JOL ijft historie Danny Vera s Hoek toont veerkracht Kabinet wil leraar niet overladen met verplichte vakken Walcheren Roller Coaster komt binnen op 4e plek in Top2000 Derde divisionist buigt 0-2 achterstand om naar 5-2 winst tegen Stedoco invoering van het nieuwe leerplan. Dat blijkt uit de kabinetsreactie op de plannen voor een nieuw les pakket, die minister Arie Slob voor het basis- en voortgezet onderwijs vandaag naar de Tweede Kamer stuurt. In oktober kwam een werkgroep van leraren en schoolleiders met de eerste plannen voor een heel nieuw lespakket voor basisscholen en de onderbouw van middelbare scho len. Het huidige leerplan is meer dan dertien jaar geleden bedacht en volgens onderwijs en politiek is het tijd voor vernieuwing, zodat bij voorbeeld ook digitale vaardighe- den en burgerschap een plekje krij gen. Het onderwijs kampt momenteel met grote problemen zoals het lera rentekort en hoge werkdruk. De ChristenUnie-bewindsman Het kan niet zo zijn dat de optelsom van de voorstellen niet goed uitvoerbaar is schrijft dat een nieuw lespakket - en alles wat bij de invoering komt kijken - 'als een extra belasting' kan worden ervaren. Minister Slob begrijpt dat, maar hij wijst er tegelijkertijd op dat de overheid de plicht heeft te zorgen dat de onderwijsdoelen 'blijven aansluiten op de vraag van de sa menleving, de arbeidsmarkt en het onderwijs zelf'. In de voorstellen van de werk groep werd al geadviseerd het nieuwe lespakket niet helemaal 'dicht te timmeren' om scholen de mogelijkheid te geven ook eigen vakken aan te bieden, die aanslui- ten bij de visie van de school. Volgens Slob moet de 70/30-ver- deling 'het vertrekpunt' zijn van de verdere ontwikkeling van het geac tualiseerde lessenpakket. Het nieuwe lespakket moet in school jaar 2023-2024 overal zijn inge voerd. Wel wil hij zeker weten of het nieuwe lespakket echt korte metten maakt met de overbelasting in het onderwijs. ,,Het kan niet zo zijn dat de optelsom van de voorstellen in de praktijk niet goed uitvoerbaar is." Ook blijft het volgens minister Slob aan de scholen zelf hoeveel tijd ze besteden aan alle vakken. maandag 9 december 2019 Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 »P22 Bedankt, Baloo! Dianne Kik uit Middelburg hing zaterdag een kaartje voor haar hulphond Baloo in de kerstboom van tv-presentator Joris Linssen die naar Zeeland kwam voor opnamen van zijn programma Joris' Kerstboom. „Baloo mag binnenkort met pensioen. Negen jaar heeft 'ie voor me gewerkt'', vertelt Dianne. „Mijn andere hond Joyca heeft net de opleiding afgerond. Ik wil Baloo bedanken voor alles wat 'ie gedaan heeft. Ik vind dit een mooie manier, en ik weet eigenlijk niet hoe ik hem anders moet be danken. Toen hij bij me kwam, was ik nog opgenomen in een psychiatrische instelling; nu woon ik zelfstandig. Het gaat su- pergoed. Zonder hem was ik er niet meer geweest. Hij maakt me wakker uit nachtmerries, houdt me tegen als ik gevaarlijke dingen wil doen, en voelt het aan als ik een paniekaanval krijg. Hij helpt me ook met uitkleden en met opruimen in huis. Ge lukkig mag hij na zijn pensioen nog wel bij me blijven wonen." P16 foto ruben oreel SPORT9 School mag een derde van de lessen zelf gaan invullen Scholen krijgen de vrijheid om 30 procent van de lessen naar eigen inzicht in te vullen. Het ka binet wil in het nieuwe lespakket voorkomen dat leraren worden overladen met vakken die ze 'moeten' geven. Nu is het les- aanbod nog grotendeels dicht getimmerd door het landelijke lespakket. Hanneke Keultjes Den Haag Het kabinet bekijkt ook of er extra geld of andere ondersteuning nodig is om het onderwijs te helpen bij de —Arie Slob, minister van Onderwijs Talrijke buien lokaal met onweer pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1