Wintermarkt trekt veel volk IN DE REGIO 18 WALCHEREN Veere zoekt naar oplossing Cultuurhuis Middelburg vreest einde kunsteducatie MIJN DORP, MIJN STAD maandag 9 december 2019 Die hebben zo'n regeling tot nu toe nog niet kunnen bedenken, zo blijkt uit een notitie van het dage lijks bestuur van de gemeente. Daarom is er meer tijd nodig. Het college hoopt in januari met een ge degen voorstel te komen dat stand houdt bij de rechtbank en Raad van State. Wethouder Arie Schot: ,,We willen geen juridisch geklier." Begin dit jaar voerde het Veerse college nieuwe regels in voor de ka merverhuur. Particulieren die plannen in die richting hebben, mogen per woning nog maar twee kamers aan maximaal vijf personen aanbieden. Ook moeten ze parkeer plaatsen hebben voor de auto's van de gasten. Overlast Het college kwam met deze regels omdat de kamerverhuur uit de hand begint te lopen. Huizen wor den opgekocht en omgebouwd zo dat de eigenaren vijf kamers kun nen verhuren. Dat leidt tot overlast in straten, vooral in de straten waar kamers worden verhuurd. Het college had in het nieuwe plan nog niets vastgelegd wat er moet gebeuren met particulieren die in 2018 of eerder al verhuren. Een deel heeft geen officiële goed keuring. In sommige gevallen heb ben ze wel mondeling toestem ming van de gemeente. In andere gevallen vindt de verhuur volstrekt illegaal plaats en wordt niet eens toeristenbelasting betaald. De afgelopen tijd voerde het col lege in het geheim overleg met de gemeenteraad om te onderzoeken wat mogelijk is. College en raad vinden volgens de notitie dat ieder een die verhuurt, een legale status moet krijgen. Fractievoorzitter Adri Roelse (DTV): ,,We willen namelijk geen financieel bloedbad onder de verhuurders." Wat hem betreft is het zelfs de vraag of de 'oude' ver huurders ook parkeerruimte moe ten hebben voor hun gasten. ,,In het verleden moest dat toch ook niet." Ook verhuurders die nooit toe ristenbelasting betaalden kunnen wat hem betreft gelegaliseerd wor den. Wethouder Arie Schot kan nog niet aangeven of dat ook ge beurt. Wel zegt hij dat de verhuur ders rekening moeten houden met een navordering van de belasting dienst. Aantonen Chris Maas (PvdA) wil vooral we ten om hoeveel verhuurders het gaat. ,,Hoeveel betaalden nooit be lasting, hoeveel wel? Hoeveel ver huurders hebben parkeerplekken en hoeveel gasten parkeren gewoon in de straat?" Maja Osté (VVD): ,,Mensen die kunnen aantonen dat ze verhuurd hebben, moeten gele galiseerd worden." Pieter Wisse (CDA) en Ad Maris (SGP/CU) den ken er ook zo over. Emile Calon Koudekerke Bram van der Panne uit Scharen- dijke staat ook dit jaar met zijn kraam met houten snuisterijen in de kas. Hij maakt thuis bijna alles zelf. Van vogelhuisjes tot en met MIDDELBURG Het Middelburgse Cultuurhuis hoopt dat de ge meenteraad alsnog steun geeft aan het plan om het pand Kuipers poort voor een 'redelijk bedrag te kunnen kopen'. De actiegroep Be houd het Cultuurhuis Kuipers poort roept de raad op 'een open, bruisend en kwalitatief goed aan bod voor kunst- en cultuureduca tie' te houden. Volgens Sylvia Radius van de ac- kaarsenhouders en wandthermo- meters. De zeventigjarige vindt het leuk om op de wat kleinere markten te komen. De grote doet hij niet. ,,Ze hebben mij ook ge vraagd voor de kerstmarkt in Düs- seldorf. Maar daar moet je alleen al 1500 euro betalen aan de huur van een kraam. Daar begin ik niet aan. Voordat je dat hebt terugver diend." Maar kleinere Duitse markten, daar staat hij graag. Want hij weet dat het Duitse publiek makkelijker koopt dan het Neder landse. „Nederlanders denken toch al snel dat ze het allemaal zelf kunnen. Duitsers niet, die kopen je spullen en zijn blij." tiegroep is het cultuurhuis 'een pijler van de culturele identiteit van Middelburg', Het dagelijks bestuur van de ge meente wil het pand echter zo snel mogelijk verkopen. Radius: ,,We hebben eigenlijk maar één vraag. Kies vanwege het maatschappe