Met bolderman, nl naar Italië! I bolderman.nl Politiekorpsen in heel het land zuchten onder grote werkdruk, 'beveiliging van 4 Ronduit alarmerend is het beeld dat oprijst uit een enquête van deze krant onder burgemeesters en korpschefs. Kerntaken van het politiewerk schieten er steeds vaker bij in. Hoe kon het zover komen? zaterdag 7 december 2019 Sander van Mersbergen Rotterdam „De rek is eruit." „Het piept en kraakt." „Er vindt roofbouw plaats op agenten." Het zijn teksten die je verwacht van vakbondsleiders, niet van korpschefs en burgemeesters. Toch is het die laatste groep die deze woorden in de mond neemt, in ant woord op vragen van deze krant. Ze maken zich massaal grote zorgen over het politiewerk in hun regio. Dat juist de lokale autoriteit aan de bel trekt, baart zorgen. Burge meesters en korpschefs zijn verant woordelijk voor de veiligheid in hun regio. Als zij die niet meer kun nen garanderen, wie dan wel? De kiem voor hun alarmkreet ligt niet in Nederland, maar op de on bekende locatie waar Nederlands meest gezochte crimineel Ridouan Taghi huist. De algemene overtui ging is dat hij het was die vanaf die plek - Dubai? Iran? - opdracht gaf voor de moord op advocaat Derk Wiersum, op 18 september van dit jaar. Eerder liet hij al de volkomen onschuldige broer van kroonge tuige Nabil B. omleggen, vermoe- Een greep uit de maatregelen waarmee de politie de extra beveiliging opvangt den de autoriteiten. In de nasleep van de moord op Wiersum - 'een aanslag op de rechtsstaat' - besloot Grapperhaus dat de overheid de dreiging van de zware misdaad se rieuzer moet gaan nemen. Enkele honderden agenten, naar verluidt bijna vierhonderd, zijn vrijgemaakt om rechters, officieren en advoca ten te beveiligen. Deze agenten komen van de re gionale korpsen in het land. De po- litieregio Zeeland West-Brabant moet het ineens met veertig tot vijftig mensen minder doen. Een stad als Dordrecht is plots zes agen ten kwijt, ziet burgemeester Wou ter Kolff. En dat is de druppel, zeg- gen burgemeesters en korpsbe heerders in koor. Ze begrijpen de maatregel wel, maar dat wil niet zeggen dat de ver schuiving ook opgevangen kan worden. ,,Het is begrijpelijk dat er Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! ANVR 110 dagen Istrië en Slovenië, Umag all-inclusive 12 dagen Toscane, Bloemenrivièra en de Cöte d'Azur 12 dagen Hoogtepunten van Toscane 12 dagen Lago Maggiore, Cinque Terre en Toscane 12 dagen Hoogtepunten van Sicilië 12 dagen Rondreis Sicilië, Sorrento en Amalfikust GO 'Er vindt roofbouw plaats Almere Minder tijd voor misdrijven met hoge impact, zoals inbraken Groningen Veel mensen kwijt aan grote operaties in andere regio's Assen Er vallen gaten bij de basispolitie en in de wijken. Te weinig 'handjes'. Amsterdam Specialistische politieteams, bijv voor de taxibran che, opgeheven Zwolle Politie heeft handen vol aan verwarde personen en polarisatie Utrecht Twee bureaus in het weekend dicht voor plubliek Enschede Niet alleen te weinig politie, ook te weinig boa's. Den Haag Minder toezicht in de wijken Rotterdam Geen nieuwe evenementen in de zomermaanden Amersfoort Meer particuliere beveiligers bij evenementen Middelburg Wijkagenten hebben tijd te kort om een netwerk te onderhouden Nijmegen In de buitengebieden worden aanrijtijden niet meer gehaald Breda Er blijven meer zaken op de plank liggen. Eindhoven Minder politie-inzet bij voetbalwedstrijden Den Bosch Sommige taken die de politie nu doet wellicht uitbesteden. Maastricht Beveiligen evenemen ten 2020 (Passion, Koningsdag) wordt een uitdaging v.a. sLechts ALL-INCLUSIVE Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4