Hulde voor Danny Vera Arjen Baart nog aan kop in leraarverkiezing Bonbons Techniekopleidingen Scalda dichter bij huis 16 ZEELAND OPNAMES JORIS' KERSTBOOM Commentaar Het jaar is nog niet voorbij, maar we mogen nu al stellen dat 2019 het jaar van Danny Vera was. Zaterdag schreef hij muzikale historie, door met zijn liedje Roller Coaster op nummer 4 binnen te komen in de Top-2000, een door luis teraars samengestelde lijst van Radio 2. Consequent draagt de Middelburger uit dat hij geen muziek maakt voor prijzen of lijst jes. Dat hij nu met Roller Coaster de juiste snaar heeft geraakt bij heel veel mensen is natuurlijk (ook financieel) mooi meege nomen. Maar het zit niet in het voorhoofd van Vera. Hij wil ge woon mooie liedjes maken. Of ze nou scoren of niet. Dat siert hem. Al heel lang. Vera stond met zijn band Till Dawn begin deze eeuw eens in een lege gymzaal in Nieuwdorp. Hij trok voetballiefhebbers naar Porgy Bess in Terneuzen, die alleen maar kwamen omdat hij die man was die elke week op treedt in het praatprogramma van Johan Derksen. Maar in welke setting ook, hij hield altijd vast aan dat wat hij graag doet: americana-muziek maken. Zelfs toen Universal Music hem in 2004 aan de kant schoof. Dan maar even zonder pla tenmaatschappij. Hoe anders is het nu. Vera treedt op voor uitverkochte zalen en staat volgend jaar op Pinkpop. Het gaat veel te ver te stellen dat het succes van Vera nu 'de ultieme Zeeland-promotie' is. Hoeft ook niet, laat dat maar aan die andere Middelburgers (Aan de kust, Zoutelande) over. En toch hebben we na Bl0f, Ra coon en ook Emma Heesters wéér een Zeeuwse artiest om trots op te zijn. Gewoon, omdat hij al zo lang stug zijn eigen mooie liedjes maakt. Hij hield altijd vast aan dat wat hij graag doet: americana-muziek maken De spanning stijgt in de strijd om de wisselbokaal voor de beste leraar of lerares van Zeeland. Nog enkele dagen, dan sluit de stemming. Eco nomiedocent Arjen Baart (54) van de Christelijke Scholengemeen schap Walcheren in Middelburg gaat nog steeds aan kop in de strijd om de titel. John McLaggan (58), leraar En gels op het Pontes Goese Lyceum, staat op de tweede plek, op de voet gevolgd door biologiedocente Ma rieke de Clerck (27) van het Lode- wijk College in Terneuzen. Econo mieleraar Roy Weesepoel (23) van het Pontes Pieter Zeeman in Zierik- zee en biologiedocent Karin Frenks (22) van de SSG Nehalennia in Mid delburg staan respectievelijk op de vierde en vijfde plaats. ALMANAK Die Vlissinger was vaak op pad voor zijn reparatiewerk. Op een gegeven moment kreeg hij als dank van een klant een doosje heerlijke bonbons, beslist niet over de datum. Hij zette dit doosje in de bedrijfskantine neer, maar hij paste de datum zo aan dat het leek alsof ze ver over Bijna tweeduizend mensen brachten tot nu toe hun stem uit voor de leraarverkiezing van de PZC. Stemmen kan nog tot donder dag 12 december 12.00 uur. Je kunt je stem uitbrengen via de website www.pzc.nl/besteleraar. Je ont vangt daarna een link in je e-mail- box om je stem te bevestigen. Stemmen op de beste leraar kan nog tot donderdag 12 december om 12.00 uur De wisselbokaal voor de beste le raar of lerares van Zeeland wordt vrijdag uitgereikt op de school van de winnaar. de datum waren. Dit om zijn collega's er van te weerhouden de bonbons op te eten. Na te rugkomst van een werkbezoek miste hij het doosje. Op zijn vraag waar de bonbons waren, kreeg hij als antwoord: ,,Die hebben we weggegooid, man, die waren ver over de datum." Scooterrijder raakt gewond bij val Voetganger op zebrapad aangereden Bij een ongeluk op de Kennedylaan in Terneu zen is vrijdagmiddag een voetganger aangereden door een auto. De man uit Sas van Gent raakte gewond en moest naar het ziekenhuis worden gebracht. De automobilist, een 25- jarige man uit Sluis, reed rond 17.20 uur over de Kennedylaan. De voet ganger liep op het zebra pad tussen de Aldi en de Leen Bakker toen hij werd aangereden. De man uit Sluis is mee genomen naar het politie bureau voor onderzoek. Hij bleek niet onder in vloed te zijn van alcohol of drugs. YERSEKE Drugsdealer op z'n verjaardag gepakt Presentator Joris Linssen was zaterdag in Middelburg voor de opnames van het televisie-programma Joris' Kerstboom. Presentator Joris Linssen riep zater dagmiddag op het Abdijplein in Middelburg iedereen op om een geliefde, vriend of familielid 'in het licht te zetten'. 