Engel Reinhoudt wint prijs voor behoud streektaal «lil Babbelaars mogen 'gratis' winkelen Veel schade na brand in Hof Keizersweel 2 maandag 9 december 2019 De prijs wordt jaarlijks uitgereikt door de Zeeuwse afdeling van het Prins Bernhard Cultuurfonds. En gel Reinhoudt is vooral bekend vanwege het componeren en zin gen van liedjes in het Zeeuws. Eén van zijn bekendste nummers is Een bolus bie de koffie. Maar de inwoner van 's-Heeren- hoek houdt zich op meer manieren bezig met de Zeeuwse streektaal. Zo is hij één van de schrijvers van de rubriek Streektaal in de PZC, brengt hij verhalen en gedichten uit en vertaalt hij kinderboeken naar het Zeeuws. Dat deed hij on der meer met Nijntje en Boer Boris. Reinhoudt kreeg de onderschei ding in 't Kerkje van Ellesdiek, het centrum voor cultuur en levensbe schouwing waarvan hijruim 20 jaar geleden de initiator was. Aan de Goessche Diep Fondsprijs is een geldbedrag van 2500 euro verbon den. Eerdere winnaars waren Joost Adriaanse, Chiel Jacobusse, Peter Sijnke, Gerard Lepoeter en en Peter Meininger. DE STELLING Vandaag: Danny Vera is de beste Zeeuwse artiest Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters PRETT1SE FEEST&ASEN EN EEN GELUKKl©., V/EER WK EEM WEEK 't maar: ik kan 'm terugsturen openmaken Tiener beroofd door twee jongens Politie volgt online dief van iPhone SINT-ANNALAND Mannen stelen drie kerstbomen Bezoekers kunnen snuffelen tussen vintage-, duurzame- en FAIR fas hion lifestyle producten. Er is on der meer kleding en serviesgoed. Hannah Meerhof-Twigt van Fair Fabulous: ,,Niet alles is gratis. We verkopen bijvoorbeeld producten van Leuk Zeeuws. De financiële op brengst van die dag gaat naar de Life Line van 3FM die dit jaar het ge vecht tegen mensenhandel aan gaat." Samenzijn Maar het meeste mogen de mensen 'gratis' meenemen. ,,In ruil vertel je iets aan ons", legt Hannah uit. „Waarom je speciaal dat ene cadeau wil geven, hoe jij je ochtend bent begonnen, waar je gister aan moest denken, wat je straks gaat doen, wie ga jij morgen helpen, hoe ben jij met de ander bezig? Kortom, alle verhalen zijn welkom. Het idee van 'betalen met verhalen' past hele maal in de kerstgedachte: het gaat niet om de cadeautjes onder de kerstboom, maar om het samenzijn met anderen. Wij willen de verha len, wensen, dromen en het denken van de mensen uit de buurt laten horen. En die delen, zodat je elkaar ook weer z^et." Het is de bedoeling om de mooi ste verhalen vast te leggen en te de len met de buurt. ,,Hoe, weten we nog niet. Misschien komt er wel een expositie van foto's met stukjes tekst erbij." Overigens kunnen Wij willen de verhalen, wensen, dromen en het denken van de mensen laten horen mensen ook gewoon met geld beta len, als ze dat liever willen. ,,Je mag zelf kiezen wat je doet." De Groene Huiskamer Fair Fa bulous is gevestigd aan de Hoofd straat 26 in Wolphaartsdijk en is ge opend van 10.00 tot 16.00 uur. ,,Ik ben wel weer gekalmeerd, hoor. Het is gebeurd. Wat doe je eraan?'', zegt de eigenaar van de boerderij net buiten de bebouwde kom van Wemeldinge waar onder meer bij zondere dieren worden gehouden en workshops en kinderfeestjes plaatsvinden. ,,Die activiteiten von den plaats in de schuur die is afge brand en zullen een tijdje niet kun nen doorgaan'', zegt De Vos. ,,We proberen de computer straks aan te slingeren en zullen dan heel wat te lefoontjes moeten gaan plegen.'' De brand brak uit om kwart voor twee. Volgens De Vos waren er op dat moment zes mensen in de wo- ning - die pal tegen de schuur aan ligt - aan het slapen. ,,Mijn oudste zoon kwam op dat moment thuis en zag de rook. Maar ook mijn part