BARRY VAN DER HOOFT Zeeuwse wildcard voor Jumbo-Visma Academy ZEELAND 15 Derdedivisionist treft nummer tien Stedoco De kans is groot dat Gevaert ook volgend seizoen bij de derdedivisi onist werkzaam is, maar van een akkoord is nog geen sprake. ,,Ik ga me niet ergens instorten zonder dat ik bepaalde garanties heb'', legde hij uit. ,,Een groot deel van het plaatje is wel ingevuld, maar we moeten nog even afwachten hoe alles zich ontwikkelt." Daarmee doelt hij on der meer op de spelers die hij langer bij Hoek wil houden. Pas als zij hun handtekening hebben gezet, is er duidelijkheid. Nieuw targets Met de technische commissie sprak hij over de huidige spelersgroep. Daarnaast kwamen 'nieuwe tar gets' aan bod en ging het over de omkadering van de eerste selectie van Hoek. Wat kan er nog verbeterd worden, op welke vlakken kunnen nog stappen worden gezet; Gevaert heeft daar duidelijke ideeën over. De trainer hoopt ook dat er in de winterstop nog wat nieuwe gezich ten worden verwelkomd. ,,Maar al leen als dat binnen het budget past. De selectie is nu vrij krap. Ook kwantitatief zou de groep iets bre der moeten worden.'' Van zijn negentien spelers tel lende selectie mist Gevaert er zater dagmiddag tegen Stedoco opnieuw drie. Gert-Jan van Leiden (herstel lende van zijn schouderoperatie), Seppe Vereecke (blessure) en Er- win Franse zijn niet inzetbaar. Rechtsbuiten Franse komt dit ka lenderjaar sowieso niet meer in ac tie. ,,Erwin heeft donderdag te ho ren gekregen dat hij voorlopig ge duld moet hebben'', aldus Gevaert. Erwin Franse heeft te horen gekregen dat hij voorlopig geduld moet hebben ,,Hij heeft een vernauwd lieskanaal, de blessure waar Sven Mbikulu ook last van had. De komende tijd moet Erwin vooral stabilisatieoefenin gen doen en wat licht loopwerk. Hij mag niets explosiefs doen, of kort draaien. Door de oefeningen zou het over vier weken beter moeten zijn.'' De oefenmeester rekent zaterdag wel op Francis Kabwe Manengela. ,,Francis had donderdag last van een ontsteking in een verstands kies. Hij kwam met een enorm dikke kaak aan in Hoek. We hebben hem naar huis gestuurd, want trai nen was niet mogelijk. We hopen dat hij er met pijnstillers of ontste kingsremmers gewoon bij kan zijn tegen Stedoco.'' Voetballende oplossing De ploeg uit Hoornaar, waar voor malig Hoek-topscorer Kyle Does burg vooral bankzitter is, heeft een goede indruk achtergelaten op Lie ven Gevaert. ,,In iedere linie probe ren ze in alle situaties de voetbal lende oplossing te zoeken. Ze heb ben voorin jongens lopen die mak kelijk scoren. De vier offensiefinge- stelde spelers zijn goed voor negen tig procent van de doelpunten van Stedoco. Wat me ook opviel is dat ze vooral offensief ingestelde mid denvelders hebben. Daardoor ligt er misschien wel wat ruimte voor ons, in de omschakeling.'' Afgelopen zaterdag, in de uit wedstrijd tegen DVS'33 (0-0), speelde Hoek in een systeem met vijf verdedigers. Of dat tegen Ste doco opnieuw het geval is, kon Ge vaert nog niet zeggen. ,,We moeten verschillende systemen kunnen spelen en zo ver zijn we inmiddels wel. We zijn voorbereid en weten wat we kunnen verwachten van Stedoco.'' Op eigen veld wil de trainer met Hoek - dat inmiddels is afgezakt naar de zesde plaats - na drie wed strijden zonder winst graag weer eens een overwinning boeken. Ge- vaert: ,,Het wordt weer eens tijd.'' Column @Barryvdh9 Wie in het stadion van FC Dordrecht vanaf het veld de catacom ben inloopt en eenmaal binnen de eerste deur rechts neemt, komt in een andere wereld te recht. Het schuine plafond is de onderkant van de hoofdtribune, daaronder liggen stapels met kle ding. Het middelpunt van de sterk verouderde ruimte is een ronde tafel met een paar stoelen, aan de balken hangen tientallen vaantjes van clubs. En eentje van de nationale ploeg van Indonesië. Wie voor de eerste keer in die 'werkkamer' van materiaalman Jan van Zadelhoff komt, kijkt zijn ogen uit. De één zal zeggen: dit kan toch niet bij een profclub! Een ander denkt: dit is de charme van 'Dordt'. Ruim een jaar geleden liep ik twee dagen bij de club rond voor een reportage over toenmalig hoofdtrainer Gérard de Nooijer. Die nacht was er ingebroken, de daders hadden allerlei kabels doorgeknipt maar verder niets meegenomen. Dat laatste was niet onlogisch, want er viel niets te halen, merkte De Nooijer droogjes op. Een maand later werd Gérard de Nooijer ontslagen. Hij kreeg te horen dat hij 'te professioneel en te veeleisend' was. Ook dat kan kloppen, bij FC Dordrecht. Na het ontslag van de Zeeuwse trainer is het er niet beter op ge worden bij de Schapenkoppen. 