Radioweek W O Europese 'Oscars' naar 'The Favourite' 22 MEDIA CULTUUR VINCENT LUISTERT RADIO Een nummer 1-hit was het niet, maar Danny Vera raakte veel harten met 'Roller Coaster'. Het persoonlijk getinte nummer is nu met een vierde plaats de hoogste binnenkomer ooit in de Top 2000. TOP2000 ROLLER COASTER at ik afgelopen week zoal hoorde: 1. Ongehoord is alweer een oprichter armer. Haye van der Heyden trok zich terug nadat bleek dat Holocaustontkenners op Ongehoord on gehoord blijven, wat betreft de overige oprichters van Ongehoord, waarin ik ze overigens volkomen gelijk geef. Van der Heyden wil nu zelf een nieuwe omroep oprichten, waarop iedereen die bij Ongehoord ongehoord blijft, een platform kan krijgen. Behalve aan Holocaustontkenners moe ten we dan denken aan Top 2000-haters, mensen die geloven dat het klimaat onder invloed van ons handelen verandert, en Haye van der Heyden zelf. Er heeft zich al één lid voor zijn nieuwe omroep aangemeld. 2. We zijn tot eind augustus volgend jaar weer verlost van de pietendiscussie. Op diverse sta tions reutelde men deze week nog wat door over het inmiddels na de brexit meest irritante debat- onderwerp van het jaar, tot de louterende radio stilte op pakjesavond intrad. Tip voor volgend jaar: vier Sinterklaas op de radio zonder webcams, dan maakt de kleur van Piet niets uit. 3. Ozosnel was het land nog niet uitgedraafd of Sky Radio werd al Christmas Station. Het kaars vet druipt tot 26 december uit je radio. Houd af stand, voor je het weet ben je de kerst al over een week kotsbeu. 4. Gerard Ekdom, Radio 10, heeft zijn eigen kerstkaarten gemaakt. Dat doen honderddui zenden mensen, maar bij Gerard is dat nieuws, omdat hij op de radio is. Ook hiervoor geldt: pas op, het is nog lang tot de kerst. 5. Op datzelfde Radio 10 is de Top 4000 begon nen, de lijst met de allerbeste muziek van de af gelopen vijftig jaar. Het is de Top 2000 maar dan twee keer zo lang. Bohemian Rhapsody van Queen staat ook hier op 1, maar dat houden ze nog even geheim, het moet wel spannend blijven. De top 10 is gewoon weer zoals-ie altijd is, gezellig, je weet wat je krijgt. Toto, Michael Jackson, Led Zeppelin, Eagles, Coldplay, Phil Collins... Nee toch niet hele maal. Danny Vera staat erin, dat is een Zeeuwse singer-songwriter. Die gast nestelt zich opeens tussen Billy Joel en Guns N' Roses in met zijn tijd loos klinkende lied Roller Coaster. 6. Radio 538-deejay Frank Dane liet zich weer eens van zijn doofste kant horen door te stellen dat er geen goede vrouwelijke deejays op de radio te horen zijn. Hij hoort alleen zijn eigen arrogante blaaskakerige seksistische machogebral. Luister naar 3FM Dane, daar hoor je ze. maandag 9 december 2019 Dj stopt met 'Bureau' Start nieuw seizoen In de De slimste mens nemen op 23 december Lisa Westerveld, Rutger Vink en Debby Gerrit sen het tegen elkaar op. An dere kandidaten in het nieuwe seizoen zijn onder meer Ingmar Felicia, Viggo Waas en Josje Huisman. erwijl hij zijn nieuwe liveplaat aan het inpakken was in zijn kelder in Middelburg, kreeg Danny Vera een be richtje van zijn nichtje: 'Gefeliciteerd, gast met plek vier.' De zanger luistertde niet naar Radio 2 en had geen idee waarover ze het had. Met prijzen heeft Danny Polfliet (42), zoals hij echt heet, wei nig op. Maar dat zijn nummer Roller Coaster op de vierde plek was bin nengekomen in de Top 2000, sloeg de zanger met stomheid. ,,Dit betekent dat een heel land een nummer mooi vindt'', reageerde hij. ,,Mensen hebben zonder overleg een liedje ingevuld, omdat ze het leuk FILMPRIJS Videoboodschap gin Anne (1665-1714). De hoofd rolspeelster moest zelf verstek laten gaan en sprak een korte videoboodschap uit. Hetzelfde deed Antonio Banderas, uitge roepen tot Beste Acteur voor Pain and Glory waarin hij een alter ego van regisseur Pedro Almodóvar speelt. Hij had thea terverplichtingen in Spanje. De Franse actrice Juliette Bino che, bekroond met een oeuvre- prijs, bedankte in haar accepta- tiespeech onder anderen de kindermeisjes die zij door haar verplichtingen op filmsets in de loop der jaren heeft versleten. -Ab Zagt Quote van de dag Het was iets eenmaligs en het cijfer verandert daar niets aan. RADIOSHOW Jeroen Kijk in de Vegte neemt afscheid van zijn NPO Radio 2-show Bureau Kijk in de Vegte. Dat maakte de dj gistermiddag zelf in het weke lijkse pro gramma be kend. Emmely de Wilt neemt het stokje vanaf 5 januari over. SLIMSTE MENS ■u GO Danny Vera brak dit jaar bij het grote publiek door met 'Roller Coaster'. foto anp 'Dit betekent dat het hele land het mooi vindt' Mark den Blanken Het komische kostuumdrama The Favourite van regisseur Yorgos Lanthimos is in Berlijn de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de Europese versie van de Oscars, The Eu ropean Film Award. De Britse film, met Olivia Col man (The Crown) in de hoofd rol, won in acht categorieën en vestigde daarmee een record. De film versloeg onder meer de Spaanse inzending Pain and Glory van Pedro Almodóvar en het omstreden J'accuse van Roman Polanski, die niet naar Duitsland was gekomen. Nieuwe beschuldigingen over een verkrachting van een jonge actrice in de jaren 70 leidden tot een oproep van filmmakers om de vier nominaties voor J'accuse te annuleren. De Euro pese Film Academy gaf echter geen krimp. Dat was ook niet nodig, want de laatste film van Polanski won geen enkele prijs. Zoals verwacht won de En gelse Olivia Colman, die eerder dit jaar bij de Oscars in Holly wood en op het Filmfestival van Venetië was bekroond, de on derscheiding van Beste Actrice voor haar vertolking van konin —Jack Spijkerman over speculaties over een terugkeer na de hoge kijkerswaardering voor Kopspijkers in DWDD.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22