Al voor het weekeinde is het druk bij de verkooppunten Zacht en/of zuiver water? water i.. specialist Lia Sterkenburg heeft haar slag geslagen, fotos lex de meester zaterdag 7 december 2019 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Jarno en Margo Rottier Christa Verdam en Dominique Zoetewei Sem, Jens en Cas van de Pol L 1 kJH/FT Jl^ Aan de slag met je water? www.water-specialist.nl Zodra Sinterklaas terug is naar Spanje, beginnen de voorbereidingen voor de kerstdagen. In veel huiska mers wordt dit weekend de kerstboom opgetuigd. Bij de Intratuin in Koudekerke was het gisteren al flink druk. Michiel van Dongen Vlissingen Lia Sterkenburg uit Dishoek komt in de motregen voorbij ge lopen met haar nieuwe aanwinst. Wat voor boom het precies is weet zij niet en daar let zij ook niet op: „Normaal koop ik samen met mijn man een kerstboom, hij let wel op de soort. Hij ging van daag door het slechte weer niet mee", lacht ze. De boom die ze gekocht heeft zit ruim onder haar budget want ze wilde maximaal 30 euro uitgeven en heeft deze boom gekocht voor de helft van dat geld. Na de feestmaand is het gedaan met de spar. ,,De boom een goedkoper exemplaar kunnen vinden. Beiden waren klaar voor 25 euro. Moeder en dochter halen al tijd dezelfde soort. „Wij kopen al tijd een Nordmann, omdat wij dat de mooiste bomen vinden en om dat deze bomen minder naalduitval hebben dan andere bomen." Wat er na de kerst gebeurt met hun Nord- Misschien is het ouderwets, maar eerst komt Sinterklaas en -Margo Rottier mann weten de dames niet, want ze laten de bomen ophalen door de gemeente. Voordelig „De jongens hebben hem uitge zocht!", begint Oost-Souburger Jens van de Pol, terwijl hij samen met zijn zoons Sem en Cas de boom makkelijk mee probeert te nemen. De Oost-Souburger be steedt vaak maximaal zo'n 18 euro aan een kerstboom. Ditmaal komt hij thuis met een Nord mann van 15 euro. Hij kiest voor deze soort omdat ze vaak voor delig zijn. Hij begint altijd met zijn voorbereidingen voor kerst nadat Sinterklaas is geweest maar vandaag komt het ook goed uit om een boom te kopen. „De jongens hebben studiedag, dus konden ze mooi mee." Zij zullen niet heel lang genieten van de boom want als de kerst voorbij is, dan leggen ook zij hun boom op de stoep. snij ik na de kerst in stukken en dan belandt hij in de GFT- bak." Kluit Margo en Jorn Rottier uit Vlissingen kijken ook niet naar het soort boom. Wél kopen ze een boom met een kluit: „Een kluit vinden we belangrijk, want na de kerst planten we de boom in onze achtertuin zodat we er langer van kunnen genie ten." Margo vindt 25 euro meer dan genoeg voor een boom, maar heeft nu een j boom van 26 euro. „Het is dat mijn zoon mee is want hij zocht deze duurdere boom uit." Zij kopen stan daard de kerstboom na 5 de cember want zij vinden dat het zo hoort „Misschien is dat iets ouder wets, maar eerst komt Sinterklaas en daarna komt pas de kerst." Christa Verdam uit Vlissingen haalt al tijd samen een boom met haar dochter Domi nique Zoete wei uit Oost Souburg. Zij j hebben alle bei maximaal 35 euro over voor een boom, maar ze hebben daarna pas de kerst It Sint eruit...\V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29