Hier beginnen de probleme voor Chant Bureaus in de wijk moeten soms dicht MODERN CONTEMPORARY ART JOL Walcheren Gefeliciteerd hoogheid! Jelka van Houten Maikel Harte zet de knop om Welke Zeeuwse darters speelden tegen Barney? Prinses Amalia wordt vandaag 16 jaar. De puber navigeert vrolijk door het leven, maar is op weg naar het serieuze koningschap. Volgens het VN-verdrag Handicap moet de overheid ervoor zorgen dat gehandicapten ongehinderd mee kunnen doen in de samenleving. Maar daar valt nog wel het een en ander aan te verbeteren. Ook in Zeeland. Als Chantal de Koeijer uit Terneuzen de deur van haar woning uitgaat, beginnen de problemen. Straten, pleinen, winkels, restaurants en ook de Westerscheldetunnel kunnen een hindernis en zelfs gevaar vormen voor gehandicapten. ZEELAND2 Ook wordt het aantal verkeerscon troles afgebouwd, blijven zaken langer op de plank liggen en drei gen agenten overbelast te raken. Dat blijkt uit een enquête van deze krant onder veertig grote gemeen ten en de tien regionale politie korpsen. Zij komen met een nood kreet aan minister Grapperhaus van Justitie en Veiligheid. ,,Deze situatie is niet houdbaar", zegt Ahmed Aboutaleb, burge meester van Rotterdam. ,,Het is noodzakelijk dat er structurele in vesteringen worden gedaan. Hoe eerder dat geld beschikbaar is, hoe eerder deze nijpende situatie kan worden opgelost." De lokale auto- riteiten zeggen dat het weghalen van agenten uit de regio, naar aan leiding van de moord op advocaat Derk Wiersum, 'de druppel' is. ,,Dat mag en kan geen structurele oplossing zijn", zegt Theo Wete- rings, burgemeester van Tilburg. ,,Wij kunnen die mensen niet mis sen. Wat er nu feitelijk gebeurt, is dat blauw van straat wordt gehaald. Dat deze maatregel nodig is, trekt niemand in twijfel. Maar er moet wel een oplossing komen." Burgemeester Jan Lonink van Terneuzen constateert dat 'de pro vincie' de dupe is van Randstad problemen. Sommige burgemeesters oppe ren politietaken uit te besteden aan commerciële partijen of andere Het is noodzakelijk dat er structurele investeringen worden gedaan overheidsorganisaties. De Nij meegse burgemeester Bruls vindt dat de beveiliging van rechtbanken maar door particuliere beveiligers moet plaatsvinden. De burgemees ters van drie gemeenten in Utrecht stelden eerder voor het leger in te schakelen. ,,De grootste zorg is dat op deze manier roofbouw wordt gepleegd op onze mensen", zegt de leiding van politiekorps Oost-Nederland. De politie zegt er alles aan te doen om te zorgen dat de noodhulp op orde blijft. Een burger die 112 belt, wordt geholpen. Maar dat is niet zonder gevolgen. ,,Specifieke acties en controles op thema's als georganiseerde criminaliteit en verkeer worden verminderd, om dat daar niet langer de capaciteit voor is", stellen de burgemeesters in West-Brabant. Soms staat zelfs de noodhulp on der druk. Die signalen krijgt Pieter Verhoeve, burgemeester van Gouda. ,,We horen dat bemensing van de noodhulp soms (zeer) krap is. Met name als de aanrijtijden langer zijn." P4 'Waarom verdient een man in een bijrol meer dan ik in een hoofdrol' Solo exhibition WANG YIGANG zaterdag 7 december 2019 10°C Nieuwsmedia Dartkoning begint aan zijn laatste kunstje FOTO PETER NICOLAI Burgemeesters luiden noodklok over de politie De politie in Nederlandse ste den en dorpen kan het werk niet meer aan. Om noodhulp aan burgers te garanderen, worden agenten weggehaald uit de wijk, moeten bureaus dicht en is er minder politie in uitgaansgebieden en bij voet balwedstrijden. Sander van Mersbergen Rotterdam —Ahmed Aboutaleb, burgemeester van Rotterdam Veiling: maandag 16 december, 14 uur Kijkdagen: vrij 13 - zo 15 december, 10 -17 uur Catalogus: WWW.VEILINGHUISAAG.COM Lekstraat 63 11079 EM Amsterdam 020 3012950 Af en toe zon bij een stevige westenwind. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,70 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 1688 5 5 5 5 47" Dezer dagen smeedt hij ate show. In zaaltjes verspreid over de provincie zoekt hij daarvoor ZEELAND 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1