'Ik mis je zo', 'de eerste kerst zon der mijn vader', 'omdat ze het al vijf jaar met me uithoudt', 'wij wensen onze lieve buurvrouw fijne dagen' en 'mijn wens is dat alle dieren goed verwend worden'. De enorme kerstboom van Joris Linssen werd zaterdagmiddag langzaam gevuld met warme, lieve, soms ontroe rende teksten. Tientallen mensen namen de moeite om een kaartje te schrijven voor een dierbare. Juist in de decembermaand willen ze hun familielid, vriend of geliefde in het zonnetje zetten. De opnames voor het televisie programma vinden niet alleen plaats in Middelburg. Dit jaar staat Joris' Kerstboom ook op pleinen in 's-Hertogenbosch, Alkmaar, Arn hem, Culemborg, Dokkum, Leer dam, Leiden, Steenwijk, Tiel en Valkenburg. Op 14, 15, 16, 18 en 19 december worden vijf korte afleve ringen uitgezonden van het pro gramma, rond 22.30 uur bij KRO- NCRV op NPO 2. Op zondag 20 de cember is de hoofduitzending om 21.05 uur, ook op NPO 2. onderwijs bieden en een zo breed mogelijk aanbod", zegt Véronique van de Reijt, directeur techniek van Scalda. Scalda hoopt dat door de maatre gel meer vmbo'ers voor een oplei ding in de techniek kiezen. Van de Reijt: ,,We merkten dat vooral Zeeuws-Vlaamse leerlingen met een vmbo-t diploma soms eerst naar de havo gingen, omdat ze Vlis- singen te ver vinden. We hopen dat ze wel voor het mbo kiezen, als ze de techniekopleiding in Terneuzen kunnen volgen." De studenten werktuigbouwkunde en elektro techniek moeten na anderhalf jaar hun studie vervolgen in Vlissingen. ,,Maar dan zijn ze daar waarschijn lijk meer aan toe." Jongeren die aan een mbo-oplei- ding elektrotechniek en werktuig bouwkunde (beide niveau 4) of maintenance (niveau 3 en 4) willen beginnen, kunnen vanaf volgend studiejaar dichter bij huis terecht. Scalda biedt de eerste anderhalf jaar van de opleidingen elektro techniek en werktuigbouwkunde weer in Terneuzen aan, maar stu denten kunnen ook nog steeds in Vlissingen terecht. Maintenance (niveau 4) wordt nu alleen in Ter- neuzen aangeboden, maar kan vanaf volgend studiejaar ook in Vlissingen gevolgd worden. ,,We willen zo veel mogelijk thuisnabij maandag 9 december 2019 II Cornelleke Blok Middelburg Tip? redactie@pzc.nl 'S-GRAVENPOLDER Een scooterrijder is gis termiddag gewond ge raakt, nadat deze ten val kwam bij 's-Gravenpolder. Om assistentie te verle nen werd een ambulan ceteam opgeroepen, die het slachtoffer na behan deling ook wegbracht. Het ongeluk gebeurde rond 13.25 uur bij de krui sing van de Bernhardweg Oost (N666) en de Baar- landsezandweg. Hoe de scooterrijder ten val kon komen is niet bekend. De scooter is door de po litie tijdelijk gestald in de omgeving van de plek waar de valpartij ge beurde. m TERNEUZEN De politie heeft vrijdag avond een man aange houden op de Molendijk in Yerseke. In de auto van de man werd co caïne gevonden. Agen ten zagen de man rijden en merkte zijn zenuw achtige rijstijl op. In de auto werden bijna twin tig 'ponypacks' met drugs gevonden. Dit zijn kleine envelopjes waar drugs in bewaard kun nen worden. Ook had de man een flinke hoeveel heid contant geld bij zich. De man, die jarig bleek te zijn, werd ver dacht van drugshandel. De drugs en het geld zijn in beslag genomen. Cornelleke Blok Middelburg Kijk op de site bij /video Opnames in Middelburg voor Joris' Kerstboom De zussen Jeannine Bovée (links) en Marian van Oers uit Oud-Gastel hangen kerstbal len in de boom voor hun over leden ouders Riet en Krijn. FOTO'S RUBEN OREEL Cornelleke Blok Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 16