Wanneer mag je de mistlampen gebruiken? Consumentenbond: deze kinderstoel niet kopen Meer klachten over online winkelen De kerstvaren Mistletoe Sierappels Werkgever pakt dit jaar uit met kerstpakket Polystichum acrostichoides Blijft groen Zonder stekels Hulst is een kerstklassieker. De boom is weliswaar wintergroen, maar dat bete kent alleen dat hij het hele jaar bladeren verliest, in plaats van alles tegelijk in de herfst. En die bladeren prikken met hun gemene stekels door de meeste tuinhandschoenen heen. Dat maakt wieden in de buurt van hulst tot een crime. Gelukkig is er het type J.C. van Tol. Zonder stekels, maar met bessen, want daar draait het bij hulst natuurlijk om. Voor bessen heb je een vrouwelijke hulst nodig, want mannen zijn alleen goed voor de bestuiving. Van Tol is een vrouw. Voor de WJ BA kleine tuin is de Z] dwerghulst Ilex W V verticillata o# 4^ geschikt: geen ju stekels, ander halve meter I hoog en rode bessen. Winter- bes, zo wordt de Jfl bladverliezende hulst soms UaiMyMMUUiUI genoemd. JS| Kerstvaren is VÜ de vertaling van Christmasfern. De varen heet zo omdat hij'swin- ters groen blijft en het stevige blad kan worden gebruikt. In Noord-Amerika tenminste, want daar komt deze varen vandaan. Die herkomst houdt in dat de kerstvaren goed tegen vorst kan - hij groeit in het wild tot in Canada. Het is geen varen die bij elk tuincentrum te koop is, maar bij een specialisti sche kweker is hij wel te krijgen. Waarschijnlijk onder zijn Latijnse naam: Polystichum acrostichoi des. Een goede vervanger is de stijve naaldvaren, Polystichum aculeatum, die ook de hele winter groen blijft. Vrijbrief voor een kus Een parasiet die graag op de takken van |jk sierappels Ifp ^groeit, is de mistle- Lr toe. Met kerst in verband gebracht door het uit Engeland overge waaide gebruik om een maretak boven de deur te han gen. Daar is het een vrijbrief om iedereen ongevraagd om de hals te vallen en te kussen. Je kunt zelf mistletoe kwe ken door de bessen aan de tak van een sierappel te smeren. Maak een snee in de schors en plak de bes daarin. Ook op meidoorns en ge wone appelbomen wil de maretak groeien. Het vraagt wel geduld. Voor wie dat niet kan opbrengen zijn bij specialistische kwekers sierappelboompjes met mistletoe te koop: maretakkenman.nl. Feestelijk Wat is er feestelijker dan een boom vol glimmend rode appeltjes? Sommige sierap pels dragen hun vruchten tot diep in de winter en daar naast zijn veel variëteiten geschikt voor kleine tuinen. Red Sentinel is een middel grote boom met een ronde kroon en afhangende takken die met kerstmis volhangen met kersenrode appeltjes. Na de kerst kun je ze plukken om er gelei van te maken, maar je kunt ze ook laten hangen voor de vogels. Red Jade is een treurboompje - niet ho ger dan 2,5 m - met oranje rode appeltjes met de vorm en grootte van een eitje. Dan bedoel ik het ei van een merel en niet van een pimpelmees. Handig om te weten Noodzakelijk om te weten Wil je niet weten Leuk om te weten :EMBER 20' Kerstpakketten zijn onverminderd populair, de gemiddelde prijs stijgt en het 'uitreikmoment' is vaker 'een hele happening'. Voor werkgevers is dat een extra manier om waardering te tonen aan de medewerkers, zien leveranciers. Markt leider Makro - zo'n 1,5 miljoen pakketten per jaar - ziet een lichte stijging in de gemiddelde prijs: 35 tot 45 euro. Het bedrijf organiseert ook voor grote werkgevers uitreikactiviteiten. Artikel 34 van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens (RVV) uit 1990 zegt: 'Bij mist, sneeuwval of regen, die het zicht ernstig belemmert (zicht tot 200 meter), mogen bestuurders mist- licht aan de voorzijde voeren.' Nieuwe auto's hebben zelden nog mistlampen aan de voorkant. A\^ Van de Nederlanders die weleens online winkelen, heeft de helft klachten. Ze vinden het vooral vervelend dat pakketjes te laat worden bezorgd. Een derde klaagde hierover, meldt het CBS. Mensen hebben nu vaker klachten. In 2015 had nog 'maar' 40 procent problemen met online-aankopen. De Consumentenbond raadt het gebruik van kinderstoel Ultimo 3 af omdat de stoel om kan vallen terwijl er een kind in zit. Dat blijkt uit een test van de bond. De Ultimo 3 van fabrikant Quax is te gebruiken op tafelhoogte, keukeneiland- hoogte en als laag stoel tje. Op tafelhoogte bleek de stoel om te kunnen vallen bij zijwaartse be lasting, bijvoorbeeld als een kindje iets op de grond heeft laten vallen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 75