Ik ben de oudste van de tourfietsclub Terneuzen. Maar ik zit niet in de groep pensionado's 7 als je een beetje vooraan eindigt. Ik heb twee keer een marathon geprobeerd. En ben twee keer aan mijn lies geblesseerd geraakt. Tot der tig kilometer ging het goed. Dat was te doen naast mijn baan van zestig tot zeventig uur per week. Ik moet erbij zeggen: dankzij mijn vrouw Rina. We hebben drie jongens. Ik had geen omkijken naar de thuissituatie. Als ik zie hoe dat tegenwoordig gaat, hoe partners allebei werken en over alles afspraken moeten maken. Dan heb ik het gemakkelijk gehad." „Schaatsen. Dat heb ik in Eindhoven geleerd, op een 400 meterbaan. Ik heb vijf keer de alter natieve elfstedentocht in Oostenrijk gereden. En in 1997 de elfstedentocht in Friesland. Ik ben toen lelijk gevallen in een sneeuwrand, met een scheurtje in mijn schouder als resul taat." ,,In de garage startte een jonge, wat onbehou wen monteur een auto zonder de koppeling in te trappen. Ik stond ervoor. Mijn linkse been was af onder de knie. Zo gauw ik in het gips zat heeft de chauffeur van de directie me van het ziekenhuis naar de garage gereden en heb ik de monteur persoonlijk ontslagen. Ach, er is meer letsel. Ik ben van het lopen geleidelijk overge gaan op het fietsen. De Ronde van Vlaanderen, de Marmotte met alle beklimmingen tot 2600 meter hoogte. Ik ben wel dertig keer de Alpe d'Huez op gefietst. Als vrijwilliger rij ik regel matig stukken van de knooppuntenroute om te controleren of de borden in orde zijn. Ik zit 12.000 kilometer per jaar op de fiets, net zo veel als in de auto. En het letsel? Drie jaar geleden ben ik gevallen, ik brak mijn schaambeen. Om te revalideren ben ik met mijn rollator buiten gaan lopen. Het was een uitdaging om op mijn niveau terug te komen. Ik ben de oudste van de tourfietsclub Terneuzen. Maar ik zit niet in de groep pensionado's, als één van de 'wegcap- tains' doe ik gewoon mee met de jonge gasten." ,,Ik weet niet of ik nog een boek ga schrijven. Maar als ik bezig ben, wil ik het zo goed moge lijk doen. Het is iets scheppen. Net als toen ik een duivenhok bouwde. Het geloof speelt een rol. Laat ik het zo zeggen: als ik verhalen uit de bijbel citeer doe ik dat om een bevestiging te vinden in het geloof. Niet om me ervan los te maken, zoals Franca Treur. De bijbel is voor mij een bundeling verhalen. Als Jezus nu zou le ven, zou hij opkomen voor het milieu. We moeten niet altijd meer en meer willen. Schip hol uitbreiden, nog meer vrachtwagens op de weg, daar mag je best eens over nadenken. In derdaad, ik heb zonnepanelen op het dak." GO ZATERDAG 7 DECEMBER 2019 Jan Zegers met de vier boeken die hij schreef. foto camile schelstraete Het was lopen en... Dat was niet de enige keer dat je lichamelijk letsel opliep. Gaat het schrijven net zo enthousiast? Jan Zegers signeert zijn boek 'De dromer en het meisje' donderdag 19 december van 15.00 tot 17.00 uur in de bibliotheek van Ter- neuzen. Het boek (296 pagina's) is in de boekhandel verkrijgbaar voor 19,95 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 55