Broer van VOORWOORD INHOUD Mijn oudere broer - laten we hem Jaap noemen - had de onhebbelijke gewoonte op de middelbare school louter negens en tienen te halen. Hij was modelleerling. Werkte hard en zorgde nooit voor problemen. En toen kwam de jongere Roos. ,,Ben jij echt familie van Jaap?'' zeiden de leraren op het Montessori Lyceum pesterig als ik m'n zoveelste onvoldoende haalde. En als ik weer eens de klas werd uitge stuurd of werd gestraft voor spijbelen, volgde steevast een opmerking in de trant van: 'dat zou Jaap nooit doen'. Reizen Nodig je een ex wel of niet uit voor de begrafenis? Pleegkind Ayron: Alle mensen zijn mensen, vind ik' Thrillerschrijver John Grisham was even in Nederland Het schaduwtje dat mijn broer achterliet is niets vergeleken met de slagschaduw die Jelka van Houten jarenlang heeft ervaren door alle aandacht voor haar wereldberoemde zus Carice. Ik kan me interviews herinneren waarin Jelka tot vervelens toe vragen kreeg over haar zus. Op het podium kon ze het soms niet laten ver ongelijkte grapjes te maken over 'het leven in de schaduw van...' Ik begrijp dat wel. Ik denk dat Matias Messi, George Obama of Chris Jagger niet te benijden zijn. Eén keer heb ik Jelka ontmoet. In de foyer van een schouwburg in Amstelveen vertelde ze dat ze alle dialogen van de speelfilm Theo Thea en de ontmaskering van het tenenkaasimperium inte graal kon reproduceren. Ze deed dat vervolgens ook, een minuut of tien lang. Het maakte een onuitwisbare indruk. Sindsdien zag ik haar overal, en in verschillende hoedanigheden: als actrice, maar ook als zangeres en komiek. In het interview van Annemart van Rhee verderop in dit magazine gaat het eindelijk eens niet over Carice maar over Jelka. Terecht, want met zo veel talent(en) is elke verge lijking met welk familie lid dan ook een beledi ging. Zullen we afspreken vanaf nu nooit meer iemand 'de broer of zus van...' te noe men? 04 Goeie zaak 06 Geld geluk 07 Egbert Jan 08 Jelka van Houten 15 Fijn spul 16 Rouwadvertenties 21 Monica 22 Noten kraken 23 Warme gezinnen 29 BV De Liefde 30 Lezen 36 Eten 38 43 Joost mag 't weten 44 Puzzelen Colofon Chef Anniek van den Brand Artdirection Henk Marseille Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving Sasja Kooistra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Marcel Wagenaar Medewerkers Edith Andriesse, Hans Avontuur, Monica Beek, Shody Careman, Daniël Cohen, Suzanne Eijgenraam, Wilmie Geurtjens, Ronald Giphart, Gijs Groenteman, Joost Hoving, Pieter Hulst, Jean-Pierre Jans, Annemarie Kleywegt, Maaike Lange, Rianne van der Molen, Marco Okhuizen, Jette Pellemans, Jolanda van der Ploeg, Joost Prinsen, Annemart van Rhee, Egbert Jan Riethof, Peter Sierksma, Studio Ski Reageren? magazine@dpgmedia.nl nFacebook @admagazine De foto op de voorkant is van Daniël Cohen. Mark Roos ZATERDAG 7 DECEMBER 2019 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 91