ner was toen al wakker, omdat ze iets had geroken.'' Iedereen kon zichzelf in veiligheid brengen. De schuur bleek echter niet meer te redden en ook de woning liep forse schade op. ,,Daar gaan we een tijdje niet kunnen wonen'', aldus de eige naar. Kamelen Hij benadrukt dat ook de dieren nooit in gevaar zijn geweest. In de afgebrande schuur stonden geen dieren. Een paar kamelen zijn wel iswaar in veiligheid gebracht. ,,Maar die stonden in een ander verblijf'', zegt De Vos. ,,Omdat het daar ook heel warm begon te worden, heb ben we ze een eindje verderop ge zet.'' De honden en de kat van het gezin maken het ook goed. De brandweer was aanwezig met drie blusvoertuigen en wist het vuur uiteindelijk rond vier uur te doven. 3 dagen top hotel nabij Giethoorn incl. 2-gangendiner Engel Reinhoudt bij de presentatie van de Zeeuwse versie van Boer Boris in 2018. archieffoto marcelle davidse Engel Reinhoudt uit 's-Heeren- hoek heeft gisteren in 't Kerkje van Ellesdiek de Goessche Diep Fondsprijs 2019 ontvangen. Deze eer viel hem ten beurt van wege zijn inzet voor het levend houden van de Zeeuwse streek taal. Cornelleke Blok Ellewoutsdijk Reageer op pzc.nl Weekend: Ik heb nu al zin in kerst 917 reacties TH VROES MA ZE3 OF HEM VOLGENDE WEEK PAS VLISSINGEN Een 13-jarige jongen is zaterdagavond op het Baskensburgplein in Vlis- singen bedreigd en be roofd door twee jongens van ongeveer 15 jaar oud. De Vlissinger stond met een andere jongen op het Baskensburgplein, toen hij mondeling werd be dreigd. Het tweetal be roofde hem van zijn setje oordopjes en sloegen op de vlucht. De jonge over vallers droegen beiden op het moment van de diefstal een gewatteerde North Face jas met een muts over hun hoofd. Ze hadden beiden een don kere huidskleur. MIDDELBURG Een 35-jarige man is za- termiddag opgepakt voor het stelen van een iPhone en enkele pinpas sen in een supermarkt in Middelburg. Hij vluchtte in een taxi en reed kris kras door Zeeland. Alleen wist hij niet dat zijn vluchtroute online live was te volgen via de functie 'Find My iPhone'. De politie zette de ach tervolging in en kon hem zo eenvoudig traceren. Op de Keersluisbrug in Vlissingen zagen agenten de dief in een taxi zitten. Ze reden de wagen klem en arresteerden hem. De vrouw kreeg haar gesto len spullen terug. De kerstsfeer is even een stuk minder in de Voorstraat in Sint-Anna- land. Drie verlichte kerstbomen in de straat werden zaterdag rond 22.30 uur gestolen door mannen in een bestel auto. ,,Zo brutaal! Dat doe je toch niet? Blijf er gewoon met je fikken vanaf", zegt winkelier Anja Wielaard. In het winkelgebied plaatste de onderne mersvereniging vorige week kerstbomen van 1,50 meter hoog. In een pot, met een timer voor de verlichting en vastge bonden aan een lan taarnpaal. Een kerstcadeau kopen zonder geld: dat kan zaterdag 14 de cember in De Groene Huiskamer in Wolphaartsdijk. „Betalen kun je met een verhaal", aldus initia tiefnemer Hannah Meerhof- Twigt. Ondine van der Vleuten Wolphaartsdijk - Hannah Meerhof-Twigt, Fair Fabulous ,,Tja, binnen ziet het er inder daad niet zo fraai uit." Eigenaar Peter de Vos van Hof Keizers weel in Wemeldinge reageert zaterdagochtend nuchter op de brand die 's nachts een schuur in de as legde en zware schade toebracht aan zijn woning. Rob Paardekam Wemeldinge Fletcher Hotel De Eese-Giethoom V 2 overnachtingen in een 2-persoonskamer V 2 x uitgebreid ontbijtbuffet t.w.v. 33,00 p.p. V 1 x 2-gangendiner t.w.v. 27,50 p.p. Zoover beoordeling: 8,4! Hotel op ca. 30 min. van Giethoorn hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur l 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2