lijke gebruik, voor een redelijke verkoopprijs. Zodat wij het pand aan de Kuiperspoort tegen enigs zins behapbare kosten kunnen Van der Panne verkoopt ook klompen die omgebouwd zijn tot vogelhuisjes. ,,Ja, die lopen best goed." En wat vooral goed gaat, in Duitsland, zijn vetbollen met vo- gelvoer. ,,Die zijn niet aan te sle pen." Veel kijkers Iets verderop zit Carlo van Grem- berghe uit Kapelle met een hele boel zelfgemaakte paeremessen. Echt veel verkoopt hij er niet. ,,Er zijn hier wel veel kijkers." Ingrid de Reus stopt even om naar de messen te kijken. De Koudekerkse: ,,Wel mooi hoor, die messen. Maar wat moet je ermee?" blijven gebruiken. En waarmee het brede culturele aanbod duur zaam geborgd blijft." Als de gemeente kiest voor 'een eenmalig voordeel en niet voor structurele culturele voordelen' komt er volgens haar een eind aan meer dan vijftig jaar kunstbeoefe ning op deze plek. „Onbegrijpelijk voor een stad die de ambitie heeft om de Culturele Hoofdstad van Europa te willen worden." Natuurspreekuur Vergadering dorpsraad Zang Bluesroute KOUDEKERKE Verhuur kamers uit iIlegaliteit De gemeente Veere wil alle nu il legale kamerverhuur aan toeris ten legaliseren. Juristen zoeken momenteel uit op welke manier dat haalbaar is zonder dat de gemeente te maken krijgt met een groot aantal rechtszaken. Emile Calon Domburg Vele honderden mensen kwa men zaterdag weer af op de Wintermarkt bij Tuinderij Ke steloo in Koudekerke. „Vooral voor de gezelligheid", vertelt Carla Joosse uit Vlissingen. ,,We komen hier al jaren, zien hier veel bekenden en mis schien kopen we wel iets." OOSTKAPELLE Terra Maris in Oostka- pelle houdt woensdag het natuurspreekuur 'Daar vraag je me wat.' Deze middag beant woordt biologe Betty Ras vragen over natuur- vondsten en waarnemin gen. Het is ook mogelijk om biologische objecten uit oude verzamelingen te laten determineren. Het spreekuur is van 13.30 tot 15.30 uur. OOSTKAPELLE De stadsraad Oostka- pelle houdt woensdag een openbare vergade ring. Belangstellenden zijn om 19.30 uur wel kom in De Halve Maan, Schoolstraat 2 in Oost- kapelle. MELISKERKE Het Willebrordensemble voert woensdagavond de Ceremony of Les sons and Carols uit in Meliskerke. Lezingen uit het kerstevangelie wor den afgewisseld met koorzang en samen zang. Het optreden be gint om 20.00 uur en is in de Odulphuskerk in Meliskerke. - KA lv/> 5 Sugar Boy the Sinners treden op tijdens de Bluesroute in Vlissingen foto yuri van geenen VLISSINGEN In Vlissingen is vrijdag de Bluesroute. Om 17.00 uur wordt afgetrapt met optredens van Spider and the Fly en The Grit- moaners. Kaarten kos ten 10 euro in de voor verkoop en 13 euro aan de kassa. Meer info op bluesvlissingen.weebly. com. Sporthal De Cou- burg, 09.15-10.15 uur: Gymnastiekvereni ging 55plus; De Cou- burg, 13.00-16.30 uur: Biljarten; De Klimop, 13.30-16.00 uur: Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26, 13.30 14.30 uur: Gymnas tiek; 13.30-17.00 uur: Seniorensoos MIDDELBURG Pianoconcert Lestari Scholtes en Gwylim Janssens; Wijkcen trum het Palet, 13.30- 16.30 uur: Koersbal- club; Vergulde Baars, 13.30-15.00 uur: Volksdansen; Cinema Middelburg, 14.00 uur: 'Sorry We Mis sed You'; Wijkcen trum Getij, 19.30 uur: Improvisatieavond Theatergroep De Emoes; Van Eijkeren DanceMasters, 20.00-22.30 uur: Tangocafé VEERE Gymzaal Frans Nae- reboutstraat, 09.30 10.30 uur: Gymnas tiek voor 50+ VLISSINGEN Gymzaal de Combi- natie, Pablo Picass- oplein 120-126, 09.00 uur: Gymnastiek voor peuters die al zelf kunnen lopen, samen met een (groot)ouder; Gym zaal de Branding, Verkuijl Quakkelaars- traat 106, 16.00 uur: Kleutergym; Cine Café, Spuikomweg 3, 19.45-23.00 uur: Mr. Bright's Quiz Night, quizavond in teams van maximaal 5 per sonen WESTKAPELLE Achterweg, 19.30 20.30 uur: Wandel- bootcamp. Bram van der Panne uit Scharendijke op de Wintermarkt bij Kesteloo in Koudekerke. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 18