'Dordt' is hekkensluiter in de Keuken Kampioen Divisie en vecht voor het voortbestaan. Dit zou zelfs het laatste seizoen als profclub kunnen zijn, ver telde directeur Hans de Zeeuw Dit kan toch niet bij een profclub! deze week. FC Dordrecht heeft de hulp van de gemeente inge roepen, om een nieuw stadion te bouwen. Zonder een nieuw on derkomen is FC Dordrecht ten dode opgeschreven, zo blijkt uit een rapport. Er is 17 miljoen euro nodig, maar de coalitie van Beter Voor Dordt, CDA, Christen Unie/SGP en VVD weigert de club een garantstelling te geven. Wat nu? ,,We maken het sei zoen af, dat is gewaarborgd'', zei De Zeeuw in het AD. ,,Maar in de huidige situatie moeten we ons afvragen of het verstandig is om daarna aan een nieuw sei zoen te beginnen. Dat is geen dreigement, maar rationeel den ken.'' De club kan op sportief gebied nu moeilijk aan de lange termijn werken. Sponsors wachten af wat er gaat gebeuren, voordat ze nieuwe steun toezeggen. Spelers zullen niet zomaar bij 'Dordt' te kenen, want misschien zijn ze dan straks werkloos. Is dit écht het begin van het einde voor de profclub FC Dor drecht? Het zou zomaar kunnen. Als ik materiaalman Jan was, stopte ik al die collector's items snel in een doos en nam ze mee naar huis. Want voor je het weet, ben je het allemaal kwijt. En is je club naar de vaantjes. De organisatie was door het com- petitieformat al verzekerd van elf Nederlandse en elf Belgische ploegen, maar mocht zelf nog drie wildcards uitdelen. ,,De eerste hadden we al snel vergeven aan het Britse TBW23 Academy Team", verklaart wedstrijdsecre taris Ludwig Kouijzer. ,,Die ploeg is al jaren een vaste waarde in onze wedstrijd en dat wilden we graag belonen." Kort daarna kreeg Kouijzer be richt van voormalig profrenner Robert Wagner. Hij zal volgend jaar verantwoordelijk zijn voor Jumbo-Visma Academy en wilde graag aan onze wedstrijd deelne men. Daar moesten we natuurlijk niet lang over nadenken." Voor Jumbo-Visma Academy rijden dan onder meer de gebroe ders Van Dijke uit Colijnsplaat. Zij waren al succesvol in de wed strijd. Bij de nieuwelingen finish ten Mick en Tim van Dijke respec tievelijk eerste en tweede in 2016. Vorig jaar werden ze bij hun de buut in de hoofdwedstrijd respec tievelijk 30ste en derde. De derde en laatste wildcard gaat naar een combinatieploeg van ZRTC Theo Middelkamp en Willebrord Wil Vooruit. zaterdag 7 december 2019 PM Gevaert geeft Hoek huiswerk Naast de trainingen die hij deze week verzorgde, voerde Lieven Gevaert de afgelopen dagen ook meerdere gesprekken. Met Nico Boussen, voorzitter van de sponsorstichting, sprak hij onder meer over de voorwaar den om langer bij Hoek te blij ven. En met Jacky Lambert en Ferdie Hermans, die deel uitma ken van de technische commis sie, vond onder meer een evalu atie van de selectie plaats. ,,Het waren vruchtbare gesprekken'', vertelde de Belgische trainer. Barry van der Hooft Hoek -Lieven Gevaert Vaant es De organisatie van de Wim Hendriks Trofee heeft de wild cards uitgedeeld. Jumbo- Visma Academy, de opleidings- ploeg van de gelijknamige Ne derlandse WorldTour-ploeg, was één van de gelukkigen en zal op 12 april aan de start staan tijdens de Zeeuws- Vlaamse koers. Job de Feijter Koewacht Lieven Gevaert over een eventuele contractverlenging bij Hoek: ,,Ik ga me niet ergens instorten zon der dat ik bepaalde garanties heb.'' foto sjaak van der salm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43