Eén vuist tegen vuurwerkoverlast Luchtverhitters olie - gas - elektro 7 KOUDEKERKE ELEKTRISCHE LEENAUTO'S Garage Touw in Koudekerke gaat elektrische leenauto's aanbieden. Een stapje op weg naar een beter milieu. Peter Meijs ziet het ini tiatief van Garage Touw om elektrische auto's in te gaan zetten als leen- auto's helemaal zit ten. „Wij hebben als gezin één auto. Maar soms hebben we een tweede nodig omdat ik dan ergens heen moet waar ik niet makkelijk kan komen met het openbaar ver voer", zegt de inwoner van Koude kerke. ,,Dan is het wel prettig als ik ook vanuit ons dorp gebruik kan maken van een elektrische, waar door het milieu minder belast wordt." Het Koudekerkse garagebedrijf heeft nu drie benzineauto's die be langstellenden kunnen huren. Ze zijn aan vervanging toe en het be drijf besloot onlangs om alleen maar elektrisch aangedreven auto's aan te schaffen. Die wil de garage gaan inzetten als leenauto, in plaats van ze gewoon te verhuren. De ei genaren, de familie Aarnoutse, denken aan de Smart ForFour. Maar het kan ook nog dat ze voor een an der merk gaan, aldus vader Kees (63) en zoon Joop (34). ,,Het wor den in ieder geval vierzitters." De exacte kosten die leners straks moeten betalen voor het gebruik weten ze nog niet. Kees en Joop Aarnoutse denken dat ze met het introduceren van leenauto's in Koudekerke mogelijk een kleine re volutie teweeg kunnen brengen. Dat na verloop van tijd het aantal auto's in Koudekerke echt af zal ne men. Joop: ,,Als je nu kijkt in het dorp hoeveel er stilstaan, zowel overdag als 's avonds, dan is er markt voor leenauto's." Een speci ale app gaat er straks voor zorgen dat potentiële gebruikers van de auto's kunnen zien of het voertuig beschikbaar is, hoe lang ze hem kunnen gebruiken en waar hij staat. Die app hebben de Aarnout- sens niet zelf ontwikkeld. Kees: ,,Het is een bestaande app die meer gebruikt worden voor leenauto's." Volgens senior hechten nu nog veel mensen uit Koudekerke en omgeving aan het bezit van een auto. Hij ziet in de Randstad dat dat belang daar al veel minder groot is. ,,Daar wordt al volop gebruikge- Als je nu kijkt in het dorp hoeveel er stilstaan, zowel overdag als 's avonds, dan is er markt voor leenauto's maakt van leenauto's." De beide Aarnoutsen verwach ten dat de elektrische leenauto's vooral interessant zijn voor gezin- nen die nu twee auto's voor de deur hebben staan. Die tweede staat in de regel heel veel stil en kan ver vangen worden door incidenteel gebruik van een leenauto, menen ze. De Koudekerkse garage wil bij het uitlenen van auto's samenwer ken met andere - toekomstige - aanbieders. Het mooist is, volgens Joop, als er zoveel auto's zijn dat ie mand van Koudekerke naar Goes kan rijden, daar kan uitchecken en als hij klaar is via de app op zoek kan naar een leenauto om terug naar huis te rijden. Vader en zoon verwachten dat het nog wel even kan duren voor het aanbod van elektrische leenau- to's zo groot is dat op elk moment van de dag mensen volop keus heb ben. Maar ze zijn ervan overtuigd dat dat moment wel komt. Senior: ,,We gaan van autobezit naar auto gebruik." Het bedrijf draagt actief bij aan een schoner milieu. Sinds deze week liggen op het dak negentig zonnepanelen. Joop: ,,Voldoende om de energiebehoefte van ons be drijf te dekken." Ook zijn ze bezig om in hun dorp een openbare elek trische laadpaal te krijgen. Joop: ,,Als je nu echt wilt opladen moet je gebruikmaken van het oplaadpunt van een particulier. Dat is niet zo handig." Claudia Sondervan Vlissingen Middelburg gaat ook preventief praten over vuurwerkoverlast in de risicobuurten, net als Vlissin- gen al doet via de wijktafels. Ook kunnen straten en buurten zich vuurwerkvrij verklaren. Beide gemeenten gebruiken dit jaar een vuurwerkdetectiesysteem in twee wijken. Het registreert harde knallen en geeft in 10 secon den de locatie tot op een meter nauwkeurig door via een app die gezien wordt door boa's en politie. In Middelburg komen de vuur- werkluistervinken in de wijken Middelburg gaat ook preventief praten over vuurwerk overlast in de risicobuurten Zuid en Dauwendaele, in Vlissin- gen in Souburg-Noord en het Mid dengebied. De gemeenten hopen op een betere pakkans en dat be woners merken dat meldingen bij gemeente en politie serieus wor den genomen. Het Vlissingse Middengebied krijgt net als de afgelopen twee jaar bijzondere aandacht rond de jaarwisseling. Sinds de rellen in de overgang van 2016 naar 2017 zet de politie extra mensen in. De aanpak leek de afgelopen twee jaar te wer ken. Met controles op illegaal vuur werk; het volgen van sociale medi aberichten; extra alertheid op be kende overlastgevers en groepen; jongerenwerkers in de wijken en vuurwerklessen voor basisscholen op de brandweerkazernes probe ren politie en gemeenten overma tig geknal voor te zijn. Daarbij kunnen ook gebieds- en samen scholingsverboden worden uitge vaardigd. GeuJOOri fersoontyfi Meeuwse handelsonderneming bv Albert Plesmanweg 6,4462 GC Goes Tel.: 0113-212620 Fax: 0113-232214 Email: info@meeuwse-goes.com zaterdag 7 december 2019 WA 'Van autobezit naar autogebruik' Emile Calon Koudekerke - Joop Aarnoutse Middelburg en Vlissingen pro beren eenduidig op te treden tegen vuurwerkoverlast. Mid delburg huurt extra boa's, zodat ze er net als Vlissingen in de nacht van oud op nieuw vier pa raat heeft. De boa's mogen be keuren en jonge overtreders naar bureau Halt sturen. 1JOOSSE ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS Accountancy Belastingadvies Belastingaangiften Bedrijfsadvies 1JOOSSE PERSONEELSDIENSTEN Salarisverwerking Detachering Loonadvies Online diensten HR Diensten Zoon Joop en vader Kees Aarnoutse van Garage Touw bij een oude MG, die nog op benzine rijdt. De elektrische leenauto's moeten nog worden besteld. foto ruben oreel T 0118612774 T 0118 583 OIO \M\AI\M lAOCCr Ml E middelburg® joosse.nl E oostkapelle9joGsse.nl W W W. JUUjjl.INL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35