heel duidelijk in interview' voor de winterstop, maar trainer wil in mei pas eindafrekening Interimmer Oosting regeert met harde hand 19 VITESSE moment om de balans op te maken: wie is nog PSV-waardig?', schreven ze in een statement. Van de laatste negen wedstrijden wonnen Van Bommel en zijn selec tie er maar ééntje. Die zege kwam in de vorige thuisbeurt voor de competitie tegen Heerenveen. Op een uitstekende eerste helft met MIS GEEN GOAL VAN PSV - Fortuna Sittard een 2-0 voorsprong volgde een draak van een tweede. Ternauwer nood bleef het 2-1. Thuis punten verspelen tegen Fortuna lijkt nu onlogisch, zelfs in crisistijd. Aan de andere kant: wat is nog zeker bij PSV? Er hoeft maar één tegengoal te vallen en iedereen is meteen van slag. ,,We hebben het vaak over mo menten die een wedstrijd plotse ling kunnen laten kantelen'', zegt Van Bommel. ,,Iets kleins is soms al genoeg. Tegen Sporting was het een ingooi, die we verkeerd taxeerden. Hup: meteen 1-0. Maar wij kunnen ook zelf die momenten aanvoelen en benutten. Soms heb je een fifty- fifty-duel dat je móet winnen, ten koste van wat dan ook. Over die dingen hebben we het deze week weer met de groep gehad.'' Op het trainingsveld sloot ook Bert van Marwijk aan. De luxe ad viseur van Van Bommel was de laatste weken afwezig, omdat hij een reeks wedstrijden had als bondscoach van de Verenigde Ara bische Emiraten. Maar nu hij is ont slagen, kan Van Marwijk weer vol aan de slag bij het meehelpen blus sen van de brand bij de Eindho- vense club. Al wordt de rol van de 67-jarige oud-bondscoach niet prominenter dan hij was. Van Bommel: ,,Ik moet het uiteindelijk toch zelf doen. En ik heb nog steeds het gevoel dat we het tij kunnen keren'', stelt de PSV- oefenmeester. zaterdag 7 december 2019 Joseph Oosting, de tij delijke opvolger van Sloetski bij Vitesse, laat zich direct gelden in de aanloop naar het duel met Feyenoord. In één moment worden de nieuwe machtsver houdingen duidelijk. Riechedly Bazoer ac- teert nonchalant op de training. Dat levert een tegengoal op. Joseph Oosting stapt meteen naar voren. ,,Het is goed dat je vertrouwen hebt", schreeuwt hij. „Maar als je tegen Feyenoord één keer op zo'n plek zo ge makkelijk balverlies hebt, haal ik je er met een uit." De toon bij Vitesse is gezet. Onder Oosting (47) wordt het erfgoed van Sloetski met ge zwinde spoed begraven. De saaie en ouderwetse trainingen van de Rus zijn ingeruild voor een planmatige aanpak. Trainingen worden stil gelegd en spelsituaties worden uitgelegd. Er is structuur te ontwaren op de velden van Vi tesse. Dynamiek en dis cipline. ,,Ik heb een eigen werk wijze", stelt Oosting ferm. ,,Is dat de harde lijn? Ik rol gewoon mijn plan uit. Ik hou van dis cipline, ik hou van struc tuur en ik hou van pas sie. Er moet duidelijk heid zijn. Ik kijk daarbij niet achterom. Ik wil als coach graag het initia tief hebben.'' Dick Advo caat passeert na de zege op Zwolle Luis Si- nesterra. FOTO Ga naar de PZC-app of pzc.nl/goalalert, installeer gratis Goal Alert en ontvang tijdens wedstrijden binnen 5 minuten een melding én een video van elk doelpunt. Trainer Mark van Bommel beseft dat het voor PSV inmiddels 5 voor 12 is. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19