20 Guus Hiddink blikt terug op zijn lange loopbaan, maar voor de Guus Hiddink (73) en de Chinese voetbalbond gingen in september uit elkaar. Maar de Olympische ploeg van China was niet zijn laatste kunstje. ,,Met voetbal stop je nooit'', zegt hij. Deze krant ging bij hem op de koffie in Amsterdam. Dessers praat met Nigeria Einde carrière voor Wozniacki Rodgers tekent nieuw contract Guus Hiddink wijst. DSSr aan de over kant van zijn ri ante huis in Am sterdam zijn de lichten in en rond het Amstel Hotel net aangegaan. De rondvaartboten varen in co lonne langs, komend uit de rich ting van Carré. Het Koninklijk Theater, zou dat niets zijn voor één van de meest succesvolle trai ners die ons land ooit heeft gehad? Guus Hiddink, de musical. De 73-ja- rige Achterhoeker schudt resoluut het hoofd. ,,Ik loop niet de hele dag met een duim achter mijn vestje'', zegt hij. ,,Dit moet ook geen ver haal worden van de man die het allemaal nog eens uitlegt.'' Hiddink wijst de weg naar zijn kantoor. Onderweg zien we zijn imposante trainersloopbaan van meer dan dertig jaar samengevat in talloze foto's en gesigneerde shirts aan de muur hangen. Zijn jaren bij onder meer PSV, Real Madrid, Valencia, Betis Sevilla, Fe- nerbah^e, Zuid-Korea, Oranje, Australië, Turkije, Rusland, FC Anzhi en Chelsea. ,,Dit heeft mijn partner Elisabeth gedaan hoor'', verontschuldigt hij zich bijna. ,,Ze vond het onzin om alles in dozen te laten zitten.'' Hiddink: ,,Haha, ik snap waar je naar toe wilt.'' ,,Te makkelijk, al maakt Frenkie wel een verschil. Die had ik er best bij willen hebben. We hadden destijds Van Persie, Robben en Sneijder, die werden ouder, maar hadden nog kunnen excelleren als er een stevig fundament achter die gasten had gestaan. Oranje be leefde de beste periodes als er een uitstekende defensieve organisatie stond. Dan konden we avontuur lijk voetballen. In 1974 had Oranje Suurbier, Rijsbergen, Haan, Krol en op het middenveld Neeskens, Jansen, Van Hanegem. De succes jaren daarna? Nog altijd Neeskens en Jansen. Jongens als Ernie Brandts, Jantje Poortvliet, later Adri van Tiggelen, Erwin Koeman, Jan Wouters en weer later Jaap Stam, Frank de Boer, Phillip Cocu, Edgar Davids, Arthur Numan, Mi chael Reiziger, Winston Bogarde. In 2010 zette Bert van Marwijk Mark van Bommel en Nigel de Jong voor zijn defensie en we haal den de finale. In 2014 koos Louis van Gaal voor een variant met de hele ploeg in dienst van Robben en Van Persie.'' ,,Nog niet. Virgil van Dijk haalden we erbij, maar die kwam net kij- Van Bommel heeft alles om als trainer de top te halen ken. Danny Blind en ik adviseer den hem Celtic in te ruilen voor de Premier League. Kijk eens waar hij nu staat. Matthijs de Ligt was er nog niet. Ze hebben nu zelfs Ste fan de Vrij nog achter de hand, dat is echt een heel grote jongen ge worden in de Serie A. En er is extra kwaliteit voorin met Memphis Depay, die volwassen is geworden. Zet daar Frenkie de Jong bij, zoals je zelf al zegt. En Georginio Wij- naldum, daar zag ik al een nieuwe aanvoerder in. Zover is hij nu dus wel. Wat denk je als Hakim Ziyech gewoon voor Oranje had gekozen?'' ,,Heel weinig. Ik heb hem erbij ge haald in 2015 in Hoenderloo voor een officiële interland tegen Let land. Die jongen wilde echt graag, kwam zelfs met een blessure naar het trainingskamp. Maar het ging helaas niet. Ik had wel plannen om iets met hem te doen hoor. Maar na Letland was het voor mij alweer voorbij in Zeist.'' ,,Dat lag aan iets anders. Ik heb het die tweede periode in Zeist nooit meer naar mijn zin gehad. Het was gewoon een kille, deurendichte en koude bedoening in Zeist. Ik voelde me totaal niet op mijn plek, dat had ik nog nergens zo meege maakt. En net toen het bij Oranje iets stabieler begon te worden, moest ik van het veld en adviseur worden van de directie en raad van commissarissen ,,Ik heb altijd gezegd dat ons voet bal in golfbewegingen gaat. Ik zat er helaas in een mindere periode met minder mogelijkheden dan voorheen of bijvoorbeeld nu. Nu zijn we een paar jaar verder en vinden de mensen ons weer favo riet voor het EK. Zo gaat dat.'' ,,Dat was blijkbaar ook een golfbe weging. Kijk nu eens: Adrie Koster is 65 jaar en staat met Willem II vierde. Feyenoord haalt Dick Ad vocaat, die nog altijd energie uit straalt, binnen om het schip vlot te trekken. Roy Hodgson bij Crystal Palace, die is 72 jaar. Ook ik maakte gewoon gebruik van cijfertjes van de laptop, hoor. Waar ik ook werkte, er zaten altijd mensen in de staf die extra informatie kon den aanreiken. Maar volgens mij zeggen zelfs jonge trainers inmid dels dat het zeker niet allemaal daarom draait.'' zaterdag 7 december 2019 GO VOETBAL Cyriel Dessers is geboren in België, maar het zou zomaar kunnen dat de huidige topscorer van de eredivisie international wordt voor Nigeria. De 24- jarige spits van Heracles Almelo heeft onlangs een gesprek gehad met de voorzitter van de Nigeri- aanse voetbalbond, Amaju Pinnick. ,,De interesse is serieus. Cyriel stelt zich graag beschikbaar voor de nationale ploeg van Nige ria'', bevestigde een woord voerder van Heracles na berichten in de Nigeriaanse media. TENNIS De Deense Caroline Wozniacki (foto) heeft haar afscheid aange kondigd. De voormalig nummer 1 van de wereld stopt na de Australian Open in januari. Dat toer nooi won ze in 2018 en is haar enige grandslamzege. ,,Ik heb altijd gezegd dat er meer is in het leven dan tennis. De afgelopen maan den ben ik me dat steeds meer gaan realiseren. Het besluit heeft niets te maken met mijn gezond heid en is ook zeker geen vaarwel", meldde de 29- jarige. Wozniacki won dertig WTA-toernooien. VOETBAL Brendan Rod- gers heeft een langdurig contract ondertekend bij Leicester City. De succes volle manager ligt nu tot de zomer van 2025 vast. Lei cester City is bezig aan een sterk seizoen en staat in de Premier League op de tweede plaats, nog altijd acht punten achter het nog ongeslagen Liverpool. Rod- gers ging eind februari aan de slag bij Leicester toen de club op de twaalfde plaats stond. De 46-jarige Noord-Ier, die overkwam van Celtic, zorgde ervoor dat de 'Foxes' nog als ne gende eindigden. Dit sei zoen doet de landskampi oen van 2016 tot veler ver rassing weer bovenin de Premier League mee. 'Zeist was kille, deurendichte en koude bedoening' Mikos Gouka Als Frenkie de Jong nou eens geen 22, maar al 25 jaar was ge weest.. Dan was de donkere periode van Oranje na het WK 2014 met u als bondscoach wellicht heel an ders verlopen. En u had die spelers niet? Dat scheelde weinig? Er waren mensen die oordeel den dat u toen niet meer zo scherp was als voorheen. Een paar jaar geleden schreeuwde een deel van de media om een ander soort trai ner. Een laptoptrainer, bij voor keur een Duitser. Een glansrijke loopbaan als profvoetballer leek in die periode eerder een nadeel dan een voordeel. Julian Nagelsmann, 32 jaar en succesvol met Red Bull Leipzig, zei 'een coach is eigenlijk een soort psycholoog. Een coach die een band met zijn spelers kan opbouwen, maar op technisch vlak 30 of 40 procent minder is dan mondiale toptrainers, kan alsnog een heel eind komen'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20