Absurd weekend HUGO BORST Als Onana moet kiezen, kiest hij voor Ederson 0-0 2 EREDIVISIE VITESSE - FEYENOORD J0rgensen heeft weinig meer van koele kikker uit zijn eerste jaar Column Johan Cruijff Arena waren de mannen van Erik ten Hag het even helemaal kwijt. Laten we niet vergeten dat Willem II het sluw deed en verdiend won, maar als ze bij Ajax hoge ballen gaan geven in een strafschopge bied vol kopgrage Willem II'ers dan is er iets grondig mis. Het was een absurd weekend. PSV bleek zelfs te kunnen win nen. De elleboogstoten van Michiel Kramer gaan achteruit AMSTERDAM Het zinnetje uit spreken of opschrijven is zo sim pel, de praktijk zal lastiger zijn. Als Ajax-keeper Onana morgenavond in weer zo'n klassiek avondje Champions League tegen Valen cia de nul houdt, horen de Am sterdammers weer bij de beste zestien ploegen van Europa. Of hij in de beste vorm van zijn leven is? Onana voelt aan zijn sik en begint te lachen. ,,De laatste twee wedstrijden heb ik twee doelpunten tegen gekregen, dus volgens mij heb ik geen recht van spreken.'' Het is wat te bescheiden van de doelman uit Kameroen die wekelijks beter wordt. Vorige week in Parijs tijdens de uitrei king van de Gouden Bal kwam hij op plek zeven terecht van beste keepers ter wereld. Is plek zeven reëel? ,,Weet je wat het is. De ene keer ben je als keeper alles, de vol gende keer niets. Dat heb ik wel geleerd van deze job. Na Ajax-Tot- tenham Hotspur vorig jaar vroeg niemand of ik de beste van de we reld was.'' Als Onana echt moet kiezen, pakt hij Ederson van Manchester City als allerbeste. ,,Ik houd van zijn stijl. Hij kan geweldig mee- voetballen, is sterk in de één-te gen-één. Goed op de lijn. Het neemt veel risico. Er zijn zoveel goede keepers, maar hij spreekt mij het meest aan.'' Morgenavond gaat het niet om de strijd of vergelijking met an dere keepers. Over de huidige staat van Ajax zegt hij, refererend aan de zwakke generale tegen Willem II. ,,Soms is het goed om te verliezen. Ik zie het als een wake-upcall. Niets om ons heel voor zorgen om te maken. We we ten allemaal hoe belangrijk de wedstrijd tegen Valencia is. Dat hoeft niemand ons te vertellen.'' 'Een koninkrijk voor een spits', dat roept Feyenoord al weken. De Rotterdammers creëerden gisteren tegen Vitesse volop kansen maar er werd niet gescoord. En dus hoopt Advocaat op een extra aanvaller. Arnhem Als de nieuwe technisch directeur Frank Arnesen inderdaad al een versterking op het oog heeft om Feyenoord na de winterstop aan vallend sterker te maken, dan doet hij er misschien goed aan om de beelden van de laatste drie wed strijden van de Rotterdammers op een usb-stick te zetten. Mocht de kandidaat immers twijfelen of Feyenoord iets voor hem is, dan kan hij bij het afspelen zien dat er wel iets te halen valt in Rotterdam Zuid. Zeker als de des betreffende speler nog een ticket voor het EK moet afdwingen, Fey- enoord gaf eerder aan het in die ca tegorie te zoeken, liggen er volop kansen. Tegen Rangers FC en PEC Zwolle miste de aanvalslinie van Feyenoord voor de pauze een kar renvracht aan kansen. Gisteren in Arnhem tegen Vitesse ging het vooral in deel twee mis. De be leidsbepalers van Vitesse hoopten met Joseph Oosting als interim trainer ongetwijfeld op een schok effect, maar behoudens de boei ende openingsfase, was er voor Feyenoord weinig aan de hand in het Gelredome. Maar een tweede helft met een enorm overwicht, een fors aantal kansen en mogelijkheden lever den geen enkele treffer op. ,,We gaan stapje voor stapje vooruit'', zei Steven Berghuis na afloop. ,,Dan had niet met stapjes maar met flinke stappen kunnen zijn als wij de kansen hadden afgemaakt. Tegen Vitesse, maar eerder ook te gen PEC en Rangers.'' Het rendement laat ernstig te wensen over bij Feyenoord. Steven Berghuis, Nicolai J0rgensen, Luis Sinisterra, Orkun Kökcü, Eric Bot- teghin, Lutsharel Geertruida, nie mand wist in kansrijke positie keeper Remko Pasveer te passeren. Ritme Vooral Nicolai J0rgensen heeft weinig meer van de koele kikker die hij in zijn eerste seizoen als Feyenoorder was. De Deen ont beert na lang blessureleed ritme en vecht om zijn zelfvertrouwen te rug te krijgen. ,,Hij knokt, maar hij had wel de wedstrijd moeten be slissen'', zei Dick Advocaat. De Hagenaar is al een tijdje mild over de spits, die kort voor tijd oog in oog met Pasveer de bal over het doel schoot. Zoals ook aanvoer- der Berghuis het voor zijn ploeg genoot opnam. ,,Hij komt wel steeds in de positie'', zei Berghuis, die zelf ook een grote kans had. Dick Advocaat klopte in het ver leden wel vaker aan bij beleidsbe palers van de clubs waar hij werkte om in de winterstop de transfer markt op te gaan. Maar dit keer lijkt dat meer dan ooit gerecht vaardigd. Het gaat volgens de trai ner om één aanvallende impuls en niet om meerdere. ,,Maar die ze kerheid hebben ze mij nog niet kunnen geven'', zei Advocaat. De trainer wisselde pas kort voor tijd voor het eerst toen hij Sam Larsson binnen de lijnen bracht. kunde is. Maar dat profvoetbal lers een dag uitkiezen om collec tief te falen is speciaal. 8 december was de ergste voet balzondag van dit kalenderjaar. Van de zaterdagavond herinner ik me Michiel Kramer. Zijn elle boogstoten gaan achteruit. De re cidivist had Wout Brama veel harder en voller kunnen raken. Hopeloos uit vorm, denk ik. ADO Den Haag-FC Twente werd 0-0. De onkunde gestold in één mo ment: Danny Bakker voorkomt met het hoofd een zeker doel punt van Michiel Kramer. Voor de goede orde: Bakker en Kramer spelen bij dezelfde club. Die zelfde avond gingen de VVV'ers John Yeboah en Haji Wright al leen op Dennis Telgenkamp af, de keeper van FC Emmen. Als Yeboah de bal zou afschuiven naar Wright had VVV op 2-0 gekomen. Hij verrotte het, deze voetbalprofessional, Yeboah schoot op de doelman. en de nasleep ervan - penalty, gestopt, overnemen, VAR, niet overnemen - daar hebben we het dan over. Maar ik vind dat je zo'n draak van een wedstrijd moet ophangen aan de splijtende diep tepass van Leroy Fer. De bal ein digde in een niemandsland. De een was daarover verbaasd, de ander schoot in de lach op die bal. Want er stond daar niemand, en niemand was er op weg naar toe. Het was een parodie op een splijtende dieptepass. Niet alleen Fer was gisteren slecht. Vitesse-Feyenoord was een zeer slechte wedstrijd. En daarna kwamen RKC-Heeren- veen en FC Groningen-FC Utrecht voorbij. Die wedstrijden waren ook zeer slecht. En toen kregen we nog Sparta-Heracles voorgeschoteld. Dat was echt het dieptepunt. Volgens OPTA was de passnauwkeurigheid gisteren op vijf na het laagst van alle ere divisiewedstrijden dit seizoen. Ik heb jarenlang in de onderaf deling van de Rotter damse voetbal bond ge speeld. Ik weet wat maandag 9 december 2019 GO Op vrijdagavond bleek Ajax het niet meer te kunnen. In de Wie haalt de Mikos Gouka I VITESSE - FEYENOORD 1 Opstellingen Pasveer Marsman Lelieveld Geertruida Doekhi Botteghin Obispo Senesi Clark Malacia Bero Toornstra Bazoer Fer Foor Kokcü 81. Honda Berghuis Dicko Jorgensen 75. Grot Sinisterra Matavz 88. Larsson Linssen 15 Doelpogingen 21 45% Balbezit 55% 7 Overtredingen 114 4 Hoekschoppen 3 3 Buitenspel 3 Feyenoord speelde voor het eerst sinds 14 oktober 2017 (thuis tegen PEC Zwolle) in de eredivisie doelpuntloos gelijk. Reddingen keeper Scheidsrechter: Van Boekel Toeschouwers: 16.455 De opwinding over de duw van Feyenoord- doelman Nick Marsman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30