tim Matavz miste de penalty, maar Marsman zou te vroeg zijn doellijn hebben verlaten. Dat bleek volgens de VAR niet zo en dus mocht de penalty niet wor den overgenomen. Feyenoord her stelde zich met Marcos Senesi als beste speler, maar het overwicht kon niet worden uitgedrukt in doelpunten. groen licht geeft voor het spelen van de topper tussen AZ en Ajax in het eigen AFAS-stadion dat sinds augustus niet bespeelbaar was van wege een dakinstorting. Dat groene licht komt er, zo weet iedereen bin nen de club bijna zeker. Vervolgens wacht donderdag Manchester United in de Europa League. AZ voetbalt niet vaak in le- Prettig om te zien dat Ajax ook gewoon kan verliezen gendarische stadions als Old Traf- ford. De keren dat de club San Siro en Camp Nou aandeed behoren tot een ver verleden en van de huidige selectie speelden alleen Jordy Cla- sie en Ron Vlaar al eens in het The atre of Dreams. ,,We willen eerste worden in de poule", blikte Ous sama Idrissi zaterdag vooruit. ,,In de eerste wedstrijd tegen United heb ben we laten zien dat we goed kun nen voetballen maar dat we onszelf niet hebben beloond." En dan is er dus opeens de kans om zondag in punten gelijk te ko men met het ongenaakbaar geachte Ajax dat afgelopen vrijdag punten verspeelde tegen Willem II. ,,Pret- tig om te zien dat Ajax ook kan ver liezen", zei trainer Arne Slot. ,,Want dat doen ze nooit in de ere- divisie. Dat is helemaal fijn als je weet dat je tegen ze moet spelen de volgende wedstrijd." Gezien de recente vorm van beide clubs mag AZ zich verheugen op een goed resultaat. Al is het al leen maar om het feit dat doelman Marco Bizot ook zaterdag tegen PEC Zwolle onpasseerbaar bleef in de eredivisie en de laatste zes wed strijden geen enkel doelpunt tegen kreeg. Ajax-doelman Andre Onana moest in die periode al zeven keer een goal toestaan. Met zijn 21ste clean sheet in dit kalenderjaar be geeft Bizot zich momenteel in een rijtje vol legendarische eredivisie keepers. ,,Iedereen is fit en sterk", zegt Idrissi. ,,En we staan iedere keer met plezier op het veld. Daar komen we ons bed voor uit." maandag 9 december 2019 trekker nu eens over? ARNHEM Mark Koevermans gaf gisteren uitleg over het feit dat hij in mei in het boek Over winnen van auteur Mark van Beek nog stellig had aangegeven geen alge meen directeur van Feyenoord te willen worden. ,,Omdat ik denk dat ik daar echt een aantal competenties in mis om dat goed te kunnen'', zei Koevermans, sinds verleden week officieel algemeen directeur van de club. ,,Dan komen er zaken op mijn bordje waar ik niet gelukkig van word.'' Mark Koevermans gisteren op de tri bune in de Gelredome. foto bsr/soccrates A Oussama Idrissi haalt uit voor één van zijn twee goals tegen PEC Zwolle. FOTO BSR Arne Slot Nicolai J0rgensen kan het na de wed strijd niet geloven dat hij niet heeft gescoord. Ook de spelers van Vitesse zijn teleurgesteld na de 0-0. FOTO PIM